Winx Club - Výprava do ztraceného království

Winx Club: the Secret of the Lost Kingdom

Animovaný / Fantasy

Itálie / USA, 2007, 85 min

Iginio Straffi

Moje holka to miluje.(9.4.2013)

• Momo_desu

2* zas až tak strašné to nebolo... ale keby mám vtedy tak 7-8 rokov stavím sa, že už by som doma pišťala, že chcem Winx club ruksak, peračník etc..... Aj tak bol najlepší ten zajác.(1.4.2012)

"BYLO NEBYLO, V PŘEDALEKÉ MAGICKÉ DIMENZI ŽILA OBYČEJNÁ POZEMSKÁ DÍVKA, KTERÁ ŘÍZENÍM OSUDU ZJISTILA, ŽE JE VÍLA A PRINCEZNA." Ještě jsem se tomu nedochechtal a už to do mě pral úžasný ústřední song, po kterém přišel kalibr nejtěžší - morfing hrdinek do jejich vílích podob, při kterém jsou nahé, ale jejich partie barbínovských proporcí zakrývá oslnivé světlo, a bitva s armádou zlých robotů, prokládaná povykováním, ve kterém pro zapamatovatelně (ne)kvalitní hlášku není místo. Těchto prvních pár minut pobytu v oné veskrze magické dimenzi (ještě teď mám v puse pachuť umělé hmoty), kde je magické snad i to poslední psí hovno v trávě, mě vzdor její zoufalé neoriginalitě (W.I.T.C.H. + STRÁŽCI VESMÍRU + ?) slušně nakoplo, ale pak akce ustoupila, začalo se zhusta blábolit o tom, jak člověk respektive víla musí naslouchat svému srdci a bylo po psině. Vychovávat děcka podobnejma kydama, který navíc vzdychají charakterově dokonale plochý postavy, to je zvrácený.(27.11.2008)

"Hrůza.", "Šílená pitomost." "Nevhodné i pro retardované děti do dvou let." To jsou jen některé z komentářů doprovázejících nový italský animovaný film Winx Club - Výprava do ztraceného království, který právě přicupital do našich biografů. Film je něco mezi seriálem Witch, odkud okopíroval hlavní hrdinky (tam jich však bylo o trochu míň), ty také mají nadpřirozené schopnosti, problémy v lásce a nějaké to úkladné zlo se je snaží zničit a získat jejich životní sílu. A video dobrodružstvím nejslavnější anorektičky na světě, panenky Barbie, které každým rokem dobývají naše zkornatělá srdéčka. Čím však Winx Club vítězí na celé čáře, je kravózní koeficient (KK). Ve Witch je ještě na přijatelné úrovni, taková bréca tam byla pouze jedna, zde však přesahuje KK všechny měřitelné hodnoty. Tyhle ženštiny by bez své kosmetické kabelšišky nešly ani o půlnoci na toaletu. Nejdůležitější prací jejich dnů je lakovat si svoje dvaceticentimetrové nehýtečky, chodit v pidišatečkách, které spíše odhalují než zakrývají, na nejméně 30ti centimetrových podpatečcích, no a hlavičky nemají od toho, aby jenom myslely, musejí vypadat šik, kdo nemá čtyři melírky na hlavě, jakoby nebyl. Další jejich starostí kromě vizáže, drbání a promluv typu: "To jsou ale úžasný svatební šaty, ty chci taky.", je muchlování se se svýma hošanama, a nějaké to zachraňování světa je na úplně spodní hranici jejich hodnotového žebříčku. Prostě takové prkotiny nestojí ani za pohození jejich bujnou hřívou. Samozřejmě nemůže chybět nějaké to infantilní, plyšové, roztomilé zviřátečko, jakožto nejlepší šmajchlózní přítulák člověka. Barbie může jenom vzteky závidět, zatímco ona má vždy pouze jedno, hlavní hrdinka má dokonce dvě - vylízanýho kralíčka, žárlícího na mazlení se závislou košišku. Také nemůžeme být ochuzeni asi o pětiminutovou scénu morfujících se kočen (nemůže chybět v žádné podobné záležitosti, pamatujeme na Strážce vesmíru, "Volám sílu Bílého tygra"), kde nám předvedou jak moc jsou úžašné, dokonce jsou nahý, což je sice pěkný, ale bradavky si nestydy zakrývají. Ono vyčítat tomuto filmu, že je sprostou vykradačkou již zmíněného seriálu, je trochu nefér, zvlášť v dnešní době, kdy jsou všechny seriály na jedno brdo, všechny stejně vypadají, postavy jsou stejný, akorát se jinak jmenujou a hrají je jiní herci, jinak je rozdíl nulový. Však ani ten slavnej Witch není bůhví jakým produktem geniality, nány které nemají nic jiného na práci, než listovat v katalogu Avon a vybírat nejlevnější kosmetický srágory na svý "roztomilý" ksichtíky je v každym seriálu 15 do tuctu. Animace není strašná, jen je průměrná, s nepřebernou škálou přiteplených barviček, ale kdo odsledoval všechny díly Barbie (zachvíli budu patřit do tohoto exklusifního klubíčku), ten nebude mít epileptický záchvat hned, ale až za tři minutešky, dokonce i to provedení je na stokrát lepším úrovni. Je naprosto jasný komu je tato záležitost určena, předpubertálním krávám, který z hlavních hrdinek budou nadšený, pak se nemůžeme divit, že z nich vyrostou takový čůzy, nadruhou stranu, my zas slintáme u Slyje jak masakruje hnusácký rákosníky, nemáme si co vyčítat. Tak pa, pusy.(6.5.2008)

• JJ.Gibson

Poslední dobou zažívám nějaké manga období a tak mé oko spočinulo i na Winx Clubu. Sledování 6ti diskofilních víl, bylo fakt hardcore!!!! Žádný sladší film jsem v životě neviděl, miliony barviček, srdíček, světýlek. Šmankote, bylo toho vážně strašně, strašně moc! Vše pečlivě zabalené v absolutně nezkažené, sprostým slovem neoslovené krustě z cukrové vaty. Pro děvčátka od 2 do 6 let, určitě trhák, pro všechny ostatní zbytečnost...(2.10.2008)