Pavouk

(festivalový název)
  • Austrálie Spider

Jak se říká: je to legrace, dokud někdo nepřijde o oko. Cena diváků z ročníku 2007 a Zvláštní uznání na festivalu v Sundance 2008. Nash Edgerton je režisér, scenárista, střihač, producent, herec a kaskadér. Natočil sedm krátkých filmů, které získaly několik cen, a právě dokončuje svůj celovečerní debut. (MFF Karlovy Vary)

-bad-mad-wolf-

Nemyslím si, že by úvodní minuty byly navíc, spíše naopak... dávají vyniknout tragikomickým výstřelkům v závěru. Skoro bych řekl, že počáteční nuda je zde důležitá. Tak dlouhé to zas není. ()

darkrobyk

Jistě, nejedná se o bůhvíjakou bombu, ale v závěrečné čtvrtině mě přepadly dva výbuchy smíchu a to se počítá! ()

Hrabka

Je těžké nějak hodnotit takový to krátkometrážní film. Ale čtyři hvězdičky si asi zaslouží. Dvakrát jsem se zasmál, jednou jsem se lekl, což je za 9 minut docela dobré. A film přináší také jedno malé poučení. Je to taková pěkná romantická balada. ()

hippyman

...no ty vole! :-D dojmy z těch krátkých devíti minut: nuda, nuda, pauza na icq, nuda, no tak už to teda dokoukám, PRÁSK, hustý, no ty vole!! :) 80%. ()

pornogrind

Vůbec nechci spoilerovat. Z větší části tenhle kraťas za moc nestojí i tak si ale myslím, že už jen kvůli tomu konci tenhle krátkometrážní film za vidění stojí. 4slabší hvězdy dám. ()

bassator

43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - THE BEST OF THE PRAGUE SHORT FILM FESTIVAL - Nejlepší filmy Festivalu krátkých filmu Praha - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/??? ()

TheEvilTwin

Spider dá se říct není úplně film, ale zato přesný popis toho, co se reálně může stát, když prankujete řidiče. A natočený je teda sakra hezky po celou dobu, zejména pak ve finálních dvou minutách. Edgertonovic rodinka válí a posledních 5 sekund bylo hodně nepříjemných. ()

jonyyy

Tak tohle bylo těžké psycho. "It's all fun and games until someone loses an eye." - Mum ----------BTW podle mě to pro něj přestala být sranda ještě dřív než o to oko přišel ()

Xeelee

Takový normální krátký filmeček ze života. Dva lidé jedou ve staré šunce po silnici, baví se spolu, zastaví se u pumpy, něco koupí, natankují… No a pak se to všechno posere. | ► Spider ()

mm13

Pokiaľ má kraťas okrem iného ukázať čoho všetkého je filmár schopný, tak potom je Spider bezchybný. Samotný nápad, technická stránka, schopnosť vyjadriť sa v skratke (nepíšte, že bol úvod nudný, nectí vás to), mix drámy a čierno-čiernej "komédie", skvelé načasovanie každej zo scén.... jedným slovom brilantné! Toto http://www.csfd.cz/film/244683-square-the/ musím vidieť čo najskôr. ()