Temné vzpomínky

• Česko Vzpomínky pošetilce (více)

Kdysi úspěšná hollywoodská hvězda Joe Scott (Daniel Craig) tuší svůj konec v herní branži... Smrt Scottova nejlepšího kamaráda z dětství ho nutí bilancovat – na cestě z pohřbu se probírá vzpomínkami, což pořádně zahýbe s jeho zdánlivě neotřesitelným egem. (WarholsC)

subic

Tento snímek mě velmi mile překvapil a v podstatě mě opět utvrdil v tom, že Daniel Craig umí hrát, i když jeho výraz je zde víceméně kamenný a vlastně hrál jen chvíli na začátku a na konci. Ale rád na to kouknu znovu někdy v telce. 2015: Tenhle film má celkem dost jednoduchý příběh a skvělou hudbu, pod kterou se podepsal i David Bowie. Vzpomínky na dětství a dospívání, kámoš z dětství Boots, první holka Ruth a taky sousedka Evelyn, která ho tam pořád chtěla... a útěk z domova asi tak v 15i letech. Jenže po 25 letech se leccos změnilo, ale Ruth je tu pořád. Vítej doma Joe Scote. Takový otevřený konec je opravdu fajn a když jsem si ho dal hned 4x po sobě, tak mě skoro rozsekal. ()

TonyStark

Viděl jsem to v jednu ráno, všude tma a ticho, takže ideální podmínky pro "vcucnutí" do děje a vychutnání si těch jemných nuancí, kterých je takhle křehký film plný. Je to příběh o jedné duševně zkrachovalé existenci,o známém herci těsně za zenitem své slávy,který se má materialisticky velmi dobře, takže v očích zbytku světa je těžce vysmátý a happy. Ale jak už to tak bývá, v duši řádí trauma z mládí, kterému je věnována celá prostřední část filmu. Přežívá ze dne na den jen díky berličkám v podobě chlastu, fetu a nespoutaných orgií. Citlivá práce s kamerou, světlem a barvami - to si kameraman John Mathieson nacvičil už při Gladiátorovi. No a Daniel Craig - zajímavá existence. I přes ten svůj podivně hranatý a zmuchlaný ksicht a postavu vysloužilého kulturisty dokáže obstojně hrát. Co by za tohle "kouzlo" dal Arnold... ()

george82

Total bez děje a tudíž pekelně dlouhý. Jak tu bylo řečeno. Technicky hezky natočené, ale tím obsahem to bylo strašný. ()

rawboy

Tři a půl. Až sem byl sám překvapený, jaké emoce to ve mě vyvolalo. S odstupem času se na to jistě znovu rád podívám. ()

Efreeti

Paradoxně časová rovina snímku, kde hraje prim Daniel Craig - tedy současnost - je podstatně slabší než výjevy z mládí. Především poslední fáze před skokem zpět do přítomnosti je opravdu emocionálně silná (nerad bych prozradil příliš). Jediné co mi na tomhle filmu opravdu vadilo bylo Claire Forlani, které jsem postavu zadlužené vdovy/zemědelky opravdu nežral. ()

conoscenza

Zdánlivě je příběh Flashbacks of a Fool o ničem, pod povrchem se však v příběhu skrývá emočně vyčpělý chlapík, kterému koks a děvky nenahradí, co kdysi ztratil. Výborný Craig. ()

aggatka

Film sa mi začal páčiť, keď sa Daniel nahý otočil a na pár sekúnd ukázal svetu svoj zadoček. Páčil sa mi ešte pár minút, kým som ten zadok mala v pamäti. Ako náhle sa mi obrázok vytratil, nudou som mala chuť si obíjať hlavu o stenu. Možno to bolo i tým, že som na takýto druh filmu nebola akosi naladená ale i tak...určite si ho ešte jedenkrát pretočím na jednu konkrétnu scénu :-) a potom upadne do zabudnutia... ()

patec23

Súhlasím tu s niektorými užívateľmi, ktorí tu spomínajú hlavných hrdinov 15 roč.deti, postupný útlm v deji a predovšetkým nijak výnimočný herecký výkon Daniela Craiga. Hudba tu hrá na diváka, mne osobne tu miestami vyžarovala depresia...čo moc nemusím. Určite žáner /Drama/ tu sedí, film zaraďujem medzi tie, ktoré mi stačí raz vidieť a dosť. ()

