Neboj, jsem v pořádku

• český

Mám se dobře, neboj

• Francie

Je vais bien, ne t'en fais pas

Don't Worry, I'm Fine

Francie, 2006, 100 min

Velice povedené drama, udržující napětí a tajemství až do posledních chvil. Od pěti hvězdiček mě odradila jen podle mého vkusu přece jen trochu protahovaná střední část, kde se motivy již předtím zřejmé jen opakují a v ději ani myšlenkově s ničím novým nepřicházejí. Ale jinak ukázka zvládnutého řemesla, za jehož pomoci je vcelku jednoduchoučký příběh vyprávěn tak zajímavě, že nutno uznat: jedná se o Film.(10.10.2009)

Netradiční Merad. Netradičně čitelná pointa (odhalit ji lze brzo, pak o ní ale stejně musíte několikrát zapochybovat). Netradiční Francie (především svou žánrovou čistotou, nadlouho bez romantické i komediální příměsi). Startovní plošina 23leté Mélanie, která za svůj výkon určitě nedostala jen tak "nějakou cenu", jak tu píše uživatel rejzanek. Ona byla hned načtyřikrát prohlášena za nejzářivější vycházející hvězdu filmového nebe. A neomylně.(11.10.2013)

Už z názvu tejto francúzkej drámy je jasné, že hlavná hrdinka Lili sa má všelijak , len nie dobre. Potom, čo sa dozvie, že sa jej brat pohádal s rodičmi a ušiel z domu sa jej stav iba zhoršoval. Komorná dráma si vystačí iba s niekoľkými postavami, no najväčšiu pozornosť na seba zaslúžene strháva M.Laurentová. Myslím, že o tejto sympatickej a talentovanej herečke ešte budeme počuť. Pôsobí veľmi presvedčivo a prirodzene. Pointa s dopismi je dosť predvídateľná, no našťastie majú tvorcovia v zálohe ešte jednu. Spokojnosť. 70%.(1.2.2014)

Hodně posmutnělé a procítěné drama v němž exceluje hlavně Kad Merad. Jistá režie, slušný scénář, výborná hudba. Dobrá práce.(15.11.2010)

Sú to síce slabšie, ale platné štyri hviezdičky. Netušil som, čo môžem čakať od filmu, o ktorom som predtým nič nevedel. A bol som príjemne prekvapený, pretože film s jednoduchým dejom mal prijateľný spád a dokonca až napätie. Mélanie Laurent zvládla dejové peripetie hlavnej postavy príbehu na jednotku a jej filmová priateľka ma okrem príjemného vzhľadu zaujala aj rovnakým priezviskom, aké má jediný slovenský "čierny bača".(25.10.2009)