poster

Hodný, zlý a divný

 • Jižní Korea

  Joheunnom nabbeunnom isanghannom

 • Jižní Korea

  좋은 놈 남쁜 놈 이상한 놈

  (Jižní Korea)
 • slovenský

  Dobrý, zlý a čudný

 • anglický

  The Good, The Bad, The Weird

 • slovenský

  Dobrý, zlý a divný

  (festivalový název)

Akční / Dobrodružný / Komedie / Western

Jižní Korea, 2008, 138 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  Ploché postavy, motivace přinejmenším podivné, jednoduchý scénář, snaha o nějakou vážnost, emoce či historické podhoubí neurážející, ale zvlášť povedená taky ne, takže film zcela spoléhá na cool faktor, westernový nádech a akci. A že mu to jde výborně, jde z mých 4 hvězd asi dost dobře poznat. Všichni tři hrdinové (či antihrdinové?) slouží přesně a do puntíku svému účelu, Dobrý je kovboj jako řemen, svým střeleckým uměním a pláštěm ne nepodobný těm největším legendám západu, Zlý je na tom psychicky opravdu špatně, jeho nálada se mění od superbad po bad, ale fanynky handsome korejců u něj asi budou pěkně vzdychat a Weird je.. Weird. V dobrém i špatném slova smyslu. A všichni jdou po prašulích. Nebo to tak aspoň většinu filmu vypadá. Závěrečné odhalení se snaží o nějakou hloubku, no stejně si jej užijete zase jenom kvůli akci. Ta je jedna z nejlépších, co jsem za poslední roky mohl vidět. Hlavně to, co předvádí kamera, jen tak někde neuvidíte. Točí se, přejíždí zhora dolů, zoomuje a vše přesně tak, aby to vypadalo sakra dobře. A ve spojení s choreografií i s několika Jackie Chan nápady to je extáze. Ano, další díl bych si nechal líbit. PS: epičnost pouštní akce hlavně po objevení se Dobrého sahá až do jiné dimenze. Hudební stránka někdy poznatelně ničí atmosféru přílišnou komedialitou, ale je to většinou ve spojení s Weirdem a i když tu není v žánrech komedie napsána, čekejte spíše ji než drama. Ale vtípky jsou většinou povedené, takže to vůbec nevadí.(5.10.2012)

 • Cervenak
  ***

  Možno najpoctivejší spaghetti-western od čias, kedy Franco Nero ako Keoma vyprevadil žáner do hrobu. Okorenený tým, že sa neodohráva v mexickom pohraničí, ale v Japoncami okupovanom Mandžusku. To ale nestačí, aby som hýkal nadšením. Zhruba v polovici filmu (pri už asi tretej prestrelke na trhovisku - to tú dekoráciu museli naozaj využívať tak dlho?) som si už vravel, že tej vystrieľanej munície je priveľa a nápadov naopak primálo a že ak sa niečo nezmení, začnem sa vážne nudiť. Našťastie vzápätí sa filmom začali mihať náznaky naozajstného deja, nastúpila japonská armáda a reči o nezávislosti. Skrátka to začalo dávať zmysel. Samozrejme to nenabralo také rozmery ako v leonovskom predobraze, ktorý sa v druhej polovici preklopil z čisto zábavného westernu na takmer protivojnovú drámu, ale predsa len to vyhnalo film nad priemer. Predzáverečná naháňačka na púšti je nadupaná, hlavne etuda na tému "jeden strelec proti celej japonskej divízii". Nakoniec je to slušných 7/10, ale pôjdem dole, pretože druhýkrát by som ten film už nezvládol.(1.3.2009)

 • CheGuevara
  ****

  Pif paf bez pořádného budování filmových postav s neustálým citováním velkého mistra Leoneho. Ji-un Kim je jenom zbrklým učedníkem nesmrtelnosti italského génia. První třetinu se film jenom pomaloučku rozjíždí, aby se nějak dokodrcal do cíle. Famfáry se nekonají, ale uznalý potlesk si přeci jen náš borec zaslouží. S aspoň trošku zajímavějšími postavami, kompaktnějším dějem a s lepší hudebním doprovodem by to byla pecka neznajíc hranic. Takhle je to jenom sic odvázaný, ale v podstatě nadprůměrný provar.(20.12.2008)

 • Aky
  ***

  Podle řečí, které film předcházely jsem čekal víc. Chvílemi se mi zdálo, že by filmu mělo být už dvacet a více let, jak byl naivní a vtipný jen rádoby. Nucený humor za každou cenu prostě nevyznívá a několik povedených gagů ho nezachrání.(14.5.2011)

 • teutates
  **

  Já ty šikmooké vcelku ráád... pokud zrovna netočí porno s lolitkami nebo nejí tu svou rýži, tak pracujou (každý teďka IT) ee, točí ty svoje "masakrální" filmy, kde jeden aziat (forever jaky) vystřílí, rozseká nebo holýma rukama vybije půl obrazovky. Nooo tady ne... tady se Kim snaží o jakýsi remake westernu aaa bohužel nejde to. Utkvělo mi v paměti, jak tři žlutí banditi bojujou o jednu zažloutlou mapu, která teda vede k pokladu (hotoví piráti). Střílí se tu, všecko tu vybuchuje jak na bojovém poli a výsledek?! Veškerý žádný, chcete vědět konec? Všichni do jednoho umřou! A o toto cele jde, toš srandy kopec... 5/10 že si to ty Kime a ještě jednou mě naser aaa...(18.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace