Jónova první žena tragicky zemřela, nyní se pedagog ve středních letech chystá oženit podruhé – se svou někdejší, o něco mladší studentkou. Hladkému průběhu svatby však zabraňuje množství okolností, jež přinášejí nejednu komickou situaci a napomáhají i charakterizaci hrdinů, kteří se v předsvatebních dnech na osamělém ostrově vyrojili. Nikoli slavnostní ceremonie, ale to, co jí předchází, přináší nutkání k sebereflexi i zlomová rozhodnutí. Komedie s tragickými akcenty inspirovaná postavami Čechovovy hry Ivanov využívá rovněž stereotypy „svatebních filmů“. Událost nahlíží z pohledu mužských hrdinů, pouto mezi nimi pomáhá tmelit i samotný film. Kamarádské popichování i partnerské hašteření probouzí spíše smích než obavy, černé ladění humoru však snímek jasně vymezuje jako neselankovitý a neomylně ho zasazuje do oblasti severských kinematografií. (MFF Karlovy Vary)

charge

Seveřané asi žijí v nehorázné nudě od které se odráží jejich filmová tvorba, moře nic nevypovídajících keců, námět vyvařenej z vody, tam oplývaj takovou harmonií, že v podstatě ani nevědí o čem točit, z čeho si dělat srandu, co zkritizovat... ()

Hafran

Citlivé, veselé, vtipné. Navíc v netradičním prostředí kolem Islandu a hezkým vizuálním zpracováním. ()

markuc

Seversky humor mam rad a v posledni dobe nastesti snimku s timto typem humoru neubiva, pro me jeden z nejlepsich filmu letosniho 44. KV MFF. ()

ecceHOMMO

Viac než obrázky a samotný dej ma fascinovali slová vyslovené v samotnom závere snímku. A ja si ich dovolím zopakovať: "Život neponúka jednoduché odpovede, ale zložité otázky. Zmyslom života nieje smrť, i keď je na konci ako akási bodka. Láska a šťastie nemajú zmysel keď stoja sami osebe. Zmyslom života je hľadanie. Hľadanie lásky, hľadanie štiastia. ()

Karush

Celý čas som sa nevedela zmieriť s týmto filmom. Celkový dojem z filmu zachraňujú posledné minútky, kde to už ako tak malo náboj, ale dovtedy to bolo úplne bez šťavy s pochmúrnou prírodou, ešte k tomu žiadna postava ma nezaujala nieto ešte nejaký jej život, celý film mi pripadal neuveriteľne chladný a nudný s nesympatickými hlavnými hrdinami. ()

farmnf

Opravdu vypečená tragická komedie z Islandu plná humoru a deprese bílých nocí kolorovaných chlastem . Autor se pořád šťárá v tom, že chlap středních let má touhu a i měl by, něco změnit. Na sobě, ve svém životě, ve svých názorech. Náš povedený profesor pro to udělá úplně všechno a na závěr se dozvíte jak se mu to povedlo. Hudba a kamera na výbornou. Nejsympatičtější mi byla postava spolumajitele hotelu, podpantofláka a operního pěvce s nedokončeným vzděláním. Zaujme i úloha hlavního hrdiny, který už od pohledu je pěkná kurva ale i on je vlastně jen šedý jako my všichni...A po zhlédnutí si víc budete vážit českých holek. Vony ty Islanďanky nejsou úplně ošklivý ale nepocítíte ani ždibýtek touhy jít s nimi na ringle! ()

sskrblik

Kormákurovy příběhy jsou pro mě podobným zjevením jako filmy od Kusturici (zajímavý námět, natočeno jako úcta k Islandu, k samotným islanďanům). Herci jsou bez problémů a netřeba si pamatovat jejich jména. Dané téma je spíše drama a jako komedie bych označil pouze pár prvků. Určitě se podívám na další snímky od pana režiséra. V pořadí druhý Kormákurův film, který jsem viděl, jsem si užil o něco méně. ()

fruitbueno

Za vynikající (!!!) hudbu, prostředí a neuvěřitelně uvěřitelné komické figurky! White Night Wedding je přesně ten typ filmu, kdy se přistihnete, že se usmíváte nad věcmi, které nejen, že nejsou vtipné, ale naopak jsou tragické, ale nemůžete si pomoct:-D ()

klukluka

Na jednu stranu to bylo jako život sám - zejména Jón jako by byl chlápek odvedle - sice intelektuál, ale taky člověk, kterej se nechá navézt do totálně nesmyslnýho kšeftu (projektu golfového hřiště s jamkou číslo 1 na ostrově se směju ještě teď). Na druhou stranu to bylo krásně filmově kýčovitý - noční garden party s klavírem, svatba ve vodě... Chvílemi to na mě působilo jako islandskej Kusturica (to je poklona). Jinak manželku měl Jón na svědomí, a do druhé šel pravděpodobně ze zištných důvodů, ale tak to prostě někdy v životě chodí - odmilujeme se a zamilujeme se, přestože rozum byl o krok napřed před citem. V americkým filmu by ho vykreslili tak, že by si o něj člověk neopřel kolo, tady sice Kormákur naznačil, že borec není charakterově nic moc, ale zbytečně ho za to nepranýřoval. Protože nikdo z nás není dokonalý. A ten nadhled velmi oceňuju. I když jsem se ráno po nočním zhlédnutí přistihl, že už vlastně nevím, na co jsem to včera koukal. Asi na Svatbu... brzy úplně zapomenu, ale bude to škoda, protože ten velkorysej přístup k hříšnému byl inspirativní. ()

Bohemák

Kouzelný islandským ostrůvek je dějištěm osobní krize jednoho nesympatického a nerozhodného chlapa, který se má podruhé ženit poté, co svou první manželku utrápil. Těžko předvídatelné situace, netuctový humor, rázovité venkovské prostředí. ()

DannyBoy80

Slabší 4 *. Závěrečná svatba je luxusní. Děj předtím je trochu slabší i když zajímavě poskládaný. Charaktery jednotlivých lidí jsou místy až šílené. Nicméně se pobavíte, ale hluchým místům se to nevyhnulo. On se hraje golf i na Islandu? ()

sona123

Škoda jen, že od půlky se film potácí jako by v opilosti a kocovině, podobně jako hlavní hrdina. Jinak bych velice ráda šla s hodnocením na maximum. Takhle zůstává skvělá ponurost, báječné novátorství co se týče golfových hřišť, pachuť z toho, co všechno může lítat vzduchem a ono to nikomu nevadí, já bych dostala infarkt. Takže obdivuji laxnost některých hrdinů a hrabu se z depresivna, které na mne po shlédnutí usedlo. ()

NJD

Taková ta islandská filmová klasika no...středoevropana neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Z pomalu se vlekoucího děje stojí za zmínku snad jen závěrečná svatební scéna, u kreré jsem se upřímně bavil :) Jinak je to ale šedý průměr. ()

Vesecký

Svatba na opuštěném ostrůvku, s malým dřevěným kostelem na jeho vrcholku. Spojení se světem - pouze přívozem. Mám-li smutek na duši a jestli si chci při filmu pomeditovat, pak je tohle dobrá volba. Jen už se mi trochu děj vykouřil z hlavy. Severské filmy mě vždy lákaly a islandská kinematografie vystupuje poslední dobou do popředí. Tenhle to jen dokazuje. ()

Milwa

Po dlouhé době film, který zobrazuje vztahy tak jak jsou a ne tak, jak bychom je chtěli. Hořkosladký, mrazivě vtipný. Opravdu velmi se mi líbila kamera a kdyby to šlo tak soundtrack už mi hraje v uších. Na filmek jsem se koukla v podstatě náhodou...zaujal od prvních minut. ()

Viperine

Pohlcující atmosféra. Prolínání různých časových linií. Fascinující severská krajina. Kamera s dobrým okem, k tomu zabarvení s přidanou sépií a ubranou červenou. Láska v různých rozměrech a psychická, úzkostná bolest. Černě zabarvený humor, který je navýsost povznášející. Herci jsou osobnosti; na jejich přednesu je to znát. Tenhle film jsem neviděla naposledy... 9/10 ()

Faila

Herci na jedničku, krajina na jedničku, hudba (z valné většiny obstarána jen ústy a rukama herců) na jedničku, atmosféra na jedničku. Jediné, co mi vadilo, byla zjednodušená psychologie postav, trochu hlubší pohled do jejich duše by neuškodil. Především pak u postavy vyhořelého Jóna, který nepůsobil ani tak vyhořele jako spíš středověkokrizovitě. ()

markotter

Takové zvláštní, typicky severské, ale ne příliš konzistentní - člověk neví, jestli je to komedie, nebo existencionální drama. Ale tak už to u severských filmů chodí. Váhal jsem mezi 3 a 4, ale konec mě dostal a tak dávám za 4. ()

sehe

Drsný humor z brutálne drsnej krajiny,ako je Island.Už len tie mená hlavných hrdinov a ich hereckých predstaviteľov sú pre mňa nepochopiteľné.(Vilhjálmsdóttir,Kristjánsdóttir,Hilmir Snear Gudnason.) ,,Kto je dokonale šťastný dlhšie,ako 10 minút je pitomec." ()