Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Jiří Bura

Miroslav Vladyka rozhodně není rušivým elementem tohoto záslužného počinu, který mapuje osudy zatopených osad kvůli různým vodním dílům. Velká spokojenost.(23.3.2016)

Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

Zajímavý dokumnet o vesnicíh co zanikly díky vzniku přehrad. Najednu stranu je to smutné ,ale zase položme si otázku co je důležitější několik vesnic a nebo voda? Odpověd je jasná. Přesto z toho na člověka dýchne minulost né zase až tak letitá. Prostě doba si žádá své.(6.9.2008)

Musím tomu dát pět hvězdiček, když tam v jednom díle hrál můj děda :)(11.3.2009)

Pominu-li darebnou kameru připomínající styl natáčení 80tých let, tak by to nebyl tak zoufalý dokument. Ale Vladyka to doráží vždycky trapným konečným komentářem, kterým se snaží každou z těch přehrad obhájit.(10.8.2014)