poster

Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Hudba:

Jiří Bura
(další profese)
 • cariada
  ****

  Zajímavý dokumnet o vesnicíh co zanikly díky vzniku přehrad. Najednu stranu je to smutné ,ale zase položme si otázku co je důležitější několik vesnic a nebo voda? Odpověd je jasná. Přesto z toho na člověka dýchne minulost né zase až tak letitá. Prostě doba si žádá své.(6.9.2008)

 • Kolssteyn
  ***

  Pominu-li darebnou kameru připomínající styl natáčení 80tých let, tak by to nebyl tak zoufalý dokument. Ale Vladyka to doráží vždycky trapným konečným komentářem, kterým se snaží každou z těch přehrad obhájit.(10.8.2014)

 • otík
  ****

  Miroslav Vladyka rozhodně není rušivým elementem tohoto záslužného počinu, který mapuje osudy zatopených osad kvůli různým vodním dílům. Velká spokojenost.(23.3.2016)

 • Lucas87
  *****

  Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

 • Radek.SCH
  **

  ČT zase nevěděla, do čeho vrazit prachy, tak se rozhodla pro další zbytečný dokumentární cyklus, na krterý se stejně skoro nikdo dívat nebude.(26.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace