Život za zdí

Zona, La

Zóna

Drama / Thriller

Španělsko / Argentina / Mexiko, 2007, 91 min

Takto to vyzerá, keď ľudia vezmú spravodlivosť do svojich rúk...(1.12.2008)

Mexická zóna, kde neplatí ani zákony země, ale všechno si vyřizuje místní samospráva. Bohatí ještě neznamená lepší. Škoda, že to nebylo trochu méně černobíle rozvržené. Tady se dalo hádat, kdo se bude jak chovat, už podle obličeje.(24.9.2012)

Docela zajímavá sonda do života zbohatlíků a lidí z chudinské čtvrti, které odděluje zeď. Tedy, oddělovala. Zaujal mě hlavně dobře vykreslený psychologický pohled do mentality obou zúčastněných stran, hlavně té zbohatlické. Člověka to donutí přemýšlet a jeho vlastní sousedi mu už nepřipadají tak otravní. :-)(25.10.2010)

• Politik

Námět zajímavej, když si člověk čte o čem to je. Ale zpracování béčkové a hodně špatné. Kdyby to dělalo jen Španělsko, ale když se na tom podílí Mexico a Argentina je z toho dost špatnej film.(12.8.2011)

Reálné mexické drama, které poukazuje na jeden z nejvážnějších problémů lidstva všech časů - na sociální nerovnost. Život za zdí není nijak drama mrazivé a dechberoucí, ale rozhodně nějaký smysl má a je zde vidět, kam až jsou bohatí lidé schopni dojít, aby ochránili svůj "majetek". Chvílemi mě fakt bral vztek, když jsem viděl co ti "naškrobenci" dovedou (viz ten malej fagan s brejlema, co tam pořád pískal). Upřímný a průměrný snímek.(3.7.2010)