poster

Labyrint

 • anglický

  Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  **

  Za mě za dvě, ač rád bych více dal a kdybych měl ohodnotit první polovinu, tak dám určitě hodnocení vyšší, ono, scénář je tam sice stále debilní, ale snaha přináší mnohem víc ovoce, v druhé sklepní polovině vynikne jalovost scénáře o to víc... A přitom technicky je to hodně dobré a třebas roztřesená kamera se hodí a v českém počinu je to věc nevídaná, osvěžení je i zajímavá hudební složka, dokonce i ti herci občas hrají a někteří z nich dokonce dobře (kdo by to byl do takového ansámblu řekl). Bohužel všechno podráží scénář, který krom základní příběhové kostry blbne i v dialozích (pár frází zazní pětkrát během pěti minut a pak je už neuslyšíte), některé snahy o nadávky bez nadávek působily docela směšně a obyčejné "do prdele", nebo "kurva" by vyznělo lépe, stejně tak u vtipů (které jsou občas dobré, zjevují se v první části) by slušelo ubrat na infantilitě a spíš se snažit zapracovat víc černého humoru a sebeironie. Některé postavy by slušelo škrtnout komplet - to rádoby goth metalové sdružení kanálních filosofů mělo být co?.... Přesto věřím, že tvůrci mají potenciál a pokud jin někdo předhodí dobrý scénář a dramaturgii, může vzniknout hodně dobrej film, protože i tady se jim místy podařilo navodit slušnou atmosféru, kéž by se čt pustila do nějakého vhodného projektu... Jo ... A je to příšerně předvídatelný... "... A která se stala obětí žido bolševicko zednářského spolku illuminátů a díky tomu prosublimovala tímto sklepem do úplně jiné dimenze! " PS: product placement docela viditelný, vpravdě nechutný, ale agentura pro studium v zahraničí pobavila (jestli tam teda šlo o PP) (o=´(12.5.2013)

 • papaJA21
  odpad!

  Když si čtyřicátníci hrají na studenty v dementně naivním příběhu.(8.11.2013)

 • eraserhead666
  ***

  "Je tam úplně jiná hudba, než jsem chtěl já, kde je asi 10 minut záběrů, které jsem v tom filmu nechtěl a pořád nechci a kde chybí pár záběrů, které bych tam chtěl, ale které jsme nedotočili ani v dotáčce." tvrdí o verzi, která prolétla kiny režisér Tomáš Houška. Hlavně díky článku, který jsem ani tak o samotném filmu, jako patáliích a problémech jeho vzniku a distribuce, psal (aniž bych film viděl) pro šesté číslo časopisu Howard a který si můžete přečíst zde: http://www.eraserhead.estranky.cz/clanky/clanky/v-labyrintu-ceskeho-horroru.html, můžu říci, že jsem nakonec čekal něco mnohem horšího. Ten film místy docela zápolí s atmosférou, někdy se mu ale povede krásně obejmout a navnadit. Má živelné postavy, žádné statické figuríny roboticky se pohybující a hovořící jak a kam rejža ukáže. A ano, patřím k hereckému (nikoliv zpěváckému) fanklubu Lucky Vondráčkové a za tohle má u mě další bod k dobru. Má to skvělou hudbu. Vadilo mi, že se film hodně dlouho rozjíždí? Ani ne, vadilo mi spíše to, že končí hodně rychle. Musím však říci, že po tom, co jsem o filmu od samotného Houšky vyslechl, z toho nakonec přeci jen dokázali zázračně sestříhat koukatelný a na české poměry i relativně zajímavý film. Upřímně řečeno, radši si pustím znovu tohle, než další hřebejkovinu nebo tuctově-nudnou a nezáživnou vieweghovskou adaptaci.(15.8.2013)

 • zette
  *

  Jen krucek od odpadu, nudne a bez napeti. Herecke vykony spatne, scenar temer neexistuje. Nez takovy, radeji zadny film.(28.9.2013)

 • honajz
  **

  Videoklipová či MTV kamera a střihy, mladí herci a vedení příběhu, až by jeden zaplakal. Neustálá wtf a otázky - BACHA, SPOILERY - proč ti podzemní satanisti (soudě podle obráceného kříže) ji najednou nechali točit své sedánky? Co byl tedy zač ten židovský náhrobní kámen? Kde je kurnik ten průchod do jiné dimenze, když podle mapy je ten její barák tak důležitý? Jak nakonec tedy skončila stará paní? Proč se chodby labyrintu stále měnily? Jak mohli slyšet další zvuky, když za vším stála Brazilka? A to jí fakt šlo o nějakou podělanou nacistickou truhličku a pár šutráčků? Kvůli tomu důmyslně vraždila jako Freddie Krueger? A to neměla žádný plán, když to všechno měla tak důmyslně promyšleno? A jak tahala mrtvoly přes celý barák dolů do sklepů a ještě stihla uklidit v bytě krev? Jak by mohli zabetonovat otvor, když by jim ten beton neměl kde držet a v podzemí se roztékal chodbami? A kdo je ten pán v bance či spořitelně na konci? --- Celé to působí jako laciná vykrádačka pár chvilek z Maharalu, ze Strážce duší nebo Ztracené brány (dokonce vykrádá i lokace). Jenže ty vykradené kousky nedávají smysl. Spousta scén je zbytečných, jen do počtu, plus mají roli jen reklamy (celá podělaná Alza, částečně Profi taxi - což je taky dobrá scéna: holky najdou doma cizí kudlu, zpanikaří a vlezou do taxíku. Člověk čeká, že jedou na policii, ale ne, ony hned sedí v klídku s kamoši v hospůdce a popíjejí vínko, jako by se nechumelilo.). A na závěr nezbytná Lucčina pěseňka, stejně jako v Babovřeskách - ta holka snad musí mít písničku všude. Celé je to rádoby tajuplné, ale blbé, nedomyšlené a rozhodně hodně nedotažené. Btw, asi je něco špatně, když má člověk delší dobu pocit, že ty dvě holky v jednom bytě jsou spíš lesby než spolubydlící, aspoň jak tam kolem sebe běhají v kalhotkách a dojemně si vaří kafe.(11.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace