Happy

• Česko Buď šťastná! (více)

Je těžké být šťastný? V nové rozverné komedii scénáristy/režiséra Mikea Leighe září Sally Hawkinsová jako Poppy, nezkrotná a bezstarostná učitelka, která vnáší nakažlivý a neutuchající optimismus do každé situace, která ji potká, a nabízí tak působivý, pravdivý a velice lidský průzkum jedné z nejzáhadnějších a často nejprchavějších předností lidského života: ŠTĚSTÍ. Poppyin optimistický pohled na svět je prověřen již na začátku příběh, když jí někdo ukradne kolo. Nicméně ona se zapíše do autoškoly ke Scottovi, který se ukáže být jejím „neporazitelným nepřítelem“ – vztekajícím se, upjatým cynikem. Napětí při jejich týdenních lekcích narůstá a Poppy musí vynakládat stále větší úsilí na to, aby si i nadále udržela pozitivní mysl a dobrou náladu. A jak si poradí s nervově labilní učitelkou flamenga, zatrpklou těhotnou sestrou, problémovým bezdomovcem, malým rváčem ve své třídě a zablokovanou páteří? Nyní zodpovězte otázku: „Je sklenice z půli plná nebo z půli prázdná? (oficiální text distributora)

Aleee89

Je tu oscarová nominace za scénář a např. Zlatý glób pro Sally Hawkins, proto mě nízké procento u tohoto filmu překvapilo a říkala jsem si, že to snad bude omyl... Bohužel musím dát nízkému hodnocení za pravdu (ač ne tak radikálnímu). Čekala jsem ne třeskutě vtipnou komedii, ale spíše takovou inteligentní komedii možná i ve stylu 500 dní se Summer, jenže přišlo zklamání. Děj naprosto o ničem, žádné pořádné zvraty a budování napětí, nic, na čem by se dalo stavět. Hlavní postava mě naprosto iritovala, nebyla mi absolutně sympatická a těžko jsem si k tak afektované a diblíkovské postavě hledala cestu. Nenašla jsem ji. Ve výsledku mě film spíše nudil než bavil, škoda, hodně jsem si od Happy-Go-Lucky slibovala. ()

Skip

Opravdu dost nepříjemná, neustále pozitivní (čti: přiblble rozhihňaná) hlavní hrdinka leze pořádně na nervy v této spíš nepodařené směsici komedie, dramatu a nebyl by to Mike Leigh, aby nepřidal aspoň drobet toho sociálního kritična. ()

fmash

Jak nastínit každodenní problémy barevného života v ostrovním království, aniž by to působilo mentorsky a školometsky? Zarámovat je „příběhem“ skotačivé učitelky základní školy, která, na rozdíl od většiny ostatních vědomě, odmítá dospět. Asi to není úplně marný koncept (přinejmenším pro lidi se stejným světonázorem), naneštěstí však zná Leigh slovo optimismus jenom z akademického slovníku, takže je hlavní hrdinka spíš na pěst než na pohlazení a celé to vyznívá mírně řečeno do ztracena. Nemluvě o tom, že první polovina, ač opředená rádoby vílí atmosférou, si vysloveně říká o vypnutí, jak je nudná a trapná. 2½. ()

M.i.k.e

podivně ztřeštěná podívaná,která hlavně ve druhé půlce začne brnkat na vážnější strunu a kterou ne každý dokáže zkousnout.Největším kladem a žel bohu i záporem je hlavní postava roztržitá a ujetá Poppy.Sally Hawkins sice svojí postavu zvládla bravurně,ovšem ta sama o sobě je natolik "divná",že jí spousta diváků nebude moc vystát.Suma sumárum,Happy-Go-Lucky není ani zdaleka špatným filmem,ale v britských vodách se v poslední době urodily mnohem výživnější a povedenější kousky...60% ()

Aljak

Tento filmový príbeh bol len ďalším dôkazom, že prílišný entuziazmus je občas skôr na škodu ako na úžitok. Poppyno nadšenie nad všetkým v jej okolí mi skôr pripomínalo ako keby bola na drogách a ten mega-optimizmus bol až na nevydržanie. Obzvlášť keď potom každý muž okolo nej si kvôli jej neskrotnej milosrdnej povahe začne u nej robiť nádeje. No a vlastne okolo tohoto sa točil celý film, čo koniec koncov pôsobilo tak trochu monotónne a nezaujímavo. Najlepšie scény celého filmu sa odohrávajú na jazdách v autoškole - tie rozhovory medzi Poppy a Scottom fakt stáli za to, neuveriteľné o akých rôznych blbostiach sa dá rozprávať počas inštruktážnych jázd v autoškole. Ale s výnimkou týchto oáz to bola z veľkej časti len monotónna púšť. ()

Streeper

Čekala jsem skvělou anglickou komedii, u které se vážně zasměji. No...párkrát jsem se zasmála, ale jinak bych ten film vypnula, hlavně kvůli Sally Hawkins, jejíž postava mi lezla opravdu hodně na nervy. Byla jsem pak docela překvapená, když dokázala být někdy i vážná, ale znát takového člověka asi bych se odstěhovala, co nejdál by to šlo. ()

danecek24

66. Zlatý Glóbus za rok 2008 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Sally Hawkins + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

Wormboy

Velmi divna trpka komedia, ktora je sice miestami naozaj vtipna, avsak vacsinu casu sa vo filme nic nedeje, teda okrem blaznenia ultrastastnej Poppy, ktora vo mne svojim podanim evokuje, ze jej postava bola nielen az uchylnohyperstastna, avsak aj lahko retardovana. Kazdopadne riadny typek. Film sa pre mna inak nicim nevymyka z priemeru. Eddie Marsan ako autoskolovy instruktor Scott bol vsak vyborny. ()

Sammya

Škoda, že nemám k dispozici 3 a půl *, to by se mi akorát teď hodilo, 3 jsou málo a 4 moc. Sally Hawkins je skvělá, ale ty 4 asi nedám. No, tohle byl zajímavý film. A divný. Čekala jsem britskou komedii, ale místo toho se mi dostalo tak napůl komedie a na půl sondy do mezilidských vztahů (a někdy dost šáhlých). Hlavní hrdinka Poppy je 99% procent filmu totálně napřesdržku, kdybych s ní měla vydržet dýl jak půl hodiny, asi bych si už sháněla nějaký kulomet, a být jejím učitelem autoškoly, asi ji brzo popadnu a prohodím předním sklem. Každopádně tomu učiteli taky dobře ruply nervy, ale to ho samozřejmě neospravedlňuje. Na druhou stranu její životní optimismus byl neutuchající (samozřejmě, dost často otravný a nevěděla, kdy přestat) a její byt byl stejný chaos jako můj pokoj a ta první hodina autoškoly, to bylo jak já v autě. Ale nic se nemá přehánět. Docela mi to ale pomohlo vidět jinou prespektivu učitelského povolání (což je i mé budoucí povolání, btw). Největší síla tohohle filmu je v dialozích, je na nich postavený (jinak to v podstatě ani děj nemá), a jelikož během nich nehraje žádná hudba, máte pocit, jako byste tam byli. Musím říct, že to byla taky fajn sonda do lodnýnského cockney, nevím, co bych dělala bez titulek :D Každopádně mám pocit, že na Happy-Go-Lucky už se asi znova nepodívám. Ale nikdy neříkej nikdy, že? Btw, scéna s koktajícím bezdomovcem už byla trochu moc a mimo mísu. ()

Martrix

Sally Hawkins pro mě má zvláštní kouzlo, takže ať už je v jakékoliv roli, tak z ní nemůžu spustit oči. Postavy které hraje, díky tomu vnímám mnohem opravdověji, než jen jako imaginární figury, jak jsou popsané ve scénáři. V tomto filmu mám navíc poprvé možnost vidět ji mladou. Celá Poppy, povahou i vzhledově, dokonce i povoláním, představuje ženskou, kterou jsem vždycky chtěl. Přiváděla by mě k šílenství. Jistě, ale vedle takových sluníček si tak bude připadat každý druhý. Buď vás nabíjí, nebo zabíjí...je na vás, jak moc se budete chránit. Poppi je třicetiletá žena, která byla obdařena darem životního optimismu a radosti ze života. Život není peříčko, tak proč ho ještě dramatizovat negativním přístupem a škarohlídstvím. Jenže zdaleka všichni to tak nemají, což pocítí i sluníčkovka Poppy. Leigh namíchal první polovinu filmu tak, že se člověk uculuje a moc té praštěné a usměvavé ženské přeje, aby to štěstí tvořené prostými, ale důležitými věcmi neskončilo tvrdým pádem. Je to o nastavení diváka, jestli vnímá živost  jako stav pohody a radosti, který občas přeruší nějaká nepříjemnost, nebo jestli bere život spíš jako sled povinností a útlaku, který občas prosvítí šťastné chvilky. A právě takový nešťastný a tím pádem zlostný člověk vstoupí Poppy do života. Leigh chtěl nejspíš ukázat ten kontrast a přimět diváka, aby se aspoň vědomě občas pokusil být víc jako Poppy, než jako Scott. Ale možná se jen chtěl podělit o tu radost, že někoho takového zná a dát některým mužům naději, že sluníčka jako Poppy existují. ()

c.tucker

Je to film, ve kterém se toho moc nestane, postavy si nijak nemění a neposouvají, ale to mi tak nějak nevadilo, protože hlavní postava byla tak nějak příjemně a zároveň protivně positivní, takže všechna pozornost směřovala k její ujetosti. ()

Ninkaa odpad!

Nevím proč, ale zhruba po prvních desíti minutách jsem měla chuť hlavní hrdince Poppy rozmlátit ksicht kladivem...a bohužel tento pocit až do konce filmu nezmizel, spíš naopak... ()

dr.fish

Sally Hawkins- to je fakt případ. Takhle "vytlemenou" ženskou jsem snad ve filmu ještě neviděl. Směje se všemu, všechno obraci ve vtip, snaží se život udělat co nejsnesitelnější. Přesto i jí ve filmu dvakrát smích zmrzne na rtech. Je tu jedna brilantní scéna s učitelem autoškoly a parta divných lidí, kteří přežívají v tom divném světě zvaném England jen díky tomu, že drží spolu a nic je nerozdělí. Což je asi poselstvím filmu a já toberu...70% ()

chelseaman22

No já jsem z filmu určitě nebyl happy. Hlavní herečka je postižené nějakou formu dračích spalniček a současně se mentálně pohybuje v deseti letech. No a z výše uvedeného vyplývá, že cokoliv řekne, tak je skutečný kameňák, který vážně nechcete slyšet znovu. 26 % Celosvětový příjem k 31. 7. 2019: $18,696,602 ()

Sokkk_y

Toto rádoby komediální drama mě tedy zas tak extra neuchvátilo. Nejen, že jsem postrádal alespoň jistý náznak vtipu, ale navíc jsem z těch takřka dvou hodin měl více jak hodinu a čtvrt nutkání vypnout film, a to kvůli hlavní představitelce, která se opravdu chovala jako naprostá kráva na zabití. Já nevím, ale potkat takovouhle ženskou a být s ní ve stálém styku, já bych ji musel asi fakt ublížit. Jistě, je pravda, že brala svůj život velmi hezky a optimisticky, jenže já takovéhle snílky vyloženě nesnáším. Takže co bych tak ocenil, tak je příjemný malý detail v podobě kurzů flamenca a nahlédnutí do stereotypního života Paulininy sestry. Jinak celkově, nic moc. Hlavně si lámu hlavu nad tím, jak něco takového mohlo dostat nominaci na Glóby. Vedle Bruggčanů, ABBÁků, Barceloňáků a Cone bros. nemá dáma s třešničkami a jahůdkami žádnou šanci uspět. ()

ecceHOMMO

Žiť sa dá i pozitívne.....o tom sa nás snaží presvečiť hlavná hrdinka Poppy.....mňa si síce svojim pozitívnym pohľadom na svet získala, ale o filme sa to povedať nedá. Od filmu očakávam viac než len akési rozkúskované časti dňa jednej happy ženy. Vrcholom tak boli okamihy jázd s inštruktorom autoškoly. ()

Cushing

Štastný film o šťastné, až záviděníhodné povaze, která dokáže buď přitahovat, anebo iritovat, anebo obojí. Film ani ta dívka se nepodbízí. Jen nabízí. Kdo by Poppy nechtěl znát, aspoň jako kamarádku? A napadá mě, že Leigh si zde trošku půjčil od Almódovara... Což je ok. Pedro to s ženskými hrdinkami odjakživa uměl nejlíp. A která scénka byla nejlepší? Ta s učitelkou flamenka. Škoda, že Leigh netočí druhé, třetí, čtvrté díly svých filmů. Tohle by vydalo na seriál, řekněme o věčně veselé, nezdolně optimistické Doně Quiotce-Idiotce. -- Film sám tak za čtyři hvězdy, ale námět a hrdinka... za pět! A ještě douška na závěr: ty, kdos film ještě neviděl a chceš se řídit zdejšími zapšklými komentáři učitelů autoškoly, nedělej to! Zkoukni to a udělej si názor sám. Ha ha! oops... ()

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky