poster

Život za zdí

 • Česko

  Za zdí

 • Mexiko

  Zona, La

 • Slovensko

  Zóna

Drama / Thriller

Španělsko / Argentina / Mexiko, 2007, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • baruss
  ***

  Takto to vyzerá, keď ľudia vezmú spravodlivosť do svojich rúk...(1.12.2008)

 • YURAyura
  **

  4/10 Takový hodně divný film, co bude primárně určen pro jihoamerické publikum, jelikož některé premisy jsou pro našince jaksi těžko pochopitelné a akceptovatelné v takové míře, jak nám je snímek představuje - korupce, sociální rozdíly, cena lidského života. Do uzavřeného komplexu obytných budov vyšší střední třídy proniká trojice zlodějů, která při lupu zabije jednu obyvatelku, ale dva z nich jsou na útěku zastřeleni. Třetímu náctiletému z nich se podaří schovat v luxusní čtvrti, ale rozzuřené místní obyvatelstvo se i za cenu lynče, lží a uplácení nechce vzdát svého nedotknutelného statusu. Na místo přichází asi poslední nezkorumpovaný vyšetřovatel, aby zjistil, co se vlastně stalo. Mladý delikvent v mezičase nalezne azyl u podobně starého syna velitele domobrany, který si nechá vylíčit, jak se skutečně celá věc stala. Ovšem v boji proti dobře fungujícímu systému jsou šance osamocených bojovníků za pravdu minimální. Film, i když se snaží skandalizovat poměry v zemi některé ze záběrů v konfrontaci golfového hřiště uprostřed favely nebo síť osvětlení v kanálu působí jako z jiného světa.(29.8.2008)

 • gogo76
  ****

  "Ten chlapec je zlodej!...Ale je to aj môj syn..."Premiéru španielskeho filmu na STV2 som si nenechal ujsť a prekvapil ma hlavne najnesympatickejší predstaviteľ so zlatým zubom z môjho posledne videného španielskeho filmu Cela 211, ktorý si tu zahral jednu z úloh. Príbeh je určite zaujímavý, to je téma pomsty u mňa vždy. Zóna je veľkým plotom rozdelená na bohatú a chudobnú štvrť a tento kontrast má čosi do seba. Po lúpeži a vražde sa hon na jedného z trojice zlodejov môže začať. Záverečné lynčovanie na ulici je silná scéna, rovnako ako jej nezmyselnosť, o ktorej sa niektorí dozvedia až príliš neskoro. "A čo môj syn?...Mala si ho lepšie vychovať!..." 70%.(16.4.2012)

 • Slarque
  ***

  Mexická zóna, kde neplatí ani zákony země, ale všechno si vyřizuje místní samospráva. Bohatí ještě neznamená lepší. Škoda, že to nebylo trochu méně černobíle rozvržené. Tady se dalo hádat, kdo se bude jak chovat, už podle obličeje.(24.9.2012)

 • Politik
  *

  Námět zajímavej, když si člověk čte o čem to je. Ale zpracování béčkové a hodně špatné. Kdyby to dělalo jen Španělsko, ale když se na tom podílí Mexico a Argentina je z toho dost špatnej film.(12.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace