Skupina deseti turistů se vydává z přístavu Rejkjavíku na výpravu za pozorováním velryb. Vinou jednoho z nesourodé směsi cizinců je vážně zraněn kapitán lodi a umírá. Celou výpravu odváží z nepohyblivé lodi velrybář z podivné rodiny bydlící na palubě jiné, ještě podivnější, zchátralé bárky. Když se všichni turisté ocitají na její palubě, téměř okamžitě jim dojde, že nebyli zachráněni, ale uneseni. Tříčlenná rodina šílených velrybářů v čele z bláznivou matkou na nic nečeká a ihned zahájí vražedný a krvavý hon na všechny živé na palubě. Začíná boj o život v uzavřeném prostoru lodi s krvežíznivými psychopaty. Kdo z celé skupiny turistů přežije? (oficiální text distributora)

Gore

Konečně originální oddech od amerických teen vyvražďovaček. Tento islandský kousek měl poměrně rychlý spád, skvěle zvolené prostředí prorezlé velrybářské lodi, slušnou režii a dobrou hudbu. ()

Silviaxx odpad!

No.. Nie úplne rozumiem tomu hodnoteniu, lebo podľa mňa to bola tak príšerná a kolosálna blbosť, že mi je z toho do plaču. Myslím, že ešte žiadny film som nemusela pauzovať takmer 10x, lebo som sa pri ňom tak brutálne nudila až na tento výkvet kinematografie. Ak prižmúrim 16 očí, tak som ochotná pochváliť prostredie - Island (nie, obsahom nie sú dlhé zábery na krásne scenérie, ale šak sa snažím byť zhovievavá) a konkrétne odpornú rybársku loď, a to je asi tak všetko ohľadne plusov. Postavy maximálne nesympatické a stupídne, nehovoriac o vzájomných dialógoch, resp. celom scenári. Deju taktiež výrazne absentuje logika a ak už to zoberiem z pohľadu slasher-a , tak opäť žiadna sláva. Tento "Reykjavícky harpúnový masaker pri očumovaní veľrýb" vnímam ako absolútny prepadák, vzbudzujúci utrpenie pri sledovaní. ()

KoleckoR

Kdybych to neviděl, o nic nepřijdu. Byl jsem zvědavý na horor ze zajímavého a netradičního prostředí velrybářské lodi a čekal jsem trochu víc "nordického" děsu. Bohužel nic zajímavého se nekonalo. ()

foundation

Vsetko co na filme vyzeralo vyborne podla obsahu sa v skutocnosti premenilo na kopu tragedie. Krasne prostredie na vyborny ex/hixploitation zbabrane nehorazne tupohlavym scenarom. Ale aj cez to vsetko to nesiaha az na uplne dno. ()

kvardis

Tak vtipny horror ze se priznam ze jsem u nej usinal, nejlepsi a asi nejoriginalnejsi zcena je urcite s harpunou! krasa! ()

Ronee

Slasher na Islande. Jedna hviezda naviac za Francúza a jeho neprispôsobivosť. Inak somarina. Sorrrrrrry:-) ()

4k7 odpad!

Bohatě stačí, že jsem tou kravinou zabil víc jak hodinu času, takže nebudu ztrácet další minuty vypisováním komentáře ()

nooly

Pro mě osobně královská zábava, když to člověk bere trochu s nadhledem. Objektivně bych dal tak tři hvězdy, ale subjektivně nemohu jinak! "Dědeček byl kamikaze." :] ()

janosban

Když člověk přistoupí na to, že jde o horor, který si tak trochu dělá z hororových klišé a schémat legraci, tak je to docela vtipná záležitost. Krev stříká všemi směry a harpuny létají vzduchem! Mě se to docela líbilo :-) Na LFŠ to byla asi předpremiéra, ale stálo za to vydržet na noční projekci! ()

Cechyno4

Islandské překvapení. Vážně. Tohle jsem od Islandu nečekal. Dobrý masakr a hlavně slušná zábava. Některé scény byly vážně parádní. Např. scéna s harpunou. Akorát jsem byl trochu naštvaný, že ta největší sobecká potvora (Endo) přežila. Za tu zábavu bych dal i čtyři hvězdy, jenže film sráží do kolen dialogy a (ne)herci. Nevím jestli bylo úkolem do tohohle filmu vybrat lidi ze všech etnických vrstev. Ale ze začátku mi to tak vážně přislo. Do toho nelogické chování herců, které bych i možná odpustil. Kdo ví jak bych se choval já v jejich situaci. Ale prostě ty čtyři hvězdy dát nemůžu. Ale určitě jsem se dobře bavil a nebyla to ztráta času. Souhlasil bych ze zdejším hodnocením ke dni 7.10.2010 a dávám také 63%. ()

MichaelD

Pomsta velryb! Musím uznat, že po přečtení recenzí ostatních jsem nečekal žádný zázrak. Nakonec film předčil očekávání. Dávám 70%. ()

Mullholand

seveřanům ty masakry překvapivě moc nejdou, je to rozhodně lepší než velmi slabá kopírka Mrtvý sníh, ale i přes skvělý nápad velrybáři-vraždí-ty-pitomý-green-piss-a-jejich-kámoše se zázrak nekoná, za zmínku určitě stojí ještě na vyvražďovačku nepříliš přímočarý a roztříštěný děj ()

bulawaio

2\10. Severská tvorba hororů bývá kvalitní. V posledních letech to dokázala především série Fritt vilt z Norska. Islandský horor z prostředí velrybářské lodi sliboval mnoho, ale po provedení zůstalo bohužel jen u slibu. Souboj mezi hodnými turisty a zlými lovci velryb nenabídl prakticky nic. Vše v klasických kolejí. To by někdy ani nevadilo, ale režie nám nutně musela cpát pořád nějaké rádoby zajímavosti (Yoko, svatba, gay), které byly naprostou zbytečností a působily v takovém hororu dost divně. O hudbě se raději ani vyjadřovat nebudu, která prakticky kazila všechny vyvražďovací scény. Pochvala snad jen za uloveného Japončíka. Ta scéna měla grády. Nicméně to je tak vše, co si člověk může z této multikulturní polízanice odnést. ()

Tomiczekk

Jsem zaměřenej hodně na horory, ale tohle...možná, že jsem rozmlsanej Béčkama, ale tohle ne-e :-O za půlkou jsem to musel vypnout. ()

montel

Skupina turistů se vypraví na výletní loď, která je má dopravit na širé moře plné velryb. Při plavbě dojde k nehodě, při které zemře kapitán a turisté se musejí spolehnout na záchranu jiné lodi. Jakmile začínají mít pocit, že jsou zachráněni zjistí, že je čeká boj o holý život...Průměrná vyvražďovačka s trojicí buranských vrahů. Nic co by mělo jít do kin. Distributorům se teda hodně divím. 40% ()

patho666

Shlasher z Islandu odohrávajúci sa na lodi plnej totálne debilných postáv s jedným vydareným harpúnmordom, nič viac. ()