Happy

• Česko Buď šťastná! (více)

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ. Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří? Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná? (oficiální text distributora)

Bo

Dej sa sunie pomaly. Vlastne mu o nič nejde. Všetko tvoria postavy. Vlastne postava. Je to film o tom, ako plávať životom. Vlastne plachtiť, povedal by Douglas Adams. Vlastne napísal. ()

wito

tento film som si pozrel z dôvodu nominácie na oscara za scenár. bohužiaľ musím konštatovať, celý čas som sa pri pozeraní tohoto snímku neubránil pocitom nudy až znechutenia. napriek niektorým podareným scénkam mi hlavná predstaviteľka začala z nejakého dôvodu liezť na nervy. možno je to mojou vinou, ale tento snímok pre mňa plynul veľmi pomaly a prial som si jeho koniec už po chvíľke. pritom som bol poháňaný očakávaním nejakého zvratu. bohužiaľ aj pár viac-menej silnejších scén mi nestačilo na vytvorenie si kladného vzťahu k rozkúskovanosti a nedotiahnutosti. ()

merlik

Komedie bez vtipu. Film bez dramatického oblouku. Epizody ze života sympatické učitelky poskládané za sebou. Dobře vymyšlená a zajímavá hlavní figura, ale nic kolem. Jediná zajímavá scéna z mého pohledu - konflikt mezi Poppy a Scottem. ()

dacek odpad!

Naprostá zrůdnost. Jestli je nevím kolikaletá, otravná, ukecaná, chlastající ženská (nic proti takovým povahám, ale všeho s mírou) symbolem optimismu tak musejí mít v Anglii hodně divnej vkus. Rádoby optimistická postava mi přišla neskutečně otravná a dodívat se na to bylo utrpení. Navíc je celý film podán v její prospěch, mohli aspoň naznačit, že by mohla někdy trochu brzdit. Ještě k tomu to všechno vyšumí doprázdna. Čekal jsem, že mi film zvedne náladu, ale měl opačný efekt. ()

odvedle

Poppy, peppy, pippy, energický, živý, optimistický. Zrejme Mike Leigh ani iné filmy netočí... vadil mi len hrozný dabing, ináč vpoho :) ()

Lavinia

Paní učitelka sama zdětinštěla. Nebo nikdy nevyspěla? Nejvíce mě dojala scéna na rehabilitaci, kde má hrdinka bolesti zad po skákání na trampolíně, mimochodem vím, jaké to je doopravdy, když si člověk vyhodí takhle záda - ale dáma se stále šťastně chichotá a občas s úsměvem zapiští au! Totálně smutná blbina, nejasno, co tím chtěl básník říci. Snad že se učitelům snadno stává, že se přizpůsobí svému žactvu. Jako učitel v autoškole bych z ní zešílela a vyhodila ji po první hodině. ()

snakepit

Sally Hawkins v úlohe Poppy bola po celý čas tak neskutočne nad vecou, plná entuziazmu a šírila dobrú náladu na všetkých... až sa mi z toho nožík vo vačku otváral!!! Film som si pozrel viacmenej len preto, aby som dokončil svoju Golden Globe zbierku víťazov a aj keď som tušil, že to asi nebude nič moc pre mňa, niečo tak nudné a nezáživné som naozaj nečakal. Už dlho sa mi nestalo, žeby mi bol niekto tak strašne nesympatický, ako práve hlavná predstaviteľka, ktorá (ako spomenuli už niektorí užívatelia) by si zaslúžila nakopať riť. Tie jej silené vtípky nemali gule a čo bol vrchol, ani na jednom som sa nepousmial (o nejakom smiechu nemôže byť ani reči!). Kam sa podel suchý britský humor a lá Simon Pegg a spol??? Film som dopozeral do konca, pretože som stále čakal, že sa to konečne nejako rozbehne a ono nič. Jednu hviezdičku dávam automaticky za britský film a druhú za úlohu cholerického učiteľa v autoškole. Každopádne si meno Sally Hawkins veľmi dobre zapamätám... aby som vedel, čomu sa mám v budúcnosti vyhnúť na 100 honov!!! ()

hull

Začalo to jako prima film o životě holky z předměstí, pak se z toho vyklubala amatérsky zpracovaná Amélie a skončilo to umělým dramatem. Celý film vyzněl hodně prázdně. Jestli byla představa tvůrců, že šťastný člověk se musí chovat jako idiot, povedlo se jim to. ()

bleskaMeryl

Dávám plnou dávku hvězd, protože tak dobře namixovat - lehký humor + vážné téma o smyslu života, a podat to v podobě krátkého úseku ze života jedné ženy, to je teda výkon! Když jsem si pročítala ostatní komentáře, zdá se mi, že dost lidí tenhle film tak nějak úplně nepochopilo. Možná, není na škodu dát si ho ještě jednou a vnímat nepředpojatě, bez zaškatulkování „přiblblé komedie“. Poppy je všechno možné, ale rozhodně ne nezodpovědná, hloupá a naivní. Představte si, že je vám 30, nemáte partnera a denně máte ve třídě 30 uřvaných děcek. Kolik takových učitelek známe ze svého okolí? A to ani nemusí být singl. Jsou věčně vynervované a vystresované. Ale otázka je PROČ vlastně? Z některých dialogů na nás trochu vykoukne, proč je asi Poppy taková jaká je, ale autoři si hodně dávají majzla na to, aby nám to naservírovali na stříbrném podnose, tak jako většina lehce stravitelných filmů. Takže co nám brání v tom být v životě šťastní? Programově, z vlastního rozhodnutí přistupovat k sobě a světu s lehkostí svobodné bytosti? Být věčně přinasraný, otravný, plný špatně skrývaného hněvu, vůči tomu zlému světu, který se ale vůbec nechová tak jak si to my namyšleně představujeme je o dost snadnější než to, jak se chová Poppy. Schválně si to jenom ze srandy, někdy zkuste, nenechat se jeden den nikým vytočit, nebo vystresovat. Na negativní reakce odpovídat úsměvem, na urážky vtipem, nebrat si nic osobně a projít dnem s úsměvem na rtech. Pokud zrovna nejste tibetský mnich, je to docela fuška. ()

swoulen

No já nevím, zlatej glób sem, zlatej glób tam. Afektovaná Poppy byla jednoznačně na facku. Dobrá scéna sem, dobrá scéna tam, jinak křečovitá nuda. Enraha. ()

Reketrebn

Dlouhý, nudný film o ničem, se z mého pohledu méně retardovanou hlavní hrdinkou. Kde jsem u většiny scén jen kroutil hlavou. Takže jedna hvězda za instruktora autoškoly a druhá za příjemnou spolubydlící. Over. ()

Demoiselle

Chvilemi mi Poppy přišla zbytečně nereálná. Optimismus vidím jinde než v neustálem se smání. Ale i tak to byl jeden z těch lepších filmů. A Scott byl vynikajícím prototypem věčně nasr ... pána - má mé sympatie. ()

B.enka

Znáte ten typ lidí, kteří od chvíle kdy vstanou mají na tváři široký úsměv, jímž se snaží infikovat všechny kolem? Osoby, co vám na stůl z lentilek udělají veselý obličej, jenom aby vám zlepšily den. Fackovala bych je třikrát denně. Je to druhá strana škály, kdy na opačném konci sedí lidé negativitou prolezlí skrz na skrz a všechno je podle nich špatně. Poppy je extrémní, místo, aby mě rozesmála a zlepšila mi náladu, tak mě tak dlouho srala, až jsem ji vypnula. A to mám Sally Hawkins ráda, v Květu Pouště se mi hodně líbila, ale Happy-Go-Lucky prostě není můj šálek čaje. ()

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky