Někdo tam dole mě má rád

• USA Someone Down There Likes Me (více)
všechny plakáty

Silně věřící Oto (Martin Frajt) přijde následkem přepadení o možnost pohybu, je upoután na vozík a jediným způsobem komunikace s okolím jsou jeho oči. Když se navíc stane nemohoucím svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, prosí v duchu Boha o odplatu. Ten se však neozývá. Oto se tedy obrátí na druhou stranu. Za pomocí zástupce strany temna vykoná nelítostnou krvavou pomstu a zároveň poznává nejtemnější stránky lidské duše… (oficiální text distributora)

Wann

Na český "pokus o horor" to nebylo až tak špatné. Samozřejmě jsou zde špatní herci, špatná režie ale má to své kouzlo. Na tomto filmu beru jako velký klad, že jsem se ani chvilku nenudil. Ten děj mě prostě zaujal...ale o strachu se tu bohužel nedá mluvit, což je u hororu celkem průser. ()

Doomer

Pokud máte náladu na dvě hodiny divných,úchylných a krvavých scén tak toto je docela dobrá volba, nic víc asi nečekejte. Horší 4* ()

Homerking

Na české poměry celkem slušný výkon, ze začátku se jedná spíš o psychologický nátlak ale pak se rozjede pravý masakr plný utrpení a zvráceného násilí ale i přesto film ještě mnoho postrádá . ()

Amynka

Čuměla jsem jak blázen!Českej exploitation horor???Už jsou to asi dva měsíce, co jsem film viděla a pořádně mě teda dostal!!!Jako byla to totální amatérská srajda a některý mučení a reakce mučených bylo k smíchu!!ALE ten film mě nepochopitelným způsobem dostal a znepokojil,takže účel splnil!!!Fakt zajímavej film a zvláštní!!!!!A taky se našly scény,který mě fakt znechutily(psychicky!).Např.podříznutí tý holky a ten komentář k tomu!Nebo zabití toho kluka v opuštěný budově a zapálení mimina v kočáru..to na mě fakt zapůsobilo!!!! ()

Shanen29

Hups a je tu velmi dobře koukatelný český exploitation s dobrými gore záběry,i když opravdu ta samoúčelnost je znát a nikam vlastně nevede.Chtělo by to příště více penízků a opravdu kvalitní herecké obsazení,ikdyž i tento snímek byl velmi dobře zvládnutý.Jen tak dál kluci. ()

monty.cl

Tak tohle byl fakt nářez...1 hvězdička je za pár vtipných hlášek (dobrá práce,Otto!) a několik solidně udělaných brutalitek. Jinak 2 hodiny jsou dost, první půle nuda, pak se to trošku začne rozjíždět, ale celý film padá finální pointou o tom, ja je každý sám sobě bohem...hm. Amatérské provedení je vcelku jasné,chápu, že na tento typ filmu se peníze neshánějí snadno,ale místy je to až komické, hlavně výkony herců posouvají toto dílko až někam na hranici parodie na horor...Takže jak říkam,místy vtipné (zřejmě nechtěně), pár dobrých scén, ale na kvalitní český hororový nářez si ještě budeme muset nějaký pátek počkat. Tak snad příště...25% ()

Pauliee

"Teď to bude trochu bolet" Ultimátne české exploitation, ktoré má dokonca aj nejakú filozofickú myšlienku. Na tento film som sa tešil už dosť dlho, hneď ako som videl prvé fotky. A konečne som sa dočkal a to čakanie stálo za to. Nečakal som, že sa češi až tak predvedú. Asi prvá hodina je totálne zdrvujúca, ale potom to začína mierne škrípať. Inak je to ešte poriadne krvavý gore fest kde je len pár trápnych efektov a ostatné skutočne stoja za to. Vidno tu podstivú robotu Romana Vojkuvku. Napríklad na to odrezávanie ruky nesúhlasim s Flipnicom, podľa mňa keď si ten nôž tak dobre naostril a bolo aj vidno ako dlho prerezával kosť, takže podľa mňa by to šlo v pohode. Za zmienku ešte stojí zabíjanie ovce alebo tiež preseknutie hlavy náckovi. České filmy nemám veľmi v láske, ale toto ma presvedčilo, že vedia natočiť aj poriadny materiál. Len dúfam, že Roman Vojkuvka bude pokračovať v exploitation filmoch pretože toto stálo za to. ()

Soubi

Hm, že by první vlaštovka? Doufejme že ano. Sympatický filozofický horůrek nešetří krví ani hloubkou myšlenek. Slušel by mu samozřejmě větší rozpočet, ale na český počin velmi solidní dílo, zvlášť mě potěšili herci, na které je si třeba ovšem zvyknout. Nefanoušci hororů, nechť si odečtou hvězdu a nefanoušci českých filmů další :). ()

Solverino odpad!

Naprosto strašné! Příšerné "výkony" "herců" - kdy "Ďábel" má jizvy po úrazu z dětství a chybí mu zadní zuby - chudák malej :( Rádoby gore efekty vyrobené ze surovin z hobbymarketu = děsná záležitost! Spíš velmi směšná záležitost! Horror bylo vydržet až do konce! Zatím asi úplně nejblbější film, který jsem kdy viděl! ()

piglit

Amatérský, moravský, dalo by se snad dokonce říci valašský film - sice má ještě svoje mušky, ale v porovnání, co zde vzniká za těžké háky v žoldu veřejnoprávní televize, připadně neveřejnoprávních televizí - si toto dílko čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží... ()

Kortexo

Velká amatérština se slušným příběhem a hlavně s pocitem, že tohle jde vidět s klidným svědomím znovu... Co víc si od českého hororu přát? První vlaštovka... ()

maoc

Tohle není ani tak film jako metafyzický traktát, který se dá shrnout několika větami, ovšem roztahaný do dvou hodin a okořeněný násilím a sadismem. Asi jako Sedmá pečeť. S tím nemám problém a nemohu ani říct, že by to zde bylo samoúčelné. Obitus píše o profesionalitě filmu. Inu, nemám zdaleka nakoukáno tolik žánru jako on, ale mně minimálně herecké výkony amatérské přišly dost. Dost hodně. Ano, všichni se snažili, ale to samo nestačí. Já se také mohu pokusit vzepřít na bench 150 kg, ale dopadnu asi jako ti borci, co předstírají, jací jsou drsňáci. Nejpřirozeněji působila ve své naivní dobrotě asi Otova dcera a jeho manželka jako životem zklamaná povětrná ženština. Gore bylo docela v pohodě (jen po extrakci zubů je hloupé, když je v záběrech vidět chrup kompletní a dalších pár detailů). Dialogy jsou místy děsivě toporné (např. ve flashbacích jak Oto bilancuje svá dávná ponížení). Kamera, střih, hudba, zvuky jsou na slušné úrovni. Film má myšlenku a jisté znepokojivé sdělení. Jitří mozek k přemýšlení. Ale selhává jako film. ()

xSxEx

kazda snaha se ceni a tady je videt velika! ac kamera je jiste Cčková a efekty taky ne, ale dobry strih dela sve a herecke vykony nejsou taky az tak prehravane. Hlavne Max je nejlepsi! ()

Cechyno4

Na české poměry opravdu nevídané, řekl bych že až šokující. Samozřejmě nepřesvědčivé a amatérské herecké výkony byly až do nebe volající ( jak trefné vzhledem k tomuto filmu :) ). Nebudu hodnotit tím způsobem, že bych srovnával tento film se světovými peckami z exploitation žánru. Já ho budu hodnotit jako nový průlom českého hororu. Hodně záběrů tu bylo opravdu dobrých. U záběru s dítětem se mi udělalo zle a morálně jsem tuto scénu odsuzoval. Ovšem zapůsobila tak bizardním, šokujícím způsobem jakým zřejmě režisér plánoval. Dobrá podívaná... ()

djbarrel

Filmu dávám 3 *** ne snad proto, že by se jednalo o průměrný snímek. Je to protože je to rozporuplný snímek. Na jednu stranu amatérismus a mizerný rozpočet z filmu čiší na míle daleko. K tomu navrch herci snad ani nejsou herci a takový ďábel Max - sympatický brýlatý tlouštík co popíjí kofolu, mi přišel opravdu k popukání ... Na druhou stranu scény gore a rape, byli dotaženy takřka k dokonalosti - mnoho daleko "zvučnějších" filmů na tomhle troskotá. K tomu ani myšlenka není špatná a nakonec i Max - ač ve mě chvílemi vyvolával záchvaty smíchu - pronášel svá moudra dost dobře .... Snad kdyby měl film větší rozpočet, lepší herce a dokázal vybudovat hororovou atmosféru dal bych i 5 ***** , takhle skončil někde na půl cesty. 60 % ()

Mikecat odpad!

Trápna česká kópia alebo skôr paródia na SAW - bez príbehu, zauzlenia, napätia - jednou vetou chlapovi na vozíčku zabijú ženu a dcéru, príde čudný doktor, vzkriesi ho a on si príslušných vrahov nájde, zabije - napr.vidlami, všade striekajú tony kečupu a veľa veľa zbytočných kecov,bleeeee:( ()