J.K. Rowling: A Year in the Life

(TV film)
všechny plakáty

J.K. Rowlingová, britská autorka, která svým dílem přiměla dnešní děti a mládež k tomu, co kvůli internetu a dalším moderním technologiím zapomněli. Totiž číst. Tento dokument mapuje rok spisovatelčina života před vydáním posledního dílu knižní série, která změnila nejen literární svět. (Tom Riddle)

Tom Riddle

OBSAHUJE SPOILER O JEDNÉ Z POSTAV HP!!! OVŠEM DÍKY ČINNOSTI INTERNETOVÝCH ZPRÁV JE UŽ PRO SPOUSTU LIDÍ ZNÁMÝ!!!!! Zajímavé povídání s úžasnou Joanne o tom, jak prožívá poslední chvilky před dopsáním Harry Potter and Deathly Hallows (i ty po něm, scéna otevření knihkupectví a rozhovory s kupci jsou skvělý, úplně mě mrazilo v zádech, zrovna, jako když jsem sám natěšeně křepčil v den vydání před Luxorem a zaměstnanci se usmívali, když viděli skupinku Potterofilů, jak omdlévá nedočkavostí...). J.K. pak líčí osudy všech postav po skončení knihy, a při tom ze sebe dostane onu větu "Dumbledore is gay", tedy nikoli, jak prezentovali, že by na nějaké svolané tiskové konferenci měla prohlášení o Brumbálově coming outu, spíš na to prostě přišla řeč, a je to tak dobře, vždycky jsem si to myslel. Úžasná dáma, jíž vděčím nejen za svou přezdívku, a kterou po tomto dokumentu obdivuji zase o trošku víc než dřív. ()

Hromino

Nádherný dokument o životě úžasné spisovatelky, tentokrát mapující celou osu jejího života. Povídání o jejím dětství, kdy chodila se sestrou pracovat do kostela jako pucflek, spolu s návštěvou bývalého bytu působí mezi nejpoutavější dokumentární scény, které jsem měl kdy možnost vidět... Vřele doporučuji shlédnout každému, koho kdy mánie s názvem Harry Potter pohltila. ()

FilmFan24

Obsažný dokument, sledující rok života dneska už slavné spisovatelky, která přivedla na svět Harryho Pottera. Psaní poslední kapitoly románu, spousta fanoušků a naopak zase nahlédnutí do kuchyně, kde J.K. peče dort synovi k narozeninám...Dojemný a bezprostření okamžik je návštěva bytu, kde napsala Kámen mudrců a kde jak sama říká, se jí změnil celý život... ()

Caym

fakt váhám... čtyři nebo tři... ne, spíš ty tři - jediný, co mě přikovalo do židle, byl výrok o Brumbálovi (už stejně profláknutej) a after HP rodokmen (ten ovšem vydýchávám doteď), věřím, že tohle mohlo mít krátce po vydání poslední knihy sílu, ale na mě to teď fakt tak nějak nezapůsobilo - ve srovnání s dokumentem harry potter a já má tohle hodně co dohánět - a creepy hudba v pozadí mě fakt nerozseká, sorry ()

Samuel7

Stojí za zhlédnutí už jenom díky odhalení budoucnosti některých postav, např. koho si vezmou, jak budou zaměstnáni atd. ()

Mary19

Velmi pěkný dokument o životě spisovatelky J. K. Rowlingové, který nám ukazuje nejen veskrze známé informace, ale odhaluje nám třeba i exkluzivní záběry těsně před a po vydání posledního dílu o mladém čaroději s jizvou na čele. Snad jen škoda, že se v povídání klouzalo víceméně jen po povrchu... 75% ()

Do_

Můj nejoblíbenější dokument o autorce. Od začátku do konce se nepřestávám bavit. Je doplněn videi, kde Jo píše a poté i dopisuje poslední díl Harryho Pottera. Navíc, spisovatelka poprvé snad úplně do detailu vypráví svůj životní příběh, své pocity, zkušenosti, či pády. Popisuje vztahy v knize, její osobní vztah k médiím, či půlnočním premiérám. Opět předvádí svůj obyčejný, ale působivý humor a opět ukazuje světu, jak dobrou matkou chce být. Rozhodně 100% ()

Lukyjetu

Tento skvelý dokument o Jo Rowlingovej zachytáva rok jej života, v ktorom dokončila svoje veľdielo - sériu Harryho Pottera. Ak ste fanúšikom čarodejníka s jazvou v tvare blesku na čele, tak vás určite zaujme aj príbeh jeho talentovanej autorky, ktorá to v živote nemala vôbec ľahké. ()

althinka

tento dokument som našla po rokoch a to som veľkou fanúšičkou HP:) Silný príbeh autorky, motivácie, ktoré ju k písaniu inšpirovali a viedli ... človeku až stiahne hrdlo a ešte väčšmi sa z jej úspechu teší ... klobúk dole, že sa JK popasovala s nepriazňou osudu a dala svetu /a jednému desaťročiu/ neskutočný fenomén :) prajem jej to a nech je konečne iba šťastná ... a teším sa možnosti ju spoznať bližšie ... krásny dokument o jednej talentovanej, šikovnej a nezlomnej žene:) ()