Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

vilusinska

Bohužel musím říct že film byl nic moc,začátek docela dobrý ale pak už to bylo moc zdlouhavý protože bylo už jasný co bude. ()

O_Peki

Nápad dobrý, herci také, ale zhruba od poloviny bylo vše jasné vč. nejasného konce. Problematika cestování v čase mi objsněna nebyla a příběh zůstal nedokončený. ()

retrix

Děj není nijak bombastický, spíše jsem měl dojem, že scénář se více zaměřil na časoprostorovou kontinuitu a co nejmenší paradox, než na dějové stvárnění. Jako televizní film o cca 4 hercích dobrý a dostačující, do kina bych na to nešel. ()

Movieaddict

Téma cestování v čase a kauzality po španělsku. Konvenčně a nenápadně natočený film, který s neuvěřitelnou lehkostí a samozřejmostí uvede diváka do děje, jenž má pak docela slušnou dynamiku. Začátek působí tak trochu jako starší český film typu: Vesničko má, středisková (on tak film vlastně působí skoro celou dobu, až na to cestování v čase, nepodstatný to detail), dokonce jsem se několikrát přistihl, jak čekám, kdy ze zatáčky vyjede stará Škoda "stodvacítka". Po téměř idylickém úvodu přijde pseudohororová pasáž a nakonec se z toho všeho vyvine parádní sci-fárna, že by ani ostřílený trekista nepohrdnul! Pravda, možná je to trochu předvídatelné, dnešní náročný divák už je zvyklý na leccos, ale jako celek to funguje, takže film hodnotím pozitivně. No, já se zcela jistě poučil. Až budu příště dalekohledem šmírovat polonahé slečny v lese, tak radši zůstanu sedět v pohodlném křesílku s pivem v ruce a za nic na světě nevstanu. Kdo nic neudělá, nic nepokazí, no ni? ()

Muf911

Totální nuda při cestování v čase, naprosto nesympatický hlavní antihrdina, který se chová naprosto nelogicky, stejně jako ostatní postavy. Zcela neuvěřitelné, nezáživné, děs. Jediné, co mě přinutilo to dokoukat, je, že jsem byl zvědavý, jak jsou ty časové smyčky propletené a vo co tady vlastně go. I když už po pár minutách divákovi dojce, jak to je a co asi nastane, ale přesto je zvědavý, jestli to ten režisér fakt takhle blbě myslel. ()

certiskon odpad!

Děláte si p*del???? Už dlouho sem neviděla takovej SHIT! Z cestování v čase udělat klonování a využít čtvrt hodinovej film tak, že se bude po dobu 88 minut opakovat? To je fakt 'trhák'!!! ()

Idoviren

Smyčka to je dokonalá, to ano, ale kde je původní impuls k jejímu vytvoření, aha? A hlavní hrdina je hrozně, ale hrozně nesympatický voayer v teplákovce. Navíc věděc ve filmu o cestování časem v sobě nemá ani špetku Christophera Lloyda. ()

Ondrew

Uprimne povedane, je mi jasne, ze spanielska produkcia dokaze vskutku neraz celkom slusne prekvapit, o com svedci -- v podstate -- i tato snimka. Musim sa priznat, ze herecke obsadenie mi, predsa len, az tak nesadlo... Najma co sa tyka nejakych konkretnejsich sympatii s hlavnymi protagonistami a pod. Na druhej strane, aspon to cele posobi viac autenticky, takze ked si to tak zoberieme, jedno sa bije s druhym a vysledok je vskutku cisto len na divakovi (nechcem posobit tzv. "sexisticky", ale ano... herecka, ktora sa pred kamerou neboji odhalit tomu predsa len dodava aspon ako taky nasup). Co je vsak o cosi vacsi pruser je fakt, ze to, co sa spociatku javi staby relativne "prehladne" cestovanie v case, sa neskor meni v cosi, co vlastne doteraz sam neviem konkretne definovat. Mam dojem, ze pan Vigalodno to mal pomerne dobre premyslene (ci uz z hladiska scenara, ale taktiez i rezie), no ako to uz pri filmoch s hranim sa s casom byva, primarne v 2/3 filmu sa mu to uz zacalo kapanek vymykat spod kontroly. Napriek tomu musim uznat, ze z hladiska atmosfery je na tom tento vytvor viac nez dobre. Boli chvile, kedy som vskutku s napatim ocakaval, co bude dalej... plny nadsenia a zaujmu. Tym skor ma mrzi, ze rejza zacal v poslednej tretine snad az prilis komplikovat to, co sa spociatku javilo ako skvelo zvladnuty film o cestovani v case. Nehanbim sa priznat, ze v podstate doteraz si nie som cekom isty, ci som to cele pochopil spravne. Obavam sa, ze zrejme nie, hoci prinajmensom do istej chvile som sa v tom jemnom "chaoseni" orientoval relativne v pohode. Prave preto si nedovolim udelit filmu ziadne extra vysoke hodnotenie, no na druhej strane... Hmmm. Vskutku skoda toho, ze to Vigalondo snad az prilis "prekombinoval". Nebyt toho, nevaham a dviham hodnotenie sakra vysoko, pretoze ta celkova atmosfera... fhuuuuuuuu... Uz len kvoli tomu sa oplati film zhliadnut a nasledne nechat v sebe posobit to, co dokaze u cloveka narobit za "paseku" v hlave. Skoda tej prekliatej poslednej tretiny... i ked, iste sa najdu divaci, ktorym to cele krasne docvakne, o tom nepochybujem. Zial, ja medzi nich v tomto pripade nepatrim (aspon nie tak, ako by som si zelal), preto napokon neudelujem ziadne extra vysoke hodnotenie, no i tak si myslim, ze nizke v podstate nie je, akurat ujo Vigalondo mal v najlepsom prestat a mozno by to cele dopadlo ovela lepsie. 60%. ()

Ronkar

Time travel nikdy nebyl nudnější. Kdyby tam nebyla ta mladá holka, co ukáže prsa, bylo by to za jednu hvězdu. Nízkorozpočtovost mi nevadí, pokud hraje prim nápaditý scénář, ale tohle fakt ne. Děj funguje na principu, že se tam něco děje a divák pak jen sleduje, jak se celá ta skládačka postupně vyplňuje a těch pár překvapení (twistů) vás nevytrhne. Hlavní hrdina je nesympatickej a konec bez pointy to zabil. Hvězdu dávám za začátek, který navnadí tajemství a diváka zajímá co bude dál. Ale ještě před půlku se to promění v nudu. Ztráta času. ()

BigStayer

Tak to je první film o "pohybech v čase", kde já amatér (sic !) nevidím logické trhliny. Jako že žádné.. Proto 5* !! ()

erpe

Strašná kravina. Vše se děje účelově. Jen aby to zapadalo do představy autorů. VŠECHNY postavy se chovají nepřirozeně a tohle slovo zdaleka nevystihuje chaos, kterej se děje. Paradoxů je od začátku do konce bambilion. Hlavní aktér je protivnej idiot. Český distribuční název je volovina, nikdo není uvězněn v čase, natož aby jich bylo víc. Cestování v čase mám nakoukáno a načteno a to ne jen uměleckou tvorbu, ale i naučnou literaturu, ale to, co se děje tady je pouze maglajz bez logiky, nic víc. Nejvíc mě štvalo to umělý ohýbání děje a naprosto debilní chování postav. Tohle fakt ne. Jednu hvězdičku za snahu. ()

Dawe2

Nezáživné, nedomyšlené, velmi předvídatelné od začátku, korunu tomu dal konec, který byl navíc uspěchaný, narozdíl od celého zbytku filmu, kde se toho dělo málo a jeden by u toho usnul. Vypadalo to zajímavě, ale nepovedlo se ani příběhem, ani hororem, ani herecky, nějak to nefungovalo. Každý jiný film na tohle téma co jsem viděl je lepší. 1* za snahu a téma, druhá není za co dát. ()

Easykill

Co se asi tak může stát, když prachobyčejný idiot spadne "náhodou" do stroje času? No nejspíš přesně tohle! Hrátky s časem a jeho paradoxy jsou vždycky fajn a o to víc když jsou chytře provedeny a fungující. Když zkousneme, že hlavní postava je velice nesympatický ultrapíčus, který se občas chová jakoby měl mozek o velikosti zaječích varlat. Tak nám zůstane už jen hodně dobrý sci-fi, Kde každý kousek skládačky zapadá do vzorce s grácií. Určitě je nad čím přemýšlet! ()

Mozi

Velice zvláštní a zajímavý film.Cestování v čase je pro nás všechny doposud nevysvětlitelná záhada,která už dokázala inspirovat nejednoho tvůrce filmu.Divák,který je zvyklý mít při úvodu filmu logo např. 20th Century Fox a obsazení v hlavní roli hollywoodskou celebritu si asi na chuť nepříjde.Proto taky některé komentáře vypadají tak jak vypadají.Např komentář od Phobia,proč je hlavní postava nesympatický pupkatý člověk v tesilkách a ne nějaký muž lahodící ženskému oku.Vždyť přeci v jednoduchosti a realnosti je ta síla.Ničím nezajímavé,chvílemí až přihlouplé postavy dávají tomu ten pravý šmrnc.Na druhou stranu bych souhlasil s uživatelem Oskarem,nedivil bych se,kdyby se někdy v budoucnu objevil nějaký remake z Olympu zvaný Hollywood.Každopádně je to film,při kterém jsem se docela pobavil a v žádném případě neurazil.Až na ten konec.Konec?Je to opravdu konec nebo nekonečný příběh jedné časové přímky? ()

MathewBB

Začátek filmu vypadá skvěle, konec mi přišel hroznej a neuzavřenej... Na toto téma je plno dalších a lepších snímků, na druhou stranu oceňuji to, že ve filmu nebylo plno efektů apod., že byl film prostý, ale přitom (alespoň ze začátku) poutavý... ()

Robynson

Problematika časových paradoxů je pro mne vždy zajímavá. Film si po celou dobu udržel moji pozornost a i když se v ději neobjeví žádná originální myšlenka a konec je takový neslaný nemastný, minimálně dvě hvězdy si určitě zaslouží. Na počátku se film tváří jako působivý horor, zatímco ke konci dochází k určitému zklidnění. Je to film který bych svým přátelům nedoporučil, na druhou stranu je inspirující pro nezávislé tvůrce, že i s minimem peněz lze natočit film, který určitou skupinu diváků zaujme. ()

Naranyan

Tenhle film tematicky (konečně už) logicky otevírá poměrně palčivou otázku cestování v čase. Vyložit celý problém ve stručnosti nelze, proto pro účely komentáře se dopustím extrémní redukce (důkladněji přes poštu nebo v diskuzích). Cestovat v čase do minulosti v rámci časoprostoru našeho vesmíru je vyloučeno s jednou jedinou hypotetickou výjimkou -> sestrojení funkčního stroje času. Nelze tedy cestovat do doby dinosaurů apod, ale jen v rámci konkrétního stroje maximálně do doby jeho uvedení do provozu (asi). I tak se ale objevují dalekosáhlé problémy, které by mohly vést k zajímavým ale nejspíše taky zdlouhavým debatám. Samotný film je ryzí průměr, ani nuda, ani "wow efekt", herci prkenní, těch pár efektů podprůměrných. Myšlenka sama o sobě je málo, abych Uvězněni v čase hodnotil lépe. ()

David2309

Po dlouhé,dlouhé době film za 5.Ten film mě bavil a bavil by mě klíďo i o hodinu déle.Paráda a nejvíc super je,že to má hlavu a patu.Děkuji za zážitek. ()