Zombie: Ostrov smrti

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei

Bruno Mattei
  • Faustka

Nejspíš nějakým nedopatřením jsem se ocitla na jakési pouti v hodně špatném domu Hrůzy,alespoň takový dojem z toho mám. " Herci ",ale jedině v hodně zlým snu, byli přímo katastrofální nemehla,scény nijaké,nudné až na pár výraznějších okamžiků,které vás na chvíli probudí z naprosté letargie a k tomu všemu ještě maximálně nelogické dialogy. Postavy zmateně pobíhající sem,tam,neví co mají dělat. Pokusit se utéct s nalezeným pokladem dokud to je jen trochu možné,nebo si prostě zachránit holé krky,ale než se k něčemu rozhoupou,tak už jim veškeré zlato bude stejně na hovno. To je tedy dilema! Zombící a smrťáci v černých kápích,to už je vrchol týhle slátaniny,která se honosí žánrem horor,takže když to shrnu,italský horory zbožňuju,ale tohle je jeden velkej úlet.(13.1.2009)

• Viktooorka

[2. PFF Čakovická Be(´)čka](10.12.2009)

• erl

Začátek nabušený. Partička lovců pokladu byla skutečně k sežrání. Na ostrově kupa zábavných scén a vytříbených hlášek. Zvrat však nastává ve chvíli , kdy nemrtví začnou mluvit a celá ta show se nějak přibrzdí a nastoupí nuda. Navíc tam není ani jedno odhalené ňadro a závěr už to příliš nevytáhl. Očekával jsem lepší zábavu.(14.12.2010)

• Vitason

Mám rád špatné filmy, to není žádné tajemství. Dokonce mám moc rád špatné filmy, ale i ta sebevětší úchylka má svoji mez. Ostrov smrti je skutečný horor, ale né pro svíravou atmosféru, či lekací scény, kdepak, horor je pouze tento film sledovat. Odpustím špatné masky, odpustím i to, že nikdo nepoužil logiku ani na ty nejprimitivnější věci (jak mohou být zombies pobryndaní od čerstvé krve, když žijí na opuštěném ostrově několik staletí?), opustím i to, že ústřední parta opravdu špatných neherců vypadá jako banda kreatur, která právě utekla z nějakého panoptika (absenci hezké slečny už ale neodpustím), dokonce filmu odpustím i to, že je totálně ale opravdu totálně hloupý, ale co vážně neodpustím je to, že film vypadá, jako by to režisér myslel vážně a navíc se u toho pekelně nudil. To vážně nikdo na palce neměl tolik soudnosti, aby si uvědomil, co za film mu vzniká před očima a mohl tak ostatním poradit, aby to vzali s nadhledem? (pár herců, kteří šíleně přehrávají nepočítám) Tam, kde by se daly vytvořit perfektní parodické, nebo alespoň zábavné scény, přichází jen bez-nápaditá režie, kdy to vypadá, že už se režisér těšil až bude moci použít překrývačku a přejít do další extrémně nudné scény. To se neodpouští:) P.S. Žádám minimálně státní vyznamenání za to, že jsem to vydržel až do konce.(2.3.2010)

Takže máme tu liduprázdný ostrůvek. OK! Máme tu drsný lovce pokladů. OK! Máme tu zombíky. OK! A nakonec tu máme jakousi mysteriózní zápletku. OK! takže tohle všechno namíchat dohromady a máme tu: Kopii Lodi duchů a ještě dalších několik filmů. Naprosto zbytečný film který je ale zábavný. A o to mi šlo.(30.11.2010)