Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

Vančura

Vyloženě dementní film, s naprosto tragickým obsazením i hereckými výkony, nefunkční atmosférou, a dějem splácaným z těch nejohranějších motivů. Nebavilo mě to, herecká představitelka hlavní postavy mě iritovala, a jen jsem žasnul, jak se mohlo "povést" dát do jednoho filmu tolik žánrových klišé (s tím koncentrákem to pak už zabili naprosto). Totální ztráta času. ()

kingik

Obsadit Odette Yustman do hlavní role zlem pronásledované dívky se ukázalo jako velmi dobrý tah. Je neokoukaná a dobře se na ni dívá. První polovina hororu je lepší a divákova pozornot ochabne ve chvíli kdy se dozví odkud zlo pramení. Pak přijde solidní scéna vymítání a závěr není zrovna přesvědčivý, ale naštěstí nás tvůrci ušetřili nějakého zásadního závěrečného zvratu. Horší je to, že snímek moc v ničem nepřekvapí, i když režie byla dobrá, spíše to vázlo po scénáristicé stránce. ()

sochoking

Rád by som sa podelil s takou divnou situáciou, ktorá sa udiala pri sledovaní tohto filmu , ktorý som si pustil bezprostredne po vzhliadnutí The Book Of Eli. Sledujem, sledujem a zrazu sa objavila babka s čaganom, aký mal Gary Oldman v tom filme. Ale to mi len tak hlavou preblyslo a kde tu zrazu sa objavil Gary ako rabín a to ma skoro jeblo, lebo to som už vôbec nečakal! Ale top všetkého bolo, že ten chlapík na vozíku, čo sa posieral, lebo bol ochrnutý, tak ten sa volal Eli ! Kurva, o čo tu ide ??! ()

dr.horrible

Strašná kravina, pri ktorej sa proste nejde nebaviť. Keď chcete horor pre mládež ktorý zarobí, stačí tam iba nacpať lakačky, kozatú atrapu nejakej známej herečky, vykradnúť pár klasík a celé to neuveriteľne prehnať a predimenzovať, nech pritom zhúlení dorastenci nezaspia. Ak bol takýto plán produkcie, tak to teda vyšlo a meno Michael Bay, túto teóriu rozhodne nevyvracia. Normálne som sa cítil ako zhúlený teenager! Keď sme pritom, je to asi tou trávou, ale bola to vážne dobrá haluz, hlavne jak sa zlomila v páse. Ja tam asi tie tri nakoniec dám. Aj keď ide o jasný shit ()

Webb

Tak toto byla slátanina snad všech duchařských odvětví, kde scénárista selhává a Goyer se to snaží vyžehlit, bohužel tak kvalitní režisér aby se mu to povedlo není, a tak se musíme spokojit pouze s malou špetičkou atmosféry a režie. 30% ()

Jordan odpad!

A práve, keď ste si mysleli, že strašidelných detí, exorcizmov a lacných ľakačiek bolo dosť... prišiel ten najslaboduchejší, najúbohejšie napísaný, silno podpriemerne zrežírovaný, predvídateľný a naozaj nepozerateľný zlepenec tých najhorších hororových klišé v ich najlacnejšej a najprefláknutejšej podobe, naplácaných jeden cez druhý bez hlavy a päty. Vyzerá to, akoby niekto chcel napísať na telo hlavnú rolu pre modelku, lebo ten film je o tom, ako tá netalentovaná, nevýrazná ženská skajpuje, sprchuje sa, pobehuje po dome v tesných bielych gaťkách a tričku, spinká nahá, miluje sa, grcká, bojuje s démonmi, bežká parkom, študuje vesmír na univerzite, študuje tóru v knižnici - a vždy dokonale nalíčená a perfektnými vlasmi ako z reklami na šampón... aké dlhy, výčitky či skutočné dôvody musel mať chudák gary oldman, že sa sľúbil do takejto sračky? ()

AppleCore odpad!

WARNING: je možné považovat úvodní větu za spoiler (u tohohle díla by to ale nemělo vadit). Běží si takhle dáma po nějaký stezce a tu náhle vidí rukavici, jenž si leží v prostřed cestičky. Ta pani k ní přistoupí s pohledem tak nepochopitelně tajemnym, jakoby jí ta rukavice chtěla sežrat a tato událost rozpoutá opravdové peklo. Jak tak nad tím přemýšlím tak jsem právě viděl film s nejhoršim dějem a scénářem za posledních pět let. Ono to nedává žádnej smysl, ono to neni ani dobře natočení, nemá to žádný herecký výkony a během úvodních deseti minut je tam víc klišé scén, než ve všech debilních hororech dohromady. Předvídavost je nekončící a vlastně si hned při úvodu můžete říct, jak to dopadne a klidně film vypnout . Jediný lákadlo, který mě donutilo se na to kouknout je Gary Oldman, kterej sice hraje, ale bohužel tím nic nezachraňuje a tak nemám jinou možnost než udělit filmu titul Odpad roku, jenž je teprv v půlce, ale nic horšího už asi nepřijde . ()

teutates

Rieši sa tu tzv. veľký tresk, holokaust, snaha o exorcizmus, dvojčata, zrkadlá, avšak v svojej podstate sa Unborn nepodaril... ďalší snímok čo pojednáva o všetkom a v konečnom dôsledku o ničom. Oveľa viac ma zaujala podobnosť hlavnej narodenej s Megan Fox a následne jej pózovanie v spodnej bielezni - aká nehanebnosť!? :D 4/10 ()

swamp

Zas tak špatný horor to není. Bere si něco od toho, něco od tamtoho - a dohromady to celkem funguje. A pro koho tu není příběh, má tady Odette Yustman, která rozhodně není nepodobná Megan Fox. ;) ()

