Epizody(24)

Risa a Ootani jsou ve škole známí jako komediální duo. Risa je vyšší než průměrná japonská dívka a Ootani je nižší než průměrný japonský kluk. Tihle dva se pořád hašteří a dokonce i jejich učitel je má za komedianty. Ale jak se jejich kamarádství začne rozvíjet, začnou se také probouzet city Risy k Ootanimu. (Secretus)

Petus

Risa je krásná holka a správná baba a v normálním světě by kolem ní kroužily desítky kluků, kteří by jí leželi u nohou. Bohužel žije ve světě, kde platí za žirafu, zvlášť když jí to jeden prťavý trouba, který se kolem ní motá furt připomíná a aby toho nebylo málo, tak do kterého se ještě při vší smůle zamiluje. Ootani je navíc v tomhle trochu pomalejší a na srandu je zaděláno. A že to sranda fakt byla. ()

daGGos

Není to tak, že bych neměl tohle Anime za co kritizovat. Jenže stěžovat si na neustále přívaly slz a dramatické útěky, to je jako kritizovat shounen za to, že v něm hlavní hrdina vstane z kaluže krve, posbírá mozkovnu po okolí roztroušenou, namotá zpátky svoje střeva a za mocného řevu a pomoci přátelství a lásky přemůže hlavního antihrdinu, jenž mu jinak v předchozích dvou set padesáti částech dával brutálně na hubu. A pokud se oprostím od těchto žánrových specifik, vidím v Lovely Complex už jen jeden výrazný zápor - 24 částí je prostě příliš. V žánru Rabukome ale moc kvalitnějších kousků nenajdete, takže jestli si na něj nějak zvlášť potrpíte a překousnete občasnou zdlouhavost, nemůžete šlápnout vedle. ()

Chinese Ashio

No hned na zaciatok musim povedta ze to strasne natahovali, stacilo tych 16 dielov max. Ten koniec som tak nejako nepochopila kedze Risa najskor hovorila ze sa ich cesty coskoro rozdelia a potom povedala ze spolu budu navzdy. (together forever). Inak myslianka sa mi cxelkom pacila, tiez som sa dost bavila na tom ake komicke duo boli, no nemusela sa donho Risa zamilovat tak skoro...a zas Otani nemusel vahat tak dlho... ale inak - sarkasticke, komicke, tak nejako romanticke....iste veci by som vynechala ale bola som spokojna cize....tie silnejsie 3*. :D :D :D ()

sajagi

Tenhle seriál je příliš dlouhý. I kdyby měl jen polovinu dílů. byl by pořád příliš dlouhý (díky za inspiraci, Jirko). To je patrně má největší výtka k celému seriálu. Žirafu Risu i trpaslíka Otaniho si oblíbíte. Ale čeho je moc, toho je příliš. Romantickou chvíli střídá hádka (plná chibi), následuje usmíření, a znovu a znovu. Doporučená dávka je tedy jeden díl za den, pak se vám snad Lovely Complex brzy neomrzí. ()

Rediik

Zamilovala jsem se do tohohle anime. Mám docela ráda děje ze středoškolského prostředí. Risa Koizumi a Atsuchi Otani jsou k sobě jako stvoření a přece jen jim to trvá, než se spolu dají dohromady. Úžasná hudba (teď nemyslím jejich oblíbeného rappera Umibouzua). U ksichtů, které všichni vytvářejí, se nedalo nezasmát a to nejen u nich. Vůbec mi nevadila délka, myslím, že byla přiměřená. Hodně vydařené anime, i když netvrdím, že je bez chyb. Zasloužené 4*! ()

Cchrerkk

Seriál vyložil karty hned v úvodních epizodách a proto posun uprostřed seriálu je pouze časový - vztah postav se nijak nemění a vzhledem k tématu by ani nemohl. Při 24 epizodách by menší otálení nebylo na škodu. Na konci ale znovu chytí dech a vše se rozjede. Kdo se bavil, může si prohlížet statické obrázky, manga obsahuje 17 kapitol, anime zpracovalo 12. ()

Palisander

Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil. No chytil som sa :-). A keby to bolo o čosi kratšie (najmä v závere) a slečna Risa bola o kúsok menej hysterická, bolo by to výborné. Pretože niektoré situácie sú neskutočne realistické a zábava je občas skutočne veľmi zábavná. Ale časom sa na to zlé sa zabudne a zostane len dobrý pocit. A aj tak si budem ľúbiť koho ja chcem ;-). ()

dudo24

Veľká škoda tohto anime je jeho, až moc, statická animácia. Viem si predstaviť, že by som sa cítil viac vtiahnutý do príbehu ak by bola lepšia. Trvalo mi pár epizód kým som si na ňu zvykol. To je snáď ale jediná výhrada ktorú mám. Hlavná téma deju je síce romantika, ale seriálu určite dominuje komédia. Veľa som sa nasmial, humor mi sedel. Neustále doťahovanie sa hlavných postáv, ich zrkadlové šibnuté správanie, a po tisíc krát znejúca urážka aj od ich kamarátov v podobe slova „aho“ (hlupák). Vedľajšie postavy ešte väčšinou dopĺňali humor vlastným špecifickým správaním. Keď prišli emotívne romantické scény, tak narazili tvrdo, doprevádzané skvelou hudbou, síce tou istou stále dokola, ale vôbec mi to nevadilo. Mal som to ako Pavlov reflex, keď zazneli prvé tóny, moja hlava už bola pripravená. Páčil sa mi prístup s postupným pomalým napredovaním postáv miesto dramatických dejových zvratov. Takáto pokojnejšia atmosféra na mňa pôsobila veľmi príjemne. Mám predsa len ešte malú pripomienku k pár posledným dielom. Bolo v nich menej humoru, romantiky, boli také chladnejšie. Možno to bolo tým, že ubudlo interakcií medzi hlavnými postavami a celkovo som čakal emočne silnejšie záverečné epizódy. Každopádne, som veľmi spokojný s týmto anime. ()

HakuSaku

Skvely humor a pri niektorych scenach som sa sulal po dlazke! Kvalite uskodilo hlavne natahovanie celeho serialu do 24 casti! 13tka v tomto pripade by bola to stanstnejsie cislo... Animacia pomerne nedostatocna na terajsie pomery (ano aj na rok 2007 dost slabe). Treba ale pochvalit chara dizajn (ajked takeho pripečenca ako bol Otani-kun som este v anime asi ani nevidel!!!). Dost ma pobavil aj fakt, ze 170 cm pre japonske -násťročné osadenstvo je super vysoka vyska! Pri poslednych dvoch casti som sa nezbavil dojmu, ze tam bol zjavny zamer to rychlo nejako ukoncit a co by 10 casti dozadu natiahly na 5 tak vtesnali do dvoj resp jednej! MENSI SPOILER emotivna gradacia a potom zrazu puff a zaverecna pesnicka... Pridal by som jeden bodik este ak by bolo v zopar minutach objasneny dalsi zivot hlavnych hrdinov... ()

Teelus

Škoda jen té délky (trochu se tam již tvořila hluchá místa), neboť seriál je to v rámci svého žánru výborný. Pokud si člověk ve slovníku najde japonská romantická školní komedie, takhle nějak by to mělo vypadat. Ústřední tsundere duo, které potká spousta vtipných/trapných/emotivních situací rozhodně funguje lépe, než zakřiknutá dívka (nedejbože kluk) a z neznámých důvodů k ní přitahovaný cool protějšek, což bývá standardnější prototyp hlavního páru u podobných seriálů. A ty grimasy hlavní hrdinky byly špičkové, horší ksichty jsem již dlouho neviděla. ()

Cvachetka

Anime mám rád, nicméně nepatřím přímo mezi fanatiky. Když mám čas, tak se rád podívám a na doporučení jsem zkusil Lovely Complex. To bylo asi před třemi léty. Viděl jsem první tři díly a ani nevím proč, dál jsem se nedíval. Jediné co jsem si pamatoval, že to nebylo špatné, líbilo se mi to, ale dokonalé mi to nepřišlo. Dal jsem tady 4 hvězdičky a byl spokojený. Ovšem teď jsem si říkal, že bych se podíval na nějaké nové (ne nové datem vydání, ale tím, že jsem ho neviděl) anime a vzpomněl si na Lovely Complex. Dobrá zkusím to. Po prvních třech epizodách stejné pocity jako před třemi lety. Nicméně říkal jsem si, že se budu dívat dál....tak jsem pokračoval....a tak jak někteří píší, že je to natahované a kolem té 7 epizody to začne nudit a být otravné, tak u mě nastal opak. Tento seriál mě hrozně chytil. Risa je sympatická, ten její boj o Ootaniho je krásný. Vše je podpořené úžasnou hudbou, tak jak už to k anime často patří. Opravdu moc hezké, natolik, že si musím seriál zařadit mezi své nejoblíbenější. Věřím, že pro někoho to není, ale pro toho, koho to zaujme to bude hezký zážitek. Hlavně vydržte všechny díly! Stojí to za to! 100% bez obav :-) ()

Vlado.

Nehovorim ze je to dokonale anime, malo svoje silnejsie aj slabsie miesta a niektore casti by mali byt skratene. Ale ***** davam preto ze ma to proste strasne bavilo a zanechalo to vo mne silny dojem, mozno aj kvoli tomu ze mi toto anime pripadalo celkom realne. ()

minusha97

Ak by som mala vybrať svoje obľúbené anime, tak bez váhania povie Lovely Complex. Keď som sa tento kus rozhodla si po rokoch pozrieť, tak som bola skeptická, lebo počet epizód ma odrádzal, ale keď som ho vo veľmi krátkom čase ukončila, tak mi to bolo až ľúto. Krásny príbeh nabitý ako komédiou, tak aj hodnotami, ako je priateľstvo, vedieť sa postaviť sám za seba a za ostatných a vedieť prekonať svoje komplexy či komfortnú zónu, ma dostal, spolu s výborne napísanými postavami s ktorými sa vie človek stotožniť a zabaviť sa na nich. Rovnako aj soundtrack sa nesie na tej istej vlne s anime a dokonale sa dopĺňajú a neviem si jedno bez druhého predstaviť. Skutočne jedinou vecou, čo mi trochu vadila je štýl animácie. Super-deformed štýl nemá veľa fanúšikov, ale pri tomto anime sa aj to dá prekúsnuť, lebo narozdiel od iných kusov komédiu podporuje a nie sa pokúša vyvolávať, čo je príjemná zmena. A predsa len, patrí to k žánru a k dobe... ()

TruthPreveal

Komentář obsahuje malé spoilery Na tohle anime jsem se díval jako malý na animaxu a úplně jsem to žral, ale nikdy jsem neviděl všechny epizody a už to bylo tak hrozně dávno že jsem se rozhodl se na to podívat znovu. Líbilo se mi, že to jelo naplno už ze začátku a přišlo mi jakobych už se s těmi postavami dávno seznámil (což se technicky vlastně už dávno stalo, ale snad chápete jak to myslím). Hlavní duo je asi jedno z nejlepších co jsem v romance anime viděl. Jsou vtipní, jedineční a hlavně se nebojí říct nahlas svoje pocity a nečekají s tím až do konce anime. V dnešní době takové romance anime budete hledat jen těžko. První polovina co se vyprávění děje týče, se mi líbila tak moc, že už jsem měl v plánu tomuhle anime dát 10/10. Humor byl jedinečný, příjemný, obličeje hlavní dvojky byly vtipné a společně s hezkým art stylem to pak šlo hezky dohromady. Kolem asi 17-18 té epizody už to šlo docela dolů. S vícero epizodami přicházelo víc cliché a víc momentů, které se staly za anime už několikrát a jenom se opakovaly(např. když Koizumi něco řekla Otanimu, ten se naštval a odešel a vice versa). Ke konci se začaly objevovat postavy, jejichž jediným úkolem od tvůrců bylo to, aby prostě rychle do konce anime zařídily, aby se ti dva dali dohromady. Myslím si že by to šlo i bez nich. Potom posledních pár epizod bylo věnovaných i trochu vedlejším postavám, což je asi dobře, ale mě to třeba vůbec nezajímalo :D. Obzvlášť ten spor mezi Suzuki a Chiharou byl úplně zbytečný, nemuselo to tam vůbec být. Myslím si že každého zajímala jenom hlavní dvojka, protože ty další dva páry nebyly ničím zajímavé. Vůbec z té hlavní šestice tam byli zajímaví jenom Otani s Koizumi a možná ještě Nobu. Mimo hlavní šestici tam už ale nikdo navíc nebyl (možná ještě Haruha, ale ten byl alespoň zábavný). Tohle anime prostě mělo mít tak o 3-4 epizody míň. Každopádně se mi tohle anime hodně líbilo. Humor byl skvělý, hlavní postavy úžásné, originální, děj byl dobře vyprávěný, romance development mezi postavami je asi možná nejlepší co jsem v romance viděl, protože tady mají postavy rozum, a dokážou říct nahlas co si myslí a hlavně se dokážou mezi sebou bavit a ten vztah mezi nimi se opravdu posouvá po celou dobu tohohle anime. Konec byl v pohodě. Tam se nestalo nic zvláštního, není co vytknout. Já dávám 5 hvědzd (8/10) . Ikdyž se mi to fakt líbilo, tak devítku tomu nemůžu dát. Nejspíš z důvodu jak moc se mi líbila první polovina a druhá už tak dobrá nebyla. Každopádně skvělý romance anime, který můžu jenom doporučit. ()

Chiaky

Tak tohle anime se mi opravdu a upřímně moc líbilo, sice nejsem na romantické anime, ale na tohle anime jsem se vždycky dívala s radostí. Viděla jsem to sice s dabingem, ale vůbec mi to nevadí. Viděla jsem to ještě když jsem bya menší. Tahle komická dvojka mi zůstane v srdci ještě hodně dlouho, opravdu úžasné anime, které doporučuju všem, kdo si chceš užít jak romantiku, tak pořádnou komedii, nenechte se zmást, té romance tam zastak tolik není, Risa, jak já tu holku miluju! :D ()

Puxina

Musím uznat, že tihle dva jsou opravdu obrovští idioti a nenarážím teď na výšku. Krásný romantický komediální seriál. Líbí se mi ta animovaná ztreštěnost. Ona sice naléhá až příliš a nemusela tak tlačit na pilu, ale na druhou stranu asi by se jinak fakt nikdy nedočkala, protože on byl slepý/tupý (holt chlapi to mají složité). Možná bych ubral počet dílů a nebo bych spíš ocenil víc randění, setkávání s rodinami a podobně. Ale nevadí i tak jsem se královsky pobavil.  Musím ještě pochválit úžasný soundtrack. Písničky se v různých variacích opakují, ale jsou kouzelné a krásně k seriálu sednou. Další soundtrack, který jsem si uložil. ()