Columbo - Série 2 (1972) (série)

Rekviem pro padající hvězdu (S02E05)

(epizoda)
  • Česko Requiem za padající hvězdu (více)

Uvadající filmová hvězda Nora Chandlerová zjistí, že její sekretářka Jean Davisová se chce provdat za bulvárního novináře Jerryho Parkse. Herečku to zděsí, neboť Parks ví o jistých neblahých skutečnostech z minulosti, kvůli kterým Noru vydírá. Žena proto nastraží na Jerryho výbušninu v jeho autě. Jenže místo novináře po výbuchu zemře právě nevinná Jean. Nora má od té doby co dělat se dvěma podezřívavými muži – s Jerrym a s odrbaným losangelským detektivem Columbem... (Česká televize)

haWranka

Skvělá epizoda s naprosto odpornou hlavní záporačkou. Líbilo se mi, že děj byl trochu bohatší oproti jiným dílům, vše se netočilo jen kolem jedné malé chyby během vraždy. ()

Gothard

Výborná epizoda s poněkud nezvyklým závěrem, protože Columbo objeví a objasní i jedno velké tajemství stárnoucí filmové hvězdy Nory Chandler. Poněkud zamotané, ale celkem logické a nakonec i do sebe dobře zapadající. V roli bulvárního spisovatele a vyděrače se objevil i Mel Ferrer, manžel Audrey Hepburnové. ()

Frog.cz

Klasický Colombo opět zdárně vyřešil zapeklitý případ.Člověk by nevěřil jak často Hollywodské celebrity vraždí.Ale to se teda nejdříve měli podívat právě na Colomba :-p ()

Pitryx odpad!

Za tu explozi auta si zaslouží jít hodnocení hodně do mínusu. Jenže to nejde. Větší fušeřinu jsem dlouho neviděl. A ten guláš v ději, no děs. Přiznávám se, že jsem se ztratil někde v polovině. ()

Tominni

Tentokrát spíše takový průměr, zajímavou momentkou je minirole Edith Head i s Oscary, Anne Baxter také umí, ale celkově to je takové nijaké, asi i proto, že Columbo vyšetřuje svoji oblíbenou herečku, kde se ukáže, že nehoda není náhoda aneb záměna není omyl. ()

dokec

dnes jsem se na to dival a opet klasicky Columbo,jak ho mame radi ...vecne se vracejici stoural ,vtipne momentky ,skvela dedukce ...jen jak rikam : skoda ze neni Columbo mysteriozni - bohuzel zname pachatele od zacatku ...jinak bych tohoto detektiva vynasel do 5* vysin pokazde ()

LukasCL

Tentokrát je vrahem žena-herečka. Celý film si myslíte, že zabila svou sekretářku omylem a snažila se zabít Parkse, ale v závěru se dozvíte, že to bylo úmyslné. Ale proč, to zjistěte sami. ()