Zamrzlá řeka

Děj se odehrává v období těsně před Vánocemi v rezervaci Mohawků, poblíž nepříliš známého hraničního přechodu, spojujícího státy New York a Québec. Převádění nelegálních, převážně asijských imigrantů přes zamrzlou řeku St. Lawrence představuje možnost snadného zisku peněz a ta je až příliš lákavá pro ty, kteří si legální cestou dokážou vydělat byť jen minimální prostředky. Dvě ženy - běloška Ray a indiánka Lila, obě svobodné matky, nacházející se v zoufalé životní situaci - jsou vtaženy do světa obchodování s lidmi a nakonec neuniknou spravedlnosti. (pee-jay)

Terva

Nádherné a působivé drama. Zajímavá Melissa Leo. Ocenění: Oscar '08 - nominace: hlavní herečka (M. Leo), původní scénář American Indian Film Festival - vedlejší herečka (M. Upham) Central Ohio Film Critics Association - herečka (M. Leo) Florida Film Critics Circle Awards - herečka (M. Leo) Geneva Cinéma Tout Ecran - cena FIPRESCI FF Hamburg - cena kritiky za film Marrakech International Film Festival - herečka (M. Leo) New York Film Critics Circle Awards - nejlepší první film San Sebastián International Film Festival - cena SIGNIS, herečka (M. Leo) FF Stockholm - film FF Sundance - drama. Scénář: Courtney Hunt Kamera: Reed Morano Hudba: Peter Golub a Shahzad Ismaily. ()

Ajinka126

Kamera a záběry jsou bídné, téměř amatérské. Navíc ona kamera chvíli nepostojí a je roztřesená, je to velmi nepříjemné. Celý ten příběh není mému srdci příliš blízký. Normální průměr. O nic nepřijdete, když to neuvidíte. ()

Foma

Tak to jsem nečekal, malej velkej film a... silně podhodnocenej. Napětím jsem chvilkama ani nedejchal, výborná je hudba, zajímavá "nezávislá" kamera a naprosto civilní, důvěryhodný a skvělý herecký výkony. Plus prostředí kanadsko-americkýho pomezí, drsný a krásný. A mě se prostě líbí tyhle příběhy, kdy takoví ti outsideři, lidi, od kterých moc nečekáme, jsou schopní překračovat sami sebe a chovat se neokázale ušlechtile. ()

Hees

""""Jeden velký SPOILER""" by som najradšej dal ale neurobím to čo ak si to človek prečíta pred filmom.Čakal som iný koniec.Možno ho viac ľudí čakalo iný ale čo sa dá robiť.Film je síce dráma ale tak trochu milá. ()

Aljak

Výborný námet, aj príbeh, no žiaľ spracovanie ma až tak neoslovilo. No a aj ten príbeh mohli spraviť o čosi viac dramatickejší, lebo mi to prišlo miestami také chladné (ako tá zamrznutá rieka) a bez emócií. Takže to bolo asi také najväčšie negatívum celého tohto filmu, a asi aj to že sa to pomerne dlho rozbiehalo - vlastne až v druhej polovici to nabralo na obrátkach. Naozaj, škoda toho spracovania, a aj toho príliš ideálneho konca... ()

Streeper

Velce zajímavý námět, bohužel to je vše, co je na filmu zajímavé. Jinak je to jedna velká nuda. Moc se mi ve