poster

Užívej si, co to jde

 • USA

  Whatever Works

 • Francie

  Whatever Works

 • Slovensko

  Užívaj si, ako sa len dá!

Komedie / Romantický

USA / Francie, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Nevadí mi Woodyho variace na starší Allenovy filmy (problém jsem měl snad jen s Cokoli ;-), podstatné negativum je v tom, že Boris je v mnoha ohledech spíše agresivní, než aby se na věci díval více s nadhledem. TOHLE BUDE SMRT KULTURNÍM ŠOKEM.(28.12.2009)

 • KevSpa
  ****

  Brilantní koverzačka, v níž se najde jen nepatrné množství hluchých pasáží a u níž ani příliš nevadí, že něco podobného jsme v Allenově podání už mnohokrát viděli.(29.5.2010)

 • Sarkastic
  *****

  S potěšením můžu konstatovat, že Woody je pořád ve formě, alespoň po té tvůrčí a režisérské stránce. Whatever Works je totiž opravdu vtipný film, napěchovaný vypečenými hláškami, narážkami a scénami. Larry David si to tam hází neuvěřitelným způsobem a ikdyž je jeho postava ve své podstatě nepříjemná a asociální, mně přišel Boris Yellnikoff jako děsnej sympaťák a hned se zařadil mezi mé oblíbené filmové postavy. Co si budeme povídat, ostatní herci Davidovi víceméně jen (zdařile) "přicmrndávali", ale jejich absurdní příběhy se do toho Yellnikoffova moc dobře hodily. Vlastně ani nevím, proč bych měl tomuhle moc pohodovýmu snímku upřít plný počet, protože já se fakt bavil, a přestože v některých romantických chvílích filmu lehce docházel dech, já se ani na chvíli nenudil a podařený konec to hezky uzavřel, takže to bude za 5* (a taky moc nechápu vcelku nízké hodnocení, takže tím spíš). "Mami, já sem vdaná!" - "To prostě neuznám. Co děláš s kulhavým budižkničemem, který musí spát s rozsvíceným světlem? Jak přišel k té noze?" - "Skočil z okna a sebevražda mu nevyšla." - "Pokaždé se nezadaří...".(14.5.2010)

 • EdaS
  ***

  Ach jo, na cestách to Woodymu šlo mnohem líp. Když si vzpomenu na energii, vtip a šarm VCB... možná že mu prostě chybí Scarlett - to chápu. Tohle už tu bylo opravdu mockrát a většinou v lepší a vtipnější podobě.(9.10.2009)

 • Malarkey
  ****

  Woody Allen mě snad nikdy nezklamal. Pokaždý totiž počítám s perfektními dialogy a tady jsem se ještě k tomu setkal s dvojníkem Woodyho Allena, Larry Davidem. Ten se totiž vyjadřuje v grimasách a chováním úplně totožně, jako Woody Allen. Až na to, že je daleko sympatičtější. Každopádně samotný příběh je naprosto tuctová vztahová vyprávěčka, která v sobě má kouzlo geniálních, zvláštních lidí a fantastických dialogů, kteří nedokážou nudit. Zaplaťpánbůh za Allenovi filmy. Tak živé filmy, které dokáží těžit z mála, totiž jen tak někdo natočit nedokáže. Já snad vím jenom o něm. To je také důvod, proč jsem se u tohodle filmu tak příjemně bavil. Herečky hezký, na to si vlastně i Woody Allen potrpí, příběh příjemný, atmosféra dokonalá. Tahle příjemná romantická komedie prostě nezklamala, v žádným případě.(24.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace