poster

Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Hudba:

Jiří Bura
(další profese)
 • Chrysopras
  ****

  Téma, které se velmi dotýká mé rodiny ( přehrada Šance, tj. Staré Hamry ), tudíž nemůžu pod **** :-). Ale i tak je to docela slušně zpracovaný a narozdíl od jiných si myslím, že právě to jsou projekty, za které by ČT utrácet měla....(22.5.2010)

 • cariada
  ****

  Zajímavý dokumnet o vesnicíh co zanikly díky vzniku přehrad. Najednu stranu je to smutné ,ale zase položme si otázku co je důležitější několik vesnic a nebo voda? Odpověd je jasná. Přesto z toho na člověka dýchne minulost né zase až tak letitá. Prostě doba si žádá své.(6.9.2008)

 • Kolssteyn
  ***

  Pominu-li darebnou kameru připomínající styl natáčení 80tých let, tak by to nebyl tak zoufalý dokument. Ale Vladyka to doráží vždycky trapným konečným komentářem, kterým se snaží každou z těch přehrad obhájit.(10.8.2014)

 • Lucas87
  *****

  Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

 • lubospoti
  ****

  Hodně zajímavý a místy i dost dojemný cyklus ( to když lidé vzpomínali na místa, kde dříve žili a která jsou dnes nenávratně ztracena pod vodní hladinou).(24.6.2013)

 • - V cyklu "Zatopené osudy" můžeme vidět celkem třináct přehrad: Žermanická přehrada, Švihov, Slezská Harta, Orlík, Šance, Kružberská přehrada, Nové Mlýny, Vranovská přehrada, Lipno, Přehrada Karolinka, Slapy , Štěchovice a Vír. (Stocki)

 • - Nejvyšší přehradou v ČR jsou Dalešice, které mají zároveň druhou nejvyšší sypanou hráz v Evropě (výška 100 metrů). (Stocki)

 • - Největší objem zadržované vody pojme přehrada Orlík, celkový objem může být až 716,5 mil. m3. (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace