Neboj, jsem v pořádku

• český

Mám se dobře, neboj

• Francie

Je vais bien, ne t'en fais pas

Don't Worry, I'm Fine

Francie, 2006, 100 min

Doslova příkladně budované emoce, sázající na divákovu zvědavost. Člověk čuje nějaký to tajemství od samého začátku a čím víc jsem do toho nořil, tím víc jsem se snažil všechno odtajnit dřív než to za mě udělá scénarista. Je to nenápadný film, ale má v sobě neskutečnou sílu. Uživatelé, co fetujou filmovou Francii ví, že Melanie je krásná a mimořádně talentovaná herečka, ale co předvádí tady, to je hotový herecký mistrovství. Pro vnímavého a empatického diváka je fakt síla sledovat tenhle film a to i díky nádherné hudbě (kytarová skladba neměla chybu).(11.9.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,334,790(24.9.2009)

Netradiční Merad. Netradičně čitelná pointa (odhalit ji lze brzo, pak o ní ale stejně musíte několikrát zapochybovat). Netradiční Francie (především svou žánrovou čistotou, nadlouho bez romantické i komediální příměsi). Startovní plošina 23leté Mélanie, která za svůj výkon určitě nedostala jen tak "nějakou cenu", jak tu píše uživatel rejzanek. Ona byla hned načtyřikrát prohlášena za nejzářivější vycházející hvězdu filmového nebe. A neomylně.(11.10.2013)

Nebýt zbytečně rozvláčné druhé třetiny filmu, dala bych i pět hvězdiček, které by si zasloužil samotný závěr, jenž je zpracován na několik Ceasarů.(11.1.2014)

Hodně posmutnělé a procítěné drama v němž exceluje hlavně Kad Merad. Jistá režie, slušný scénář, výborná hudba. Dobrá práce.(15.11.2010)