poster

Zamrzlá řeka

 • USA

  Frozen River

 • Velká Británie

  Frozen River

Krimi / Drama

USA, 2008, 97 min

Režie:

Courtney Hunt

Kamera:

Reed Morano

Hudba:

Peter Golub

Střih:

Kate Williams

Scénografie:

Inbal Weinberg

Kostýmy:

Abby O'Sullivan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinej
  ***

  O některých filmech píšu, že jejich příběh měl větší potenciál, ale u Zarmzlé řeky to neplatí. Ta je jen tak dobrá jak jí scénář dovolí. Místy je film opravdu silný, třeba při epizodě se zahozenou taškou, ale většinou příběh není nic víc, než zajímavý. Nominaci na scénář tedy moc nechápu. Na druhou stranu plně chápu nominaci pro Melissu Leo, která podává vskutku poutavý výkon, díky kterému lze místy pocítít jak zákeřná je chudoba.(29.11.2011)

 • Pedestrian
  ***

  Snímek na míru šitý Americké filmové akademii. Společensky velmi korektní (dokonce dojde i na omluvu naivní stařence!) a se stále aktuálním a závažným tématem. Žít si svůj americký sen někdy vede přes zamrzlou řeku. TV look filmu nijak neubližuje, spíše naopak. Stačí dobrý scénář a o ostatní se už postará sám uvěřitelný příběh. 3,5*(27.1.2009)

 • gudaulin
  ****

  Do téhle společnosti vás americký film často nepozve. Manžel flákač a hráč, exekutor neví, co by zabavil, mizerná práce bez perspektivy a cíl získat pořádnou střechu nad hlavou je v nedohlednu. Pak přijde jedno osudové setkání a nabídka vylepšit neradostný život, když cenou je jen pár hodin strachu při jízdě přes zamrzlou řeku. Nedaleká hranice skýtá slušnou možnost přivýdělku pro šikovné pašeráky, zvlášť když indiánská rezervace poblíž nabízí zdánlivě bezpečný úkryt. Jenže tak dlouho se se džbánem pro vodu chodí, až se ucho utrhne... Zamrzlá řeka není na efekt udělaný film, má vizáž typicky nezávislého amerického filmu a popkorňáci se mohou oprávněně cítit nespokojeni. Zamrzlá řeka se mohla stát jedním z dlouhé řady rutinních kriminálních thrillerů. Místo toho vzniklo psychologické drama o zvláštním vztahu dvou žen z rozdílného kulturního zázemí a jejich střetu se zákonem. Přesvědčivý herecký výkon Melissy Leo zajišťuje snímku čtvrtou hvězdičku. Celkový dojem: 75 %.(25.1.2013)

 • snoopik
  ****

  zpočátku průměrný snímek s velmi překvapivým koncem(26.1.2009)

 • Renton
  ****

  Scénář: Courtney Hunt .. Sice na hranici televizní lacinosti, ale výborný scénář, promrzlé prostředí Kanadsko-Americké hranice, civilní atmosféra a tahoun v podobě Melissi Leo dělají své. ___ Přesně takový malý film, jaký se točí pro festivalová publika. Scénář se silným příběhem a civilní, chladně syrové podání bez vizuálního přikrášlení. 75%.(14.2.2009)

 • - Snímek měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance v roce 2008. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v amerických lokalitách New York, Plattsburgh a na obou stranách St. Lawrence River na hranicích z Kanadou. (Terva)

 • - Společnost Sony Pictures Classic zaplatila 500 000 amerických dolarů za právo distribuovat film v Severní Americe. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace