Labyrint

Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

• papaJA21

Když si čtyřicátníci hrají na studenty v dementně naivním příběhu.(8.11.2013)

• Caelos

• cariada

Pokus o český horor, když už nic tak se musí ocenit aspoň ta snaha. Hlavně první půlhodina mě děsně nebavila, a měl jsem co dělat to dokoukat. Dosta mě vadilo to neustále časové přesouvání děje, kdy to působí dost chaoticky. Pak v podzemí už to docela jde, sice se postavy chovají tak akorát na pár facek. Pointa průměrná. Ps ani Lucka to moc nezachránila, moc jí to tu nesluší.(3.6.2013)

• lennyd

Renata (Lucka Vondráčková) při tvorbě reportáže o mystických rituálech a staré Praze objeví ve sklepě domu kde bydlí vchod do podzemí. Společně s přáteli a zahraniční studentkou, která u ní bydlí, se vydávají tajemné chodby prozkoumat. Ale mapa, kterou mají k dispozici ukazuje leccos, jen ne správnou cestu, a tak se stane, že v podzemí zabloudí. Vede pro ně ještě vůbec cesta z chodeb ven? ... Jejej, co by z tohoto filmu mohlo být, dostat jej do ruky třeba takový Jirka Strach. Když si vzpomenu na kapánek podobně laděnou Ztracenou bránu, tak se mi skoro chce brečet, jaký paskvil se dá o Pražském podzemí taky natočit. Základní téma je sice nahozené dobře, ale co na tom, když se jednotlivé postavy chovaj debilně (a místo přemýšlení jak se dostat s chodeb ven se začnou navzájem obviňovat a hádat, a... ). Z hereckého obsazení vyčnívá snad jen Lucka Vondráčková, a to ani ne že by podávala nějaký super herecký výkon, ale prostě proto, že ostatní jsou tuplem o ničem. Taky mi dvakrát neseděl "moderní" look&feel filmu, kdy pomocí flashbacků sem a tam jsem se nakonec ztratil taky, a už jsem ani neměl chuť se nalézt. A jinak, pro milovníky podobně laděných filmů můžete třeba nahlédnout i do Pařížského podzemí..(20.3.2014)

Lucko, zaskoruj za svého Plekance, když se poslední dobou se svými výkony, tak nějak ztratil v labyrintu (produktivity). A Lucka bez hokejky, ale vybavená kamerou a znalostmi podzemních chodeb staré Prahy zabodovala jako obrýlená reportérka Renata. V téhle manželské powerplay Lucka snaživě obstřelovala branku a nějaký ten puk zapadl do hororové branky. Přehrát hororového diváka, anebo dokonce ho snad porazit, se však hrstce českých hororů dlouhodobě nedaří. Nepodařilo se to "Poslednímu výkřiku" a výrazného úspěchu se nedočkal ani tenhle kousek, ale přesto podle mě jde o to lepší z hororového ranku. Nejdříve se objeví velký kámen vytažený ze sklepa, poté začnou tajemně mizet osoby a něco málo se dozvídáme o minulosti podzemních prostor. S přenesením do působivé spleti podzemních chodeb si film dává na čas. Pak se však film zlomí do působivého psycho horůrku ve kterém dojde na nějaké to překvapení s poněkud zvláštní pointou. A já to beru. Snaživost vítězí nad efektností. Působivost především druhé poloviny snímku nad zručnou řemeslností, které Tomáš Houška nedosáhl, ale já to čekal prostě mnohem horší a téměř nedívatelné. To se nestalo. Lucka a spol. hráli sympaticky. Product placement nerušil. Labyrint mě nečekaně pohltil svojí nekompromisní razancí. Není důvod film strhat namyšleností a předsudky zdejších uživatelů, kteří nedají sebemenší šanci ani prostor. Mé hodnocení: 80%(19.5.2013)