Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad)

Komedie

Česko, 1993, 39 min

Vladimír Menšík jako výborný vypravěč s narážkami na tlusté lidi. Je tu několik historek: Vínečko rudé, Myslivecký bál Silvestr 1983, Námořnický karneval Silvestr 1985, Ten kdo tančí a zpívá Silvestr 1987.(31.12.2008)

V dobách dnešních pisskulturně estrádních televizáckých řachanic a tlachanic už asi nedostižná - byť i tenkrát poněkud >lidovější< zábava, nenapodobitelná formou a vlastně už i obsahem... Pokrok? Škoda... :-/ - - - - - (Poprvé vídáváno kdysi v tv, komentář zde jako sedmý po >znovunezapomenutí< na dvd - 5.11.2008)(5.11.2008)

Když tady byl, ani jsme si to neuvědomovali; všude ho bylo plno, chvílemi se to zdálo být až jako inflace Menšíka. Teprve po jeho odchodu jako by jeho humor, spontánnost a stále přítomná dobrota vyzrávaly. Jako víno.(8.1.2011)

Vladimíra Menšíka jsem zažil při živém vystoupení v Kulturním domě ve Velkém Beranově. Choval se podobně jako v televizi: nenuceně vyprávěl, bavil, ochotně se podepisoval (několika tahy vykouzlil svou vlastní karikaturu). Vladimír Menšik byl dokonalým spojením výtečného herce a zároveň baviče. Navíc se dokázal přizpůsobit i jako spoluhráč. Jeho silvestrovská vyprávění na LP bývala vděčným vánočním dárkem. Za všechny historky připomenu třeba vománkové víno. Zajímavý komentář: suicide.(31.12.2009)

• K.I.N.G.

Pana Vladimíra Menšíka si velmi vážím jako herce, ale jeho vyprávěcí styl mi prostě nesedí. Rychlé tempo jemu vlastní a pro mě nepříliš vtipné nebo i absurdní historky mi bránice nepotrhaly. Silvestr kdekoliv, s kýmkoliv, ale doma u televize s Lad'ou Menšíkem, to radši moc ne :-).(23.11.2011)