Reklama

Reklama

Duch boje

  • Thajsko Chocolate (více)
Trailer 1

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (149)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Film nám vypráví příběh málé(mentálně postižené) vymahačky dluhů,která shání prachy pro svoji nemocnou matku.A jelikož je jejím oblíbencem Tony Jaa tak je jasný jakým stylem bude "svoje" peníze vymáhat.Čekal jsem akční nářez a taky jsem ho dostal.Navíc se mi líbí,že Pinkaew nenatočil pouhou poctu martial arts filmům,ale dal filmu i zajímavou a dojemnou dramatickou linku.Vše je podpořeno skvěle se hodící hudbou a vynikajícím výkonem JeeJa Yanin.A to finále ve videoherním stylu kde hrdinka prochází z jednoho levelu do druhýho bylo prostě užasné vymyšlený a rozhodlo o páté hvězdě. ()

cubajz 

všechny recenze uživatele

kam se na tuto thajskou mlátičku hrabe Ong-bak! Byl sice o trošku rozmanitější a akrobatičtější co se bojových scén týče, ale to Chocolate dohání herectvím a oproti Ong-baku i příběhem. Navíc hlavní hrdinka je o poznání sympatičtější než Tony Jaa a hlavně zde není žádný ekvivalent užvaněného blonďáka - režisér Pinkaew neusnul na vavřínech a lepší se film od filmu. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Thajští tvůrci akčních snímků se obvykle nesnaží vyprávět příběhy, ale především prezentovat akrobatické / kaskadérské schopnosti jejich protagonistů. Duch boje se těmto zvyklostem rozhodně nevymyká, a tak jeho narativní struktura nápadně připomíná akční / arkádovou videohru, v níž jednoduchý a naivní příběhový námět slouží především jako motivace pro několik bojových misí v designově odlišných "levelech" (které se zcela podřizují klišovitým představám o prostředí asijských zemí). Nutno poznamenat, že všechny souboje jsou odskákány a odkopány velice slušně a nadrealistickému barevnému svícení se s úspěchem daří maskovat očividnou lacinost kulis a utvářet tak vizuálně atraktivní mizanscénu. Film je tak nakonec příjemnou jednohubkou, kterou bych možná hodnotil i o hvězdičku lépe, kdyby z ní tolik nečněla stereotypní patriarchální kategorizace žen na nevinné křehotinky (mentálně postižená a dětsky asexuální hrdinka, kterou k bojovému umění přivede obdiv k Tonymu Jaa), obětavé matky a odpudivé mužatky (k nim lze připodobnit přítomný gang transsexuálů). ()

reqiuem 

všechny recenze uživatele

dechberoucí mlátička..ta holka těm zlejm grázlům dává solidně do těla a na tolik způsobů, že sem si je někdy musel přetáčet znova, páč snad nemá v těle ani kosti, jak se mnohdy dokázala fakt neuvěřitelně vykroutit..příběh nestojí ani za řeč- je spíš přizpůsobenej tomu, aby se divák furt neptal, kde se berou všichni ti padouši..no co účel to splnilo, takže proč ne..furt jsem si ale říkal, jak to ti kaskadéři můžou sakra přežít?poslední záběry po titulcích vše osvětlujou a jak je vidět, tak některý měli celkem kliku :-) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Tvůrci akční mlátičky Ong-bak přinášejí další nadupaný nářez, tentokrát v ženském provedení. Opět se zde nehraje na příběh i když je tentokrát o dost zajímavější a silnější než tomu bylo v předchozích režisérových filmech. Hlavní je však opět akce a i když zde nebojuje Tony Jaa je se na co koukat. Hlavní hrdinka zvládá všechno co nám už dříve předvedl Tony ale v jejím provedení mi to přišlo zajímavejší. Přeci jen je rozdíl mezi nabušenym chlápkem a 40-ti kilovou holkou. Akce střídá akci a každá nová bitka přináší něco nového. A když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí režisér vytasí závěrečnou 20-ti minutovou akci, rozdělenou do několika fází. Povedená bezmozková zábava. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • Součástí přípravy JeeJi Yanin na natáčení bylo kromě tréninku bojových umění také naučit se autistickému chování. Sledovala proto filmy jako Rain Man a Forrest Gump, a navštěvovala ústavy pro autistické děti. (Raztubyl)
  • V původní verzi Zen (JeeJa Yanin) v televizi sledovala scény z filmů Jackieho Chana a Bruce Leeho, ale kvůli licenčním problémům byly nahrazeny scénou z prvního Ong-baku (2003). Kvůli licenčním problémum byly odstraněny i další scény. Boj v továrně na led byl původně natočen s rozdělenou obrazovkou ukazující na jedné polovině Zen přesně imitující pohyby Bruce Leeho ve scéně z filmu Pěst plná hněvu (1972), ukázané na druhé polovině. Ve stejném stylu byl natočen i boj ve skladišti, avšak tentokrát se scénou z filmu Jackieho Chana. Mimoto byly odstraněny i všechny scény, ve kterých Zen dělala pohyby připomínající bojové sekvence Chana a Leeho. Tato původní verze nebyla nikdy oficiálně vydána. (Raztubyl)
  • Po úspěchu prvního Ong-baku se zahraniční distributoři ptali Prachyi Pinkaewa, jestli nemá herečku, která by mohla hrát v podobném akčním filmu. Toho se Pinkaew chytl a začal někoho takového hledat. Dle jeho představ měla být mladá, s tmavší pokožkou, vypracovaným tělem a exotickým vzhledem. Měl v plánu film založit na sex appealu silné ale přesto ženské hlavní hrdinky, a doufal, že najde někoho jako je čínská herečka Zhang Ziyi. Později objevil Jeeju Yanin, která dle jeho slov nemá sex appeal vůbec žádný. Ve snaze tento „hendikep“ něčím kompenzovat se rozhodl založit film především na jejím bojovém umění. (Raztubyl)

Reklama

Reklama