poster

Zamrzlá řeka

 • USA

  Frozen River

Krimi / Drama

USA, 2008, 97 min

Režie:

Courtney Hunt

Kamera:

Reed Morano

Hudba:

Peter Golub

Střih:

Kate Williams

Scénografie:

Inbal Weinberg

Kostýmy:

Abby O'Sullivan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 2 nominace: Herečka HR - Melissa Leo, Scénář(30.1.2009)

 • gudaulin
  ****

  Do téhle společnosti vás americký film často nepozve. Manžel flákač a hráč, exekutor neví, co by zabavil, mizerná práce bez perspektivy a cíl získat pořádnou střechu nad hlavou je v nedohlednu. Pak přijde jedno osudové setkání a nabídka vylepšit neradostný život, když cenou je jen pár hodin strachu při jízdě přes zamrzlou řeku. Nedaleká hranice skýtá slušnou možnost přivýdělku pro šikovné pašeráky, zvlášť když indiánská rezervace poblíž nabízí zdánlivě bezpečný úkryt. Jenže tak dlouho se se džbánem pro vodu chodí, až se ucho utrhne... Zamrzlá řeka není na efekt udělaný film, má vizáž typicky nezávislého amerického filmu a popkorňáci se mohou oprávněně cítit nespokojeni. Zamrzlá řeka se mohla stát jedním z dlouhé řady rutinních kriminálních thrillerů. Místo toho vzniklo psychologické drama o zvláštním vztahu dvou žen z rozdílného kulturního zázemí a jejich střetu se zákonem. Přesvědčivý herecký výkon Melissy Leo zajišťuje snímku čtvrtou hvězdičku. Celkový dojem: 75 %.(25.1.2013)

 • T2

  Rozpočet $1miliónTržby USA $2,511,476Tržby Celosvetovo $4,313,662(8.5.2009)

 • Flipper
  ***

  V tejto dráme sme svedkami zháňania peňazí matky z dvoma deťmi, ktorá si privirobí pašovaním imigrantov. Nastane však pri tom plno komplikácií a emócie budú prúdiť. Z Melissi Leo hovorí každá vráska o ťažkom živote matky, ktorej manžel prehráva všetky peniaze. Táto drama má však pomalý spád a dokonale spadá do priemernosti, kde za zmienku stojí len hereckosť hlavnej predstaviteľky. Hlbšie nerozoberá domáce prostredie a jeho príčiny, (je iba katalyzátorom deja), tak isto ako hlbší význam pašovania emigrantov (tento čin má iba nálepku nelegálnosti), alebo nedorozumenia medzi bielymi a Mohawkami. Leo je však medzi nominovanýi na Oscara asi najslabším želiezkom v ohni, aj keď by si to za svoju veľkú hereckú karieru možno zaslúžila.(26.1.2009)

 • Pedestrian
  ***

  Snímek na míru šitý Americké filmové akademii. Společensky velmi korektní (dokonce dojde i na omluvu naivní stařence!) a se stále aktuálním a závažným tématem. Žít si svůj americký sen někdy vede přes zamrzlou řeku. TV look filmu nijak neubližuje, spíše naopak. Stačí dobrý scénář a o ostatní se už postará sám uvěřitelný příběh. 3,5*(27.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace