Bezhlavý jezdec

Sedm studentů to bere zkratkou na party a naneštěstí skončí ve Wormwoodu, kde je začne jednoho po druhém pronásledovat duch bezhlavého jezdce. (Filmbox)

lennyd

Skupina mládeže razí na jednu hodně vzdálenou pařbu, a aby tam byli rychleji, vezmou to zkratkou, která snad ani na mapě není zakreslena (a samozřejmě, navigaci nebo GPS neprovozují). Takže - jak je obvyklé - svou pouť zakončí v totálním zapadákově, s autem na odpis. Ale může být ještě hůře - ve městě se jednou za sedm let objevuje bezhlavý jezdec, a aby v tom nebyl sám, shání sedm dalších hlav. A místní občané jsou velmi vděčni, že mohou nabídnout sedm nešťastných cestujících... Uff, tohle je snad ten nejméně originální film, který jsem v poslední době viděl. Jak snadno se vzpomíná na Sleepy Hollow, nebo první Kukuřičné děti, které byly plus mínus na stejné brdo. Tento film měl ale jednu drobnou zvláštnost - jeho osazenstvo (a to ať už místní obyvatelé, nebo cestující mládežníci, a nebo i samotný bezhlavý jezdec) bylo totálně debilní, a jejich chování se dá těžko popisovat. Ničím jiným film nezaujme, a zhruba dvacet vteřin po závěrečných titulcích se vykouří z hlavy (ale naštěstí to vůbec nevadí, páč podobných (a lepších) filmů jsou desítky).. ()

U.Tarare

Zvláštní. Banda tupců co si vyrazí někam na výlet, zabloudí a pak je nějakej borec začne vraždit. Tak tohle už jsem viděl snad stokrát. Navíc tahle konina ani za moc nestála, takže slabá jedna hvězda. ()

latvar

Velice podprůměrný krvák, který mě nezaujal. Špatné herecké výkony a trikové zpracování bylo na hodně nízké úrovni. 20% ()

sedm.1

Jak bezhlavý jezdec v této příšernosti utápěl hlavy svých obětí v pekelné studni,posílám já tento film do nejhlubších pekelných hlubin.Od idiotského děje,přes stupidní dialogy,až po ty nejzkrachovalejší herecké outsidery.Skutečně nevím,co na tomto snímku hodnotit hůře.Dějově to fakt nemělo úroveň ani tich nejhorších telenovel,bez špetky nápadu,vykrádání jednoho filmu za druhým,jedna velká pelmel kopie.O nějakém napětí či atmosféře se nebudu vůbec zmiňovat,vše nulové.Na scénář je též "radost" vzpomenout.Každá věta vypuštěná z úst všech přítomných zoufalců je fakt k údivu,jak něco takového můžou vůbec pronést.Negramoti,analfabeti,totální opožděnci.Každé jejich gesto,každý čin,jejich myšlenkové pochody a reakce,to vše je na úrovni totálního běsu a úžasu,co se vůbec může dostat do filmu.Ale nakonec přeci jen vítězem toho nejhoršího z celé této ubohosti se stávají jen a pouze herečtí představitelé a jejich rádobyherecké výkony.Opravdu si snad z žádného filmu nepamatuji,aby mi všichni zúčastnění přišli tak naprosto slizcí,odporní,netalentovaní a tupí,jako v tomto "céčku".Bezhlavý jezdec je jedním slovem ODPAD se vším všudy a odpadem ho nehodnotím snad jen proto,že by jako odpadový film mohl někoho zaujmout :). ()

Badel odpad!

Jak jsem ochotnej dát leckdy céčkovýmu hororu nějakou tu hvězdu za roztomilost, tohle bylo snad jen studentský cvičení s nehercema, ohavnou kamerou, triky z Amigy a scénářem s nulovou originalitou. Fakt zvěrstvo. ()

drankeryth

Dalsia varianta na bezhlaveho jazdca. A akyze je nas bezhlavec v tomto filme? Nudny alebo krvilacny? Samozrejme ta druha moznost, ktora je aj pre mna viac prijatelnejsia:) Uz zaciatok filmu ukazuje, ze nebude nudza o usekavanie hlav a pekne zostra. Chudacik vojacik to pekne schytal a uz len bolo vidiet, ako sa hlavicka pekne oddelila od tela. Skvela praca, pan bezhlavy:) Tych vrazd vo filme je dostatok a pekne krvavych. V podivnom zapadakove sa dostane parta teenegerov , ktora sem zabludila do pazurov nasho zahadneho pana domaceho. Prvemu z nich na privitanie odsekne jeho prstiky na rucicke. Co som si vsimol, tak ani nevydal jediny hlasok bolesti. To bol teda pekny drsnak, he he. Usiel mu a schoval sa do kufra auta, ale ked vystrcil von hlavu, aka je situacia vonku, tak bezhlavy jazdec skocil z kapoty na kufor a nasmu milemu z cerstvo amputovanymi prstami z radostou dvere kufra odtali hlavicku makovicku:) Dalsim obetiam tiez usekaval hlavy ako na beziacom pase. Napriklad jedneho krasne a elegantne nastoknul na nejake klince, co trcali na stene a potom samozrejmu mu aj hlavu oddelil od novopeceneho, mrtveho tela. Na dalsej ukazali ako zobre o pomoc, ale bezhlavy chlap jej prepichol hlavu cez oko neznamym predmetom, aby uz konecne stichla. Dobry bol aj drsnak na tom aute ked pocas jazdy krical na jazdca, ze je teraz jeho a zrazi ho z radostou. Ale on akrobaticky preskocil kabriolet a este stihol useknut soferovi hlavu, ako svoj talizman. Film ma vobec nenudil a o taketo akcie vo filme nie je nudza. Velmi sa mi aj pacila doprovodna hudba, ktora sprevadzala tento horor pocas jeho plynutia az do zaverecneho finale. Maska a kostymy behlaveho jazdca boli fajn, ale co sa mi nepacilo bol ten mec. Vyzeral ta trosku komicky, hlavne ta jeho rukovat. Cepel bola v poriadku, vyzerala fakt dost drsne:) Pocitacove triky neboli primitivne, ale ani dokonale. Taky priemer. Jedna krava co bola v ich partii mi pekne liezla na nervy, ta co si myslela ze ma zranenu hlavu. Nakoniec to bola len nejaka hlupa farba. Smrt si jednoducho pytala a skoda ze ju nezabil bezhlavy jazdec ako prvu. Mladik, ktory objavil tan posvatny mec, tak s nim ani moc nevedel narabat, bol fakt nemotorny a tie jeho pohyby sa nedali ani pozerat. On jednoducho ani nechcel bojovat, akoby to robil nasilu a s nechutou voci jazdcovi. Skoda, ze bezhlavy jazdec, ale uz pri konci filmu s novonadobnutou hlavou vyzerajucou troska ako hlava Freddieho Kruegera nestihol este zabit toho leniveho chlapca s mecom. To by ma len velmi potesilo:) Celkom prijemna aj bola podivana, ked jazdec zomrel na prach a aj to hlupe zapadakovo spolu s milymi obcanmi. Musim povedat, ze film ma naozaj prekvapil a som rad, ze som v nom nepostrehol nudu ako v mnohych inych hororoch co som videl naposledy. ()

helraiser

Celkem zábavná podívaná vzhledem k ohlasům jaké jsem na to slyšel. Podle mě se jedná o slušnou nenáročnou zábavu na dlouhý večer. Tento přijemný slasher neskrývaně čerpá z Ospalé díry, ale samozřejmě jeho kvalit nedosahuje ať už po stránce atmosférické tak herecké, ale to v tomto případě ani tak nevadí. Příběh o bezhlavém jezdci je dobrý a samotný jezdec až na pár chvilek působí uspokojivě nepočitavě závěr. Herecké výkony nepatří k nejhorším, ale jak to bývá u podobných filmů zvykem tak to občas skřípe, ale tomu se nevyhneme. Rozhodně se jedná o uspokojující horůrek ()

Mamlas

Jakýsi už 200 let nemrtvý maník bez hlavy má asi mindrák, že nemá hlavu. Tak hlavy příležitostně sbírá od turistů v jakémsi vidlákově. Je to hrozná kokotina. Scénář raději slovně nezhodnotím, občasné triky otřesné, herci žádní - jen komparz, příběh blbost. I ta vesnice je povětšinou jen naanimovaná. Občas u toho zůstává rozum stát, když tam sesmolí nějaký další a další amatérský počin. Na druhou stranu mrtvých je dost a vidláci jsou sympatičtí. Ale fakt je to hrozná kokotina... (11%) ()

Weissik

K smíchu. Proč točit stokrát viděné? Příběh je tak předvídatelný a klišovitý, až to bolí. Nejdrsněji a zároveň nejvtipněji působí samotný závěr. Po vyvraždění svých kamarádů a likvidaci bezhlavého jezdce se poslední dva přeživší, kluk a dívka políbí a domluví si rande. Muhehehe. Považuji se za milovníka prostoduchých béček, ale tohle už nejspíš do béčkové kategorie nepatří. ()

brasek odpad!

"Veď on nemal hlavu!?" - "To je dôsledok párenia mutantov!" - veľmi mizerný film! Nesympatická banda teenagerov, otrasný Wormwood s mizernými obyvateľmi, idiotské herecké výkony, úplne bez atmosféry a napätia. Oči vypichujúc lacné triky, sluch trhajúce dialógy... Jediné čo ma zaujalo bola kvapalná podoba Bezhlavého jazdca, keď vyliezal zo svojej kaluže. ()

tala

Naozaj som už veľmi dlho nevidela takto stupídny film. Klasické vyraďovanie by a dalo prežiť, ale to úbohé spracovanie fakt stálo za to. Hviezdička za to, že som sa bavila na hlúposti toho filmu. Videla som ho dabovaný a svk dabing tiež stal za to...vrelo odporúčam na pobavenie. ()

Xtrodinary

Legenda o bezhlavom jazdcovi, ktora je zasadena do stredovekej ameriky. Tento film je cistym vysmechom tejto legendy. Spusta paradoxov ktora doplna tento film - stredovek versus dialnica; westernove mesto versus opravovna aut. Je to klasicky americky "horror": Particka mladych ludi ide na vylet, skratia si cestu cez les.. zapadnu/pokazi sa auto/havaruju.. A dalej to uz poznate kde to skonci. Len zo zlutovania dostava tento film odo mna 1* ()

Filatov

Obálka filmu je mnohem mnohem lepší než celej film. Čekal jsem nějakou dobrou pecku vždyť z tématu bezhlavýho jezdce se dá tolik vytěžit a dá se pojmout určitě poutavě (seriál Ospalá díra), ale toto byla trefa vedle. Začátek filmu nebyl zlej a hodně se podobal Pachu krve tím odbočením z cesty, past na cestě, odtahovka...vypadalo to na kopírku i když jsem si představoval něco halloweenskýho. Místo toho je ve filmu použito mnoho a mnoho špatných efektů a můžem si užívat hrozný herecký výkony, takže žádný nadšení ze zjevení jezdce na scéně se nekoná. Byla to docela pitomina. ()

vinducha

Než začal pan Ferrante točit 1 Sharkanado za druhým, tak si v Rumunsku vyšvihnul tenhle malý horůrek. Sympatické je tempo a hlavně nebál se začít s 1. mordíky už pěkně za světla . Na tmu umí počkat každý trouba. Pohodová 1hubka. ()