Užívej si, co to jde

Whatever Works

• Francie

Whatever Works

Užívaj si, ako sa len dá!

Komedie / Romantický

USA / Francie, 2009, 92 min

Brilantní koverzačka, v níž se najde jen nepatrné množství hluchých pasáží a u níž ani příliš nevadí, že něco podobného jsme v Allenově podání už mnohokrát viděli.(29.5.2010)

S potěšením můžu konstatovat, že Woody je pořád ve formě, alespoň po té tvůrčí a režisérské stránce. Whatever Works je totiž opravdu vtipný film, napěchovaný vypečenými hláškami, narážkami a scénami. Larry David si to tam hází neuvěřitelným způsobem a ikdyž je jeho postava ve své podstatě nepříjemná a asociální, mně přišel Boris Yellnikoff jako děsnej sympaťák a hned se zařadil mezi mé oblíbené filmové postavy. Co si budeme povídat, ostatní herci Davidovi víceméně jen (zdařile) "přicmrndávali", ale jejich absurdní příběhy se do toho Yellnikoffova moc dobře hodily. Vlastně ani nevím, proč bych měl tomuhle moc pohodovýmu snímku upřít plný počet, protože já se fakt bavil, a přestože v některých romantických chvílích filmu lehce docházel dech, já se ani na chvíli nenudil a podařený konec to hezky uzavřel, takže to bude za 5* (a taky moc nechápu vcelku nízké hodnocení, takže tím spíš). "Mami, já sem vdaná!" - "To prostě neuznám. Co děláš s kulhavým budižkničemem, který musí spát s rozsvíceným světlem? Jak přišel k té noze?" - "Skočil z okna a sebevražda mu nevyšla." - "Pokaždé se nezadaří...".(14.5.2010)

Opat neuveritelne padnute na hlavu, ale tak neskutocne podmanive. Pre mna asi jeden z Woodyho najstravitelnejsich filmov, ktore som zatial od neho videla. Smiala som sa skoro stale, ci uz na Dr.Houseovi v o dost starsom vydani, Boris Yellnikoffovi alebo na kazdej jednej postavicke, ktora zavitala z Juhu do New Yorku a zaklopala Borisovi na dvere :)(15.11.2009)

Hodně průměrná konverzačka, kterou nejvíce zachraňuje Larry David, který tu víceméně hraje sám sebe pod pseudonymem Boris Yellnikoff, který k Allenovu neurotismu nejde příliš daleko! Zbytek hereckýho ansáblu je pak unikátní příklad nemastnosti a neslanosti (bohužel).(8.11.2011)

Nepředstavitelně ukecané a místy skutečně vtipné, ale ačkoliv jsem se snažil užívat si film, co to jen šlo stejně jsem narazil. Nonkonformní optikou natočená hříčka zcela se neshodující s mým vnímáním světa. Tak snad zas příště milý Woody.(20.10.2009)