Ant

V rámci hororu je to od začátku celkem slušná lekačka, bohužel pak se to začne posouvat až do moc velkého absurdna, kde tomu ani Gary Oldman nepomůže. 2,5* ()

predators

Ale jo. Druhá půle už skýtá nejen okoukané lekačky a děti vylézající ze zrcadel, ale už jsou některé výjevy opravdu strašidelné. Příběh sice holně pokulhává, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Já to vidím na průměrnou okultní oddechovku...jestli to tak lze nazvat. :-) Zajímavosti: Tak to by byly dvojčata. V pokračování budou stačit sourozenci... :-) 50% ()

iamek

Film, který je tak dobrý rovnou na DVD a ne do kina. Sice musím ocenit, že Nenarození je nový námět a žádný remake, ale film nemá nic co dobrý horor mít musí. To znamená atmosféru, aspoň slušné výkony a v případě duchařského hororu pořadné lekačky. Bohužel ve snímku uhadnete každou lekačku a příběh ničím nepřekvapí. 2* za nový námět a pekelně krásnou Odette Yustman. ()

heyda

Ke kameře a zvukům nemám jedinou výtku, ale jinak je to přehlídka neschopnosti, a to nejen herecké, ale i scénáristické a vůbec hororové celkově. Nejen, že všechny ty žánrové klišé táhnou tenhle horor dolů, ale především ten děj, který nemá hlavu ani patu a závěrečné rozuzlení tomu ještě nasadí korunu. K tomu si přičtěte i poměrně solidní nudu, pokud nepočítám závěr, tak je jasné, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. A je to škoda, protože kameraman i zvukař umí, zbytek filmařského ansámblu jim to ale mrví. ()

rollman1

Další rádoby duchařina, která má víc děr, než slečna , která strávila noc se třemi afričany. Efekty škaredé, jako ti afričani. Lekačky neefektivní a mohl bych pokračovat až do Afriky. Nudná slátanina o Jumbym a jeho lekacích mánévrech, aneb jak vylekat diváka tím nejklíšovitějším způsobem. Ruce pryč od toho a pusťte si radši Pocahontas. ()

Flego

Škoda toho, že sa nepokračovalo v začatom a prirýchlo všetkým došiel dych... lebo rozbeh bol vcelku zaujímavý, mal požadované tempo, atmosféru a zopár dobrých lakačiek. ()

Pítrs85

Naprosto neosobní a bezcharakterní horůrek, který je chladný jak zima za Uralem. O hereckých výkonech netřeba nijak zvlášť referovat, páč se žádné nekonaly (v tomto směru "vede" Odette Yustman), scénář je nablblý, jak už koneckonců scénáře z dílny produkční firmy Maestra Baye Platinum Dunes bývají, stejně tak závěr snímku. Malý klučina s duhovými čočkami mě opravdu nevyděsí... Ta jedna hvězda je za Oldmana (který ale taky umí hrát lépe) a za ten pěkný plakát k filmu :-) ()

Thomick

Neskutečně přeplácaný průšvih. Duchové patrně z jiného vesmíru, kteří mají co dočinění s genetikou, holocaustem a náboženstvím, útočí - to se opravdu jen tak nevidí. Námět sám o sobě stupidní, realizace ještě absurdnější, navíc za použití ohraných prostředků (slizcí brouci, zrcadla, pomatené dítě). Občas to na plátně vypadá, jako by herci zvenku dostávali příkazy typu "Tak, a teď přehrávej". V téhle disciplíně si hoví především Odette Yustman, jejíž výkon spočívá vlastně jen v bulení a šeptání. Honičky (zaplaťpanbů jen sporadické) mi zase připomněly starou dobrou reklamu na Airwaves. Opravdu jsem už jenom čekal na okamžik, kdy hlavní aktérka vytáhne z kapsy balíček žvejkaček, aby se jí lépe dýchalo. A hle, nakonec to není kousek gumy, ale Gary Oldman, kdo spasí hlavní hrdinku. Ach jo, Gary, kams to vlez, kams to vlez? ... Uvidět tolik trapně strašidelného materiálu pohromadě, okořeněného nesmyslnou soutěží o nejvíc zdeformovaný obličej, se člověku poštěstí opravdu jen párkrát za život. Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku - nejspíš Odettin zevnějšek bude ten důvod. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger