Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

Caszidy

Kromě hned prvního příběhu mne zaujaly všechny, stejně jako opravdu hezká animace. Ta se dost liší od klasické americké(Superman Doomsday, Superman/Batman Public Enemies...). Také hudební doprovod dobře dokresluje temnější atmosféru. Co Gothamskému rytíři trochu škodí, je roztříštěnost jednotlivých příběhů, s čímž se samozřemě při různých režisérech dalo počítat. Přesto ale tvůrci mohli trochu více spolupracovat a komunikovat, aby na sebe části lépe navazovaly. Nicméně i tak Batman - Gotham Knight mezi animovanými snímky se superhrdinskou tématikou značně vyčnívá díky své originalitě. ()

Gazy

Trochu netakticky Gotham Knight začíná rovnou svou nejslabší povídkou. Žádný z šesti příběhů není rozhodně vyložený pětihvězdičkový nářez a pokud bych si mezi nimi měl vybrat, tak tím nejzdařilejším kusem je pro mě úplně poslední díl skládanky Deadshot, který má největší styl i spád. Animovaný Batman je jako předkrm před Temným rytířem fajn, ale mě už se sbíhají sliny nedočkavostí na hlavní chod. ()

M.Macho

Čím je Animatrix Matrixu , taj tím je Gotman Knight pro Batmana. Ačkoliv se zde ozývají hlasy, že scénář je tupý, nedává smysl - nemyslím si. Vše je v Gotham knightu jak má být - tajuplné, nepochopitelné, spletité pod vahou uvažování autorů - Gotham městem šesti vizí, únikům k minulosti. Jedna dějová linie viděna z mnoha perspektiv ovšem věc značně oproti Animatrixu komplikuje a činí zajímavější v hravosti... ()

liquido26

Jediný příběh, který byl opravdu dobrý byl ten poslední. Ten měl jak krásnou animaci, tak i dobrý akční děj. Ostatní příběhy měly většinou hezkou nebo ucházející animaci (kromě toho prvního, kde byla otřesná), ale děj většinou moc chudý a nudný. Dějově se odehrává Gotham Knight někde mezi Batman Begins a The Dark Knight, ale rozhodně pokud tento animák vynecháte, tak o žádné souvislosti nepřijdete. ()

corpsy

Doteraz to najslabšie, čo som o Temnom rytierovi videl a to v akejkoľvek forme. Animácia zrejme nebude ten najhlavnejší problém ( aj keď si predstavujem pri prevedení Batmana do filmového života v celkom inej kreslenej podobe ). Samotné epizódky sú nudné ( dá sa vôbec niečo komiksové zdať nudné ? ) a postrádajú razanciu a spád. Takto nie. ()

PauloZ

Pro mě lehké zklamání! Příběh se snaží být velice kvalitní a promakaný tím, že je rozdělen do několika částí a jsou použity flashbacky, ale bohužel tím film pouze utrpěl a stal se absolutně nekomplexním. Navíc samotná japonská animace, která smrdí tou jejich stylizací v každém záběru mě u tohohle animáku moc nesedla. Měl jsem pocit že se dívam na jakési japonské anime a ne na Batmana. A bohužel i ta akce stála pomalu za starou belu. Čekal jsem klasickou anime řež stylu Planet Hulk, která si na nic nehraje a bohužel dostal japonské cosi... ()

Kryton

Vážně nic moc. Tohle se opravdu moc nepovedlo a narozdíl od např. Matrix, kde se Animatrix povedl, tak zde mě ani jeden minipříběh neoslovil. Sáhněte raději po Batman: Under The Red Hood, Batman/Superman: Veřejní nepřátele a Batman a Fantom. ()

