Zatopené osudy (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 13x18 min

Jiří Bura

Tento dokumentární cyklus také to hodnotím jako skvělý projekt, a člověk snadno získá přehled o tom co způsobila výstavba přehrad v mém okolí (Šance, Stanovnice, Žermanická přehrada). U Orlické zapomněli nebo spíš nechtěli se zmínit o Orlických vraždách. U Slezské Harty aspoň vzpomněli na natáčení Bessnovy Johanky z Arku, škoda, že ty kulisy jsou minulostí. Je zvláštní sledovat osudy těch co museli ustoupit vodním dílům, ale většina těch míst aspoň žije z turistického ruchu, kde jezdí pracující za rekreací.(13.5.2011)

Musím tomu dát pět hvězdiček, když tam v jednom díle hrál můj děda :)(11.3.2009)

Velmi zajímavý pohled kolem vody i pod vodu s příjemným průvodcem.(11.1.2015)

• Radek.SCH

ČT zase nevěděla, do čeho vrazit prachy, tak se rozhodla pro další zbytečný dokumentární cyklus, na krterý se stejně skoro nikdo dívat nebude.(26.4.2009)

Moc pěkný dokumentární seriál o lidech, kterým přehrady vzaly domov a zbyly jim jen vzpomínky... Poutavě o přehradách vypráví Miroslav Vladyka a o každé stavbě se dozvíme plno zajímavých informací.(18.3.2009)

• - V cyklu "Zatopené osudy" můžeme vidět celkem třináct přehrad: Žermanická přehrada, Švihov, Slezská Harta, Orlík, Šance, Kružberská přehrada, Nové Mlýny, Vranovská přehrada, Lipno, Přehrada Karolinka, Slapy , Štěchovice a Vír. (Stocki)

• - 27 přehrad v ČR je větších jak 200 ha. (Stocki)

• - V České republice je celkem 142 přehrad z toho 123 jich je zaregistrováno v Mezinárodní přehradní komisi – ICOLD (International Comission on Large Dams). (Stocki)