Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Jiří Bura

Hodně zajímavý a místy i dost dojemný cyklus ( to když lidé vzpomínali na místa, kde dříve žili a která jsou dnes nenávratně ztracena pod vodní hladinou).(24.6.2013)

Pominu-li darebnou kameru připomínající styl natáčení 80tých let, tak by to nebyl tak zoufalý dokument. Ale Vladyka to doráží vždycky trapným konečným komentářem, kterým se snaží každou z těch přehrad obhájit.(10.8.2014)

Velmi zajímavý pohled kolem vody i pod vodu s příjemným průvodcem.(11.1.2015)

Miroslav Vladyka rozhodně není rušivým elementem tohoto záslužného počinu, který mapuje osudy zatopených osad kvůli různým vodním dílům. Velká spokojenost.(23.3.2016)

• Radek.SCH

ČT zase nevěděla, do čeho vrazit prachy, tak se rozhodla pro další zbytečný dokumentární cyklus, na krterý se stejně skoro nikdo dívat nebude.(26.4.2009)

• - Největší přehrada u nás je Lipno, které má rozlohu 4870 ha, tj. 48,7 km². (Stocki)

• - V České republice je celkem 142 přehrad z toho 123 jich je zaregistrováno v Mezinárodní přehradní komisi – ICOLD (International Comission on Large Dams). (Stocki)

• - Nejvyšší betonovou hráz s 91 metry má Orlík. (Stocki)