Vychladlá stopa (festivalový název)

• Island

Köld slóð

Cold Trail

Drama / Mysteriózní / Thriller

Island, 2006, 99 min

První půlka, kdy u mě převládali otázky nad odpovědma byla luxusní. Atmosféra tajuplná, ponurá, uzavřený prostředí několika lidí, zima, nevlídno, dějové náznaky, jo to všechno jo, ale jen do té chvíle než tvůrci postupně začali kapat božskou. V tu chvíli nad filmem zasedla krutá panovnice královna blbost a všechno to dobrý postupně pozabíjela a celý film a hlavně napětí totálně rozplizla mezi nepochopitelné chování hlavních hrdinů.(22.9.2014)

Asi vážně docela strašidelná islandská duchařská detektivka. Ostatně v nich mají zalíbení. Občas by člověk řekl, že vraždy jsou na Islandu na denním pořádku. :-)(3.3.2008)

Filmařsky dobré, atmosférou taky, "jen" ten děj je strašlivě pitomej s kupou nesmyslností, kde například nějaká postava zčista jasna změní své názory a zapomene na věc, kterou udělala před deseti minutami filmu. Navíc i přes zajímavost námětu se nic moc zajímavého nestane a všechno (a všichni) je nalinkováno od začátku do konce a pokud tomu tak není, je to zásluhou dějové chyby a není pro to žádného vysvětlení. Mysteriózní prvky jsou ovšem fajn.(7.12.2013)

Po tom, čo ho zhodil dolu z útesu, následovala jedna stupidita za druhou! Ani som nevedel, či sa mi to sníva. Ale priznávam, napätie si to, i napriek týmto hovadinám, vie udržať. Akurát som sa nestačil prestať diviť!(5.2.2012)

Parádní duchařská kriminálka. Prostředí Islandu je pro ténhle žánr ideální. I když námět působí hodně tuctově, tak díky skvělé práci režiséra je Vychladlá stopa netuctová a atmosféra je parádní.(4.6.2012)

• Richie666

Pardon, ale maximálně tři hvězdičky, ostatní nechápu. Celé je to jak z laciného televizního seriálu.(12.7.2011)

Atmosféra kľudne za 10 *, snáď už len motorová píla chýbala, nech sa páči, ale tá logika, uf, druhá polovica je scenáristickým výsmechom i priemerne uvažujúceho diváka. Čo tak občas zamknúť izbu, kanceláriu, byť opatrný, keď ide o krk !? Motivácia slečny skúterky v závere je úplne mimo. Hodnotené so silne zasneženými očami.(29.2.2012)

Finále nic moc, no.(22.9.2014)

Pro ty, které by to zmátlo, islandští duchové nejsou průhlední, ale zcela hmotní. Ten chlap, co se tam náhodně občas objeví, je duch. Do celkové atmosféry filmu docela dobře zapadne, a rozuzlení celého filmu je také víc než překvapivé. Film určitě stojí za shlédnutí, je to dost napínavé, a když tam Baldur chodí v noci sám opuštěným objektem, tak z toho běhá mráz po zádech.(12.4.2008)

Rozhodně, popis duchařská sem fakt sedí. Nenechte se mýlit, v tomto případě vedlejší linie nedělá film a už vůbec nedělá zdatnou krimošku. Tahle napohled nenápadná islandská chuťovka je ale to, co mezi thrillery stále častěji chybí. Obrat v ději, chladné a nemilosrdné prostředí, které z toho udělá ten správný nemilosrdně chladný film, a nijak zvlášť krásní herci, kteří svými ksichty zapadnou přesně do té role, kde mají být (trochu mi postava Baldura přípomíná Blomkvista, že by to bylo tím severem?). Spád děje není třeba komentovat, je třeba říct, že práce s kamerou tady odvedla to, co má. Nejde o pomalé záběry na zdrchanou krajinu zimou, ale dobrou kombinaci sněhu, obav z neznámého a zasmušilých obličejů. Směle do toho.(19.6.2011)

Žánr stvořený pro Island a nebo Island stvořený k žánru :) Zajímavá detektivka, s perfektně vybraným místem pro vytvoření té správné atmosféry. Těch pár duchařských momentek je celkem fajn i když mám pocit, že slouží čistě jako scénaristická berlička, když nebylo úplně jasné jak dál rozvinout děj. Možná se pletu, je to celkem jedno, jelikož i tak je Vychladlá stopa snímek, jehož sledování mi příjemně zkrátilo odpoledne.(9.6.2012)

Festival Severská filmová zima, MINIKINO Ostrava, 18.2.2012: Triler, který kromě přírody mohl být natočený snad kdekoli. To mě docela mrzelo, chyběla tomu taková ta islandská šťáva. Nicméně napětí to mělo, zahráno to bylo dobře, má to i nějaké zvraty. Takže jako triler je to nadprůměrné.(19.2.2012)

Pro mne film, ktery me drzel v napeti po celou dobu a velmi prekvapivy zaver, rozhodne stoji za podivani.(27.8.2008)

Poctivá detektivka bez honiček a výbuchů. Takové se dnes netočí. Zasněžené pláně, sobi, horká vřídla a sem tam nějaký duch. Vzhledem k tomu, že každý druhý Islanďan na ně věří, není jejich přítomnost ve filmu ničím mimořádným. Napínavé, uvěřitelné, překvapující. (A mohu li si trochu zaslepičit, tak je neuvěřitelně radostné, vidět na filmovém plátně pořádný a nemarkýrovaný polibek.)(29.8.2008)

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA v Kině Atlas. Typická islandská detektivka, napětí, špetka humoru a romantiky, netypické rozuzlení v neposlední řadě hory sněhu.(22.2.2012)

Taková (skoro) normální severská detektivka, kdy případ má kořeny v hluboké minulosti. Místy, hlavně ze začátku, to na mě působilo dost televizně.(24.8.2015)

Po shlédnutí v kině opravdu lehká kriminálka z Islandu, kde novinář hledá vraha svého otce. Ze začátku hodně otázek, málo odpovědí, čím víc se ale blížil konec tím víc a dřív na vše šli znát odpovědi, avšak nečekaná a zajímavé zvraty se objevily a hodně potěšily, i ten kousek duchařiny :) Pohodová záležitost, ke které už se asi bohužel nevrátím.. 7/10(22.10.2014)

• lubospoti

Režie: Björn Br. Björnsson(29.7.2014)

Miluju postavy s mytologickými jmény ! A mrazák v ledovci a emancipované ženy, které si bez řečí vlezou nahaté do horkých pramenů s chlápkem, co ho sotva znaj. Na přehradě by se Vetřelec taky pěkně vyřádil a hudební doprovod parádní !(20.2.2012)

Tuctové krimi z netradičního prostředí. Prý každý třetí Islanďan věří na duchy, ale ten ve Vychladlé stopě mi tam prostě neseděl...Viděno v rámci festivalu Severský filmový podzim: Kino Pohoda Jeseník.(22.10.2014)

<< předchozí 1 2