Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

NoFiction

Taková ne moc dobrá kreslená slatanina o Batmanovi, která vykresluje jeho cestu útrap a hrdinství. Připadá mi to, jako by tenhle animák dělal někdo zhruba před 30. lety. ()

mirec88

Ako celok nesúrodé, niektoré príbehy boli dosť zvláštne vykreslením Brucea, hlavne animáciou, ale príbehovo sa mi najviac páčil Working Through Pain - krásna retrospektíva Bruceovej minulosti a zaujalo ma Have I Got Story for You - čo bolo fajn, ale animácia sa mi vôbec nepáčila. Ostatné boli len také priemerné. ()

Styxos

Povídkový film složený ze slabších a silnějších kousků, které jsou prošpikovány dávkou akce a temnoty - přesně jak to mám u Batmana rád. Bohužel mi zde chyběl nějaký pořádný záporák a když tento film celkově srovnám se Superman : Doomsday - tak Superman mi (bohužel) přijde mnohem lepší. Tím ovšem nechci říct, že by Gotham Knight byl špatný snímek. To ani náhodou. Svůj úkol - ukrátit nám ještě nějaký ten pátek do Temného rytíře plní na výbornou. Ovšem k opětovnému pouštění se bohužel nechystám.... ()

Fox85

Některé příběhy zajímavé a některé méně. Stejně tak grafické zpracování je někdy pěkné, ale u některých příběhů nic moc. Takže celkově spíše průměr. Dalo se z toho vytřískat víc. Škoda. ()

ZkuKol

Pro fanoušky "nolanovského" batvesmíru povinost. Kvalitní animace, příběhy i dialogy. Jen škoda, že studio nebylo trochu štědřejší, alespoň jedna epizoda ve 3-D by dokázala dotáhnout toto dílko i výš jak starší Animatrix... ()

Reanimated

Narozdíl od Animatrixu se Warnerům nepodařilo zajistit esa typu Shinichiro Watanabe, či Yoshiaki Kawajiri. Japonský "input" se omezil na povrchní vizuály. To je škoda, protože američtí scénáristé vykouzlili jen jeden opravdu originální příběh (Josh Olson - Have I Got A Story For You) a další dva celkem zajímavé (Working Through Pain, In Darkness Dwells). Zbytek je kvalitně rozhýbaná rutina zabředlá v bažině superhrdinských klišé. ()

OughJay

Zajímavej pohled na Batmana v několika různejch situacích... Všechny příběhy maj zajímavou dá se říct pointu a hlavně jsou správně temný, což je přesně v duchu novýho pojetí Batmana od doby, co Frank Miller nakreslil/napsal Návrat Temného rytíře... Většina animáků hýří barvičkama, od čehož si myslim by bylo hlavně v případě Batmana vhodný do budoucna upustit. Tady je atmosféra zachycená fakt na jedničku, zvlášť když scény podkresluje ta výborná hudba. Jediný co mi fakt dost vadilo je japonská animace... Ten styl se mi prostě vůbec nelíbí, všude cpou šikmý oči, což by mi možná jinde nevadilo, ale vadí, když jde o Batmana. Bylo vidět že se ty oči snažili nějakym způsobem "vyrovnat", ale to se jim asi úplně nepovede nikdy, pač to maj tak prostě v rukách a v genech. V průběhu celýho filmu jsem se bál, že odněkaď vyskočí Pikachu a začne po Batmanovi šlehat blesky. Toho se prostě nechci dožít. ()

killjezor

Příběhový bonbonek. Neříkám, že všechny povídky budou bavit. Neříkám, že se výtvarný styl trefí všem do noty. Rozhodně bych tohle nesrovnával s Animatrixem. Provázanost mezi jednotlivými povídkami je simpatická, grafické zpracování mi osobně nevadilo, ikdyž to nebyl vždy TEN Bruce. Osobně oceňuju skoubení starého batmana s Nolanovým a taky prakticky absenci klasických nepřátel. ()

HiddenDragon

Pamatuju se, ze napoprve mi tenhle snimek moc nesedl. Epizodicke zpracovani Batmana? Sest kapitol, kazda trochu jinak nakreslena? A ve vyraznem anime stylu? Ale musim rict, ze kdyz to vidim nanovo, libi se mi to cim dal vic. Je to pohled na Batmana netradicni, ale ve sve podstate mozna i nejlepsi. Ukazuje vsechny aspekty, ktera tahle postava v lidech vzbuzuje. Strach, fantazie, prizrak, ochrance... Ukazuje ho jako demona i jako zranitelneho cloveka, ktery musi bolest silou vule prekonat. Kazda ta kapitola ukaze trochu neco jineho, pokazde v odlisnem vizuelnim stylu, ale presto to tvori jeden pribehovy celek, coz take nemusi byt napoprve uplne znat. Kdyz se vsak clovek spravne naladi na to stridani stylu, objevi se animak vskutku originalni a hlavne se skvelym hudebnim doprovodem, ktery si nezada s hranou Nolanovou trilogii. Jokera tu mozna zamerne neobsadili, ale i tak se objevi napr. Scarecrow, Killer Croc nebo Deadshot. Animacne je to zamerne "japonske" a i kdyz se na vetsine DC filmech podili Asiate, tohle je opravdu asi nejvic "anime" (kdyz nepocitam detske "Teen Titans: Trouble in Tokyo" [2007]). Napoprve se to asi nezalibi ihned....ale dejte tomu cas...priznivci Batmana v tomto kousku najdou pri opakovanem zhlednuti mozna veci, ktere ani hrane verze nebyly schopny zachytit a podat... ()

iXtr3m3

Zvláštna animácia, zvláštny film. Toto je jeden z mála kúskov, ktoré DC nevyšli a boli krokom mimo. Aj keď tu nie zrovna kvôli obsahovej ale skôr technickej časti. Škoda. ()

XdanteX

Hodnocení v duchu neustálého srovnávání s Animatrixem: Gotham Knight je Batmanovský Animatrix bez hloubky..pro neznalého diváka..i když nějaké střípky Batmanovy životní filozofie se tam najdou...je to spíš nic než něco ()

Admirall

Nic moc.... ako fanusik som si to ale pozrel. Nemam vztah k anime filmom co sa mozno podpisalo pod tento moj znechuteny komentar, lebo mikropribehy spojene do celoveceraku mi ako koncept animovaneho filmu s batmanovskou tematikou nezneju ako uplna kravina, ale vadilo mi tam skoro vsetko... od odlisnych animacii az po scenare jednotlivych mikropribehov... jedine co ma utesovalo cely film je, ze animatori zachovali nahnute horizonty s vysoko kontrastnou animaciou v obraze ()

SpaceOdyseus

Libilo se mi to. Je tu sest kratkych povidek ruzne kavlity. Ale tech lepsich je vic nez tech horsich a je tu dokonce jedna fakt paradni (hned ta prvni). Klidne mohlo byt povidek vic. ()

Drc odpad!

Ubohé. Možná bych to bral jako domácí úkol pro animátory, kterým nejde o film jako takový. Ale tohle ten případ očividně není. A předložit tento nudný slepenec příběhů o ničem divákovi je trochu troufalost. ()

t.mon

Předtím viděn John Carter, což mi náladu nezlepšilo, ale tohle mi ji zkazilo totálně. Necelých 75 minut trapnosti, dlouhý, pomalu se rozvíjející začátek, 5 trapných příběhů, šestý (v pořadí třetí) ušel, za to jedna hvězdička, jinak nedoporučuji snad nikomu, kromě těch největších fandů Temného rytíře (a vlastně ani těm ne, budou znechuceni). ()

willis

Tohle je někde jinde než Animatrix a určitě to byla dobrá příležitost podívat se na batmana jinak... bohužel nepovedlo se to tak jak jsem očekával. ()