Hodný, zlý a divný

Dobrý, zlý a divný

(festivalový název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Western

Jižní Korea, 2008, 138 min

Kórejská pocta westernovej klasike? Prečo nie? Mieša sa tu však viac žánrov (komédia, akčný film a western) a mne to mierne vadí. Hlavne tie komické vsuvky nefungujú stále. Sú typicky kórejsky šialené (vlastne to je jedno či kórejci, japonci či čína, majú taký zvláštny zmysel pre humor). Ďalej je film dosť uťahaný a stopáž by bola oveľa prijatelnejšia, keby sa to o 30 minút skrátilo. Záverečná pointa je hrozná a celkovo tých posledných 10 minút ma vôbec nepotešilo. 20 minútová akcia na púšti, ktorá tomu finále predchádza je však natočená epicky, dravo a má to nápady aj štýl, Aj úvodná akčná pasáž vo vlaku správne navnadí. Neskôr sa však v akcii ukazujú problémy - je miestami zbrklo natočená a je príliš rýchla. Postavy sa miešajú a človek ani nevie kto je kto. Ak by som to teda mal zhrnúť - kvalitatívne nevyrovnaný western, kde sa striedajú lepšie chvíle a horšie.(12.4.2011)

• cheyene

Vskutku se nedostanu na lepší hodnocení ať dělám, co dělám...Přes veškeré klady tohoto snímku jsem se značně nudil a jediné, co mě zaujalo, byly perfektní choreografie soubojů, dokonalá hudba v mnohých scénách a závěrečné setkání Hodného, zlého a divného. Možná, že kdyby byl tento film o půl hodinky kratší, bavil by mě víc.(4.12.2010)

Western a Korea, to jsem si nemohla nechat ujít. A ke všemu jejich pojetí kultovního snímku. Ale jako většinou korejci nezklamali, bylo to zábavné a nevšední, ale doteď nevím, kdo měl být zlý a kdo divný - protože to je v tomto filmu dost sporná otázka.(7.12.2008)

Pif paf bez pořádného budování filmových postav s neustálým citováním velkého mistra Leoneho. Ji-un Kim je jenom zbrklým učedníkem nesmrtelnosti italského génia. První třetinu se film jenom pomaloučku rozjíždí, aby se nějak dokodrcal do cíle. Famfáry se nekonají, ale uznalý potlesk si přeci jen náš borec zaslouží. S aspoň trošku zajímavějšími postavami, kompaktnějším dějem a s lepší hudebním doprovodem by to byla pecka neznajíc hranic. Takhle je to jenom sic odvázaný, ale v podstatě nadprůměrný provar.(20.12.2008)

Slepenec několika akčních scén pospojovaných humornými eskapádami. Rezignace na epičnost (většinu filmu se točíme kolem jednoho tržiště) a budování charakteru postav, ty jsou spíše pozérskými karikaturami. Možná to byl záměr, ale mě to nebavilo. Gradace příběhu i jednotlivých scén (ubíjející předzávěrečná honička) neexistuje, překvapivé finále už pro mě spíš nuda. Rytmický hudební doprovod efektně nasnímaných akčních scén tomu občas dodá šmrnc, ale většinou mi to připadalo jako by se mě někdo snažil opít rohlíkem - "tak tam šoupneme tu pecku z Kill Billa, to maj lidi rádi. A necháme to hrát 10 minut - pro sichr." 50%.(8.12.2008)