Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, legendárního mstitele Gotham City.  Americko-japonský animovaný akční film divákům v šesti jednotlivých kapitolách odhalí začátek proměny Bruce Waynea v Batmana, a důvody, které vedly k tomu, že se stal mstitelem Gotham City. Postaví se v boji proti hrůzu nahánějícímu Strašákovi a dvěma zlosynům, s nimiž se doposud nesetkal. Animovaná podoba nesmrtelného komiksového hrdiny je výsledkem spolupráce předních japonských animátorů, k nimž patří Shojiro Nishimi, Yasuhiro Aoki, Futoshi Higashide, Toshiyuki Kubooka a Hiroshi Morioka. (oficiální text distributora)

PEZ

Zbierka 6 samostatnych animovanych kratasov, s jednym spolocnym menovatelom - Batmanom. Japonsky vplyv bolo citit najma v style animacie - ta bola najvyraznejsia a vobec nevadilo, ze bola 2D (prave naopak). Pribehy variovali od lepsich az po priemerne. Dokopy to vychadza na takych 65 %. ()

Zahartof

Skvělý nemanga batmanovský animák. I když je Bruce Wayne vlastně nudný pacifista, násilím se nešetří. Děj je řazen do povídek, které na sebe sice přímo nenavazují, ale mají společné elementy. Have I Got A Story For You - zde se parta skejterů navzájem trumfuje de facto v retrospektivě vyprávěnými příběhy o setkání s Batmanem. Každý si ho zpodobňuje jinak. Animace mám rád trochu podrobnější, tahle byla hodně stylizovaná. Ale celkově skvělá část. Crossfire - začíná to nudně o převozu kriminálníka a skončí to celkem efektní přestřelkou mezi gangstery, do které se přimíchá černý ušatec. Průchod ohněm je zatraceně efektní! Nadprůměrná povídka. Field Test - nic moc, je to pouze o nové Batmanově hračce - generátoru EMG pole, schopného odrážet kulky.. asi nejhorší část. In Darkness Dwells - každopádně nejlepší část filmu. Je to temné, gotické a very cool. animace je skvělá, zvuky kroků se v kanalizaci ponuře rozléhají a hrozí přilákat cosi zlověstného...tohle zaútočilo na mou krevní skupinu. Interiéry jakoby z oka vypadly Hellboyovské architektuře...Working Through Pain - zajímavá povídka o bolesti, se kterou se Bruce Wayne musí celý život potýkat. Retrospektivní příběhy v příběhu o učení se pokoře and how to work through pain. Deadshot - Začátek na ruském kole je skvělý, celkově příběh ujde, ale chybělo mi větší finále.. nadprůměr. ()

Mouchal

Animované dobrodružství našeho oblíbeného Batsyho trochu jinak. Japonská ruka je na tomto snímku hodně znát a hodně povedené animace se mísí s takřka nekoukatelným paskvilem. Manga Batmana si mohli tvůrci odpustit, protože toho bych na delší stopáži asi vážně nestrávil. Jinak je film rozdělen do 6 kapitol, neboli takových kratších příběhů. Některé jsou opravdu výborné, ale celkový dojem je bohužel takový roztržitý a nesourodý. Možná tomu přispívá i pokaždé trochu jiná kresba (ikdyž je to poměrně zajímavé). Nicméně mě potěšil hlas Kevina Conroye, který Baťu umí náramně. Takže pokud se rozhodujete, jestli shlédnout tento film nebo ne, rozhodně to zkuste, protože ikdyž je to místy pořádně bizarní, je to dost atmosférická jízda. 65% ()

DEMON

Have I Got a Story for U - 1/5, absolutne ma to neoslovilo a zacal som byt skepticky; Crossfire - 4/5, velmi dobre spracovany diel; Fiel Test - 3/5, o nieco slabsi diel, ako predchadzajuci, aj kvoli animacii, ktora mi ku mojmu oblubenemu komixovemu hrdinovi nesedi; In Darkness It Dwells - 4/5, Batman ako ma byt, temny, vyborne spracovany; Working Through Pain - 3/5, priebeh velmi dobry, ale zaver ma neoslovil, skor sklamal; Deadshot - 5/5, to najlepsie na koniec, fantasticky spracovany bol najma prvy vystrel, po vsetkych strankach jednoznacne najlepsie spracovana cast; B:GK na mna ako celok zaposobil velmi dobre a vysluzil si 4/5. ()

-henry-

Nápaditý koncept (pořád:)), zato scénáře s minimem nápadů. Za pozornost ze šestice příběhů stojí pouze WORKING THROUGH PAIN, ostatní pokud něco prohlubují, tak leda malichernosti. Přitom by bylo do čeho vrtat (jak třeba momentalně funguje "Narrows", ostrov šílenců uprostřed Gothamu?). Ale takhle mohou někteří oceňovat už pouze výtvarno a řešení animace (která není jen o plynulosti pohybů ;)) Narozdíl od Animatrixu na tohle se znovu nekouknu. ()

Zajija

Několík různých příběhů v zajímavém a výborném spracování. Něco trochu jiného co sem u batmana ještě neviděl. Velmi dobře sem se bavil a sem velmi spokojen. S velkým nadšením docházím k celkovému výsledku čtyř hvězdiček. ()

kihsleek

Soubor povídek ve stylu Animatrixu. I když to opravdu je dobrý a koukat se na to dá, Animatrixu to nesahá ani po kotníky. Teda po kotníky možná jo, ale po kolena fakt ne. ()

Cortesz

Hodně slabá příprava před Temným Rytířem. Šest povídek s batmanovskou tématikou, některé průměrné, některé skoro nekoukatelné, závěrečná rozhodně nejlepší. Animace je skvělá, škoda jen těch zpackaných scénářů. ()

Mr.Roman

Účel tohto "filmu" je len jeden a to priživiť sa, poprípade (čo mi po jeho dopozeraní pripadá absurdné, no v prvom pláne to tak mohlo byť zamýšľané) mu nahnať ešte viac divákov. Našťastie je krátky a ešte aj zložený z niekoľkých častí, pričom na seba všetky voľne naväzujú, takže nuda je len chvíľami a dokonca pár krát aj milo prekvapí - mne osobne sa páčila najviac tá prvá, ktorá bola o predstavách a individuálnom videní Gothamského rytiera z pohľadu troch detí. No nezdržujte sa pozeraním na tento film a radšej bežte na Dark knight a ak ste ho už videli tak znova :D ()

Jara_II

Šest příběhů ze světa Batmana, animace každé části je trochu jiná, některé jsou jednoduché - hodně komiksové, některé naopak laděné do reálna. Kvalita samotných příběhů také hodně kolísá. Skloubit kvalitnější děj s pěknou animací se povedlo snad jen v poslední části "Deadshot". Dohromady spiš podprůměr. Filmové zpracování (ať už od Burtona nebo Nolana) je někde jinde a Gotham Knight tyto filmy v ničem nedoplňuje ani nerozšiřuje.. ()

Elegnor

Na animák úplně špičkový, Gotham, stoky a vůbec všechny interiéry a exteriéry jsou vyvedený parádně, jen na tu animaci postav jsem si chvíli zvykal.. Parádní atmosféra, slušná míra zábavy a rozumná délka jsou rozhodně důvody proč na tohle kouknout. ()

Asdas

Svoj účel to splnilo, navnadilo to na TDK perfektnou animáciou , skvelou atmosférou a trocha slabšími príbehmi. ()

PROTIVETRU

Nie všetky poviedky sú na rovnakej úrovni čo do kvality obsahu to do animácie. Prvá ma zarazila protivnou vizážou postáv. Ale vcelku vksuný a nadpriemerný animák. ()

Radimko

Poslední dvě povídky jsou o třídu lepší než zbytek, ale i tak nedokážou zlepšit celkový dojem. Čekal jsem trochu víc. ()

jack_scott

Zajimavý soubor, jen skutečně škoda krátké stopáže, díky které jsou jednotlivé epizody (z nichž některé s dobrým potenciálem) bez hlubšího děje, což je velká škoda. Klidně by to mohlo být dvojnásobné, takhle se dá udělit jen průměrné ( 70% a ***) hodnocení. ()