ledzepfan

Cože?A od tohodle mě málem odradilo zdejší hodnocení.?..pche..............DC svěřil(dočasně) svůj poklad do rukou japoncům a vznikl Batmanovský počin, který musí ocenit každý, kdo umí"číst"atmosféru...Gotham je zde opravdu temné, špinavé-kanálama a bočníma miniuličkama protkané město-secesně pokroucené, zamlžené, smrdící..v podzemí žijou kdysy lidské kreatůry žeroucí se navzájem, na vrcholcích mrakodrapů se nechutně bohatí pracháči topí ve vlastní marnivosti a někde mezi tím se policie snaží znovu si získat tvář a udělat z té díry trochu lepší díru pro život obyčejných lidí... Jde to lépe, protože někde tam ve stínu rozšklebených soch, na střechác a pod chodníkem se skrývá pomoc/nová a možná i poslední naděje=Batman=Ten je zde opravdu tím démonickým stínem, který vyskakuje z tmavých děr a mizí ve stovkách netopýřích křídel-Postava bez pevného tvaru jehož podoba a podstata se liší podle toho kdo je vypravěčem nebo pojítkem jednoho z příběhů které dohromady tvoří celek s hlavou a patou-Děti si pamatuju na robota či polodémona/ducha..policisté zase spolupracují s vyrýsovaným hrdinou..i samotný Bruce Wayne vidí Batmana jinak........... Děj je rozdělen do několika "samostatných"příběhů, které jsou ale řazeny chronologicky a dohromady tvoří vcelku ucelený pohled na práci Batmana z pohledu očanů Gothamu, policistů, zločinců i samotného Batmana............... Abych to zkrátil=Je to parádní film chytře doplňující Batmanovskou mythologii a kdo má rád japonskou animaci(jako já) a neurazí ho ani (chvilkový)nevšední/chlapecký vzhled Bruce-toho čeká parádní temná až mrazivá zábava :) ()

havLord

Nezbývá než doufat, že při sledování druhého Nolanova Batmana nabude tato animovaná mozaika několika příběhů, které jsou sice sourodé, zato však nepříliš zajímavé, řádného smyslu. Takhle je to jen takové někdy hezky namalované, někdy i nápadité, ale stále naprázdno vyznívající zbla. Nic to ale nemění na tom, že nad Netopýřího muže mezi veškerým superhrdinstvem prostě není, nebylo a nikdy ani nebude. ()

JJ.Gibson

Through the pain a Deadshot byly fajn příběhy, které dokázaly zaujmout. Ten zbytek už tak slavný není, což je škoda. Právě, že byla dána autorům tak krátká stopáž, tak se měly snažit z toho vytřískat maximum (třeba jako v Animetrixu), ale zde se to nepodařilo ani náhodou!!! ()

PKD

Velmi příjemná povídkárna až na tu 1. hrůzu. Berte ji jako takového Batman Begins 2. Elegantní most přes BB k DK. ()

SarumanKo

Chutná gothamská jednohubka, a to mi anime nechutí ani trochu. Ale je to Temný rytier, ten istý netopierí muž, ktorý nakopal zadky Jokerovi, Two-Faceovi a ďalším. Presne ten štýlový a moderný Batman od Nolana, ktorý ale nie je od Nolana, ale od nejakých šikmookých prckov. Má slabšie aj silnejšie kúsky, naladí a vyšumí. Jedno pozretie preto bohato stačí. (65%) ()

kaylin

Japonská animace je dobrá, o tom žádná, i když mám pocit, že v tomhle případě si s ní mohli tvůrci trochu víc vyhrát. "Batman - Gothamský rytíř" je povídkovým filmem o tom, co Batmana a Bruce Wayna formovalo. Není to nic, co by nějak zásadně vynikalo humorem nebo akcí. Jsou zde postavy, které poznáte, ale také postavy, které jsou vám ukradené. Kupodivu moc nefunguje ani příběh, kde Batman moc není, což je většinou z Batmana to nejlepší. ()

Kaluž

Velice pohledné zpracování Batmana v animé stylu. Rozhodně to není nic pro konzervativního fanouška, ale těm, kterým se to zamlouvalo doporučuji přečíst minisérie Batman: Child of Dreams (Kia Asamiya) nebo Batman: Death Mask (Yoshinori Natsume). ()

Fanucci

Úroveň dílů kolísá, ale celkově moc povedené, hlavně co se atmosféry týká. Nejlepší jsou z tohoto pohledu Crossfire a Deadshot. V tomto pořadí následují další díly: Working Through Pain, In Darkness Dwells, Have I Got a Story For You a Field Test. Gotham Knight je takovou povinnou průpravou všech milovníků Batmana před Temným rytířem, který dorazí do kin v srpnu:-) ()

dee-key

Musím říct, že ze začátku jsem byl dost znechucen. Když jsem viděl animaci toho prvního příběhu (všechny ty krátké nožičky a hubené ručičky), chtěl jsem to vypnout. Netušil jsem, že se film odehrává v šesti příbězích, přičemž v tom prvním je krásně vykreslené, jak rozdílně Batmana lidé vnímají. Co se týče dalších příběhů, nemám námitek. Atmosféra je krásně temná, příběhy nejsou ohrané, ale přináší i něco nového. Jedině snad animace v některých kapitolách mi přišla, že mohla být lepší. Takže navzdory začátku a pár nedokonalostem, dávám pět. ()