poster

Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Hudba:

Jiří Bura
(další profese)
 • Sifaka
  *****

  Moc pěkný dokumentární seriál o lidech, kterým přehrady vzaly domov a zbyly jim jen vzpomínky... Poutavě o přehradách vypráví Miroslav Vladyka a o každé stavbě se dozvíme plno zajímavých informací.(18.3.2009)

 • cariada
  ****

  Zajímavý dokumnet o vesnicíh co zanikly díky vzniku přehrad. Najednu stranu je to smutné ,ale zase položme si otázku co je důležitější několik vesnic a nebo voda? Odpověd je jasná. Přesto z toho na člověka dýchne minulost né zase až tak letitá. Prostě doba si žádá své.(6.9.2008)

 • Pennyzka
  *****

  Musím tomu dát pět hvězdiček, když tam v jednom díle hrál můj děda :)(11.3.2009)

 • Lucas87
  *****

  Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

 • rakovnik
  *****

  Velmi zajímavý pohled kolem vody i pod vodu s příjemným průvodcem.(11.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace