Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

E.Company

Vynikající Kevin Spacey ve filmu, který po skončení zanechá pár otázek, časem se z paměti pomalu vytratí, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Možný spoiler! Dost mi to vrtalo hlavou, co se stalo se psíkem. (asi překousaný elektrický kabel) To jen kdyby nad tím někdo přemýšlel. ()

SimonM

Dobrý film, pobaví a neurazí. Kevin Spacey je skvělej, trochu to někdy ve scénáři zaskřípe ale jeho osobnost to zase nahodí na koleje. Určitě se nebudete nudit. ()

Huhulačka

Řekla bych, že jde o celkem dobrý film. Kevin Spacey opět nezklamal, ale co mi vadilo, bylo hulení "na každém rohu". Ovšem bude to spíše mým osobním postojem k těmto věcem. Do filmu to patřilo a určitě zaujalo, jen to bylo krapet neoriginální, protože v Hollywoodu to není zjevně nic neobvyklého. Co jsem víceméně nepochopila, byla role nadrženého Robina Williamse v tomhle snímku. ()

matik_one

Tesil som sa.. Velmi som sa tesil, nazov filmu zaujal velmi, hodnotenie nadpriemerne, ale velmi velke sklamanie.. Dobrych dialogov je pramarne malo ale nudy strasne vela.. A ten zaver.. priemerny, ale vymodleny, aby to uz skoncilo.. ()

rado3105

Film pekne vystihujuci realitu. Mnozstvo myslienok o zmyselnosti a nezmyselnosti nasho zivota.... I ked to bolo pre niekoho pomalsie, ale taky je zivot tazko sa zobrazuje rychlo, nie je to pre kazdeho divaka. Vynikajuce hudobne pozadie, pekne a zaujimave zabery a praca s kamerou. A samozrejme vynikajuci Kevin Spacey. ()

Layath

S námětem bych neměl problém, jde o vcelku dobrý scénář (vyjma happy endu). Jinak ale jde, dle mého soudu, o horší kopii Americké krásy. Zhulený Spacey s vtipnými dialogy, hlavní hrdinka milující filmy a mající jisté psychické problémy... Promiňte ale to už tu bylo. A oproti mému milovanému filmečku tenhle kousek trpí minimálně v první polovině neskutečnou rozvleklostí a v podstatě absencí jednotného děje, což považuju za velký nešvar filmů posledních let. Mozaika je dílo obtížné a vyjma Temného obrazu a nebo ještě barvitějšího Mementa se filmařům jen málokdy vydaří... ()

fibur84

Kdyby to neskončilo happyendem, tak dám snad i 5*. Škoda. Jinak film je skvělým propletencem lidských osudů se středovým bodem psychiatrem Spaceym, který trochu víc ujíždí na trávě a přijde mu, že jej nikdo nechápe. Rozhodně stojí za shlédnutí, jen opravdu škoda toho konce... ()