CrazymanM

Velmi zajímavý příběh,skvěle podaný a natočený,trošku mi to připomínalo Kingovy věci,i když zde samozřejmě chybělo to tajemno,mystériózno či nějaká příšera! ()

spotczek

Připouštím, že je to kapku vyděračské. Vlastně to bohatě stačí vidět jednou. Ale jeden velký klad spočívá ve formě provedení, ve směsici jemné melancholie a hrubé reality. Připomíná jedno z hlavních témat filmu - drsnost dospívání, které je zároveň něčím krásné, milé i brutální, do jisté míry určující (ve filmu hodně) naši budoucí cestu. Na začátku se mluví jen o drogách, sexu či natolik povrchních věcech, že přesně nevíme, zda se před námi bude odvíjet příběh z reality či spíše apokalyptická sci-fi (možná to dělá i osobnost Craiga, u kterého James Bond tak nějak stále vykukuje zpoza zad); dětství by mělo být idylické, proto skromné rodinné prostředí obklopuje v prvním záběru až romanticky kýčovitý mlžný opar, přitom pro hlavního hrdinu vlastně představuje synonymum katastrofy; co jiného by mělo připomenout dětství víc, než oblečení typické pro tehdejší dobu a hudba a všechno to ostatní, co má své nepopiratelné kouzlo, ať už se potom stalo cokoliv... Autoři si sice spoustu věcí trochu cucali z prstu, tedy alespoň spojení doby dospívání a pozdější ústup ze slávy filmové hvězdy nevyznívají tak kompaktně, jak nejspíš měly, působí víc jako film ve filmu, ale za herecké výkony a evokaci ztracených časů mládí (která se díky důrazu na vykreslení přátelských vztahů tak povedla ve filmu Na pokraji slávy) hodnotím kladně. ()

solisoli

Pôsobivý príbeh z reálneho sveta životných osudov chlapca, ktorého osudné momenty prinútia opustiť svoju rodinu. Vo svete sa z neho stáva hollywoodska hviezda. Jeho bohémsky vedený životný štýl ho unavuje, až príde krach. Až smrť jeho najlepšieho priateľa ho prevedie k spomienkam na mladosť a začína meniť jeho doterajšie ego. Veľmi dobre prepracovaný scenár a režijne vynikajúco zvládnuté, ako aj herecky, obzvlášť Daniela Craiga. Hlboká pointa sa opiera o text pesničky Bryana Ferryho - Pohladiť hlavu dievča s culíkom. Vracia ma späť. Tu sa zrejme mení v niekoho iného. Skvelá podívaná. ()

Figuska

Trochu váhám, jestli nemám nakonec dát hvězd 5, protože se mi tenhle příběh občas vrací na mysl, ale asi by to bylo přeci jenom moc. Děj je zdánlivě o ničem speciálním do chvíle, kdy přijde nečekaný moment, rána do ticha, která donutí k zamyšlení. Není to film jen tak o Craigovi, o nějakých vzpomínkách, ale hlavně o lidské duši, která platí daň za každé naše přešlápnutí. ()

david666

Zpočátku mě film vůbec nebavil, počínaje vzpomínkami na mládí hlavního hrdiny (které tvoří páteř příběhu) mě však vtáhl do děje. Plusem je zejména civilní výkon herců, uvěřitelné dialogy a (i když vcelku jednoduchý) děj obecně. Plus dobrá hudba. ()

jopal

Mna chytil tento film za srdce. Aj ked kvoli suvislostiam som ho musel prejst este raz a verim, ze sa k nemu opat vratim. Poctivy snimok o laske, strate opisany spomienkami a navratom a naslednym odchodom. 50. minutu mozem pozerat stale dookola, neviem sa jej nabazit..."Ako ta z Roxy Music a ja budu Raen..." ()

blackoutt

Nebýt Craiga Davida, tak po tom filmu asi neštěkne ani pes..Nuda, nuda, nuda, oživení v podobě výbuchu miny, a zase nuda, nuda.. Celkově obyčejný, nic moc zajímavý příběh jedné vyhaslé hvězdy. Ale za Bonda 3* ()