Masakr v kopcích

David Rountree

Andrew Mclean

Jesper Kyd
  • destroy83

Komentář obsahuje SPOILERY. Slabý, leč celkem krvavý hixploitation od syna famózního George A. Romera přivádí diváka do buranova Spojených států na přelomu 60-tých a 70-tých let, kde během cesty stopem do Washingtonu DC uvízne partička mládežníků. Místo pořádné demošky v hlavním městě, je uvítá krvavá stauntonská farma. Pětice přátel s jedním pochybným týpkem, k němuž se přifařili do pickupu, využívá po celkem vlídném přijetí pohostinnost farmářů, za kterou se však skrývá cosi zlověstného. A jak už to u podobných filmů bývá, nastává boj o holý život. Dílko i přes jeden celkem slušný zvrat nedokáže díky tvůrčí neoriginalitě udržet divákovu pozornost a děj se neskutečně vleče. Vše už tu bylo v tuctech podobných filmů. Napětí do prvního masakru téměř nefunguje a ani během dobře zvládnutých krvavých lázní není nijak výrazné. Postavy obětí jsou vesměs nesympatické a jejich herecké výkony zavání křečí. Záporáci jsou naopak vydaření, hlavně Sherry Weston v roli stařešiny rodu Stauntonů, které zdatně sekunduje Kathy Lamkin (známá z Nispelova remaku TEXAS CHAINSAW MASSACRE a následně jeho prequelu). Hlavní zabiják, dementní synek, je ztvárněn parádně, a pokud zrovna neonanuje ve svém bunkru plném panenek, stahuje nevinné blondýnky z kůže, seká jim nohy a co se mu nehodí, prostě hodí prasatům. Ovšem výše zmíněné libovky nemohou vyvážit nedostatky tohoto nenápaditého buranského hororu, kterému uděluji s odřenýma ušima dvě hvězdy.(13.7.2011)

• MáŠa

Kromě toho, že je to úplně normální neoriginální horor s několika nechutnýma scénama, snad jen, že ty flashbacky mi připadaly docela divný(1.12.2010)

• peiton

Podľa čoho asi vymýšľali ten názov,Masaker..?!O tom nemôže byť ani reči.Ak toto má byť nasledovníkom a nedajbože čerpali inšpiráciu z môjho pohľadu z úspešného Texas Chainsaw Masaker z roku 2003,tak potom krútim hlavou.A prečo..?!Pretože mi to prišlo podozrivo podobné.Ono sa to síce snaží a snaží,ale divák len čaká a čaká čo príde a kedy už konečne.Možno okolo tej 50 minúty sa to čakanie zlomí,ale i tak nám neprináša žiadne šokujúce scény,ktoré by vykompenzovali to dlhé nudné čakanie v 1.polovici filmu.S takéhoto niečoho mi má akože behať mráz po chrbte?!!Mraziť ma môže akurát tak s aktuálneho počasia vonku,ale nie s tohoto tu.Rozhodne nie! :) Ale,aby som len nekritizovala atmosféra hustá.Podarilo sa im ju tam napasovať docela solídne,i celková hudba nebola na odpad.N o i napriek tomu zúfalý pokus o niečo čo nevyšlo,výkrik do tmy.A vôbec toto si nezasluhuje komentár,toto si zasluhuje vyfackať.(17.11.2013)

• Thomassi

To jsem zase jednou sáhl po hororu, po kterém jsem neměl raději zavadit. Já horory zbožňuji, ale co je moc, to je příliš. Parta mlaďochů se stane terčem dokonalé pasti. Pošuk Buddy je pak jednoho podruhém svleče s kůže. Toto má být film od syna režisérské legendy? Tak za prvé, ani jednou jsem se nelekl, vůbec jsem se nebál, toto není horor ani náhodou. A za druhé, není to nic jiného než hnusně krvelačná sračka. Svlečení těla z kůže je nechutné jako prase. S bídou jedna hvězda, protože začátek byl celkem slibný.(17.7.2010)

• juta

Je to už dávno, co jsem tohle viděl prvně a myslel jsem si teda, že to byla alespoň průměrná podívaná, ale bohužel tohle bylo špatné. Třeba s Texaským masakrem z roku 2003 se tohle nedá srovnávat! Všechno tu je špatně. Strašně dlouhá předehra, která vás nakonec unudí tak, že když se tu něco začne dít, tak vás to nezvedne ze židle. Nevýrazní herci, příběh nic moc a gore to také nebylo...(25.12.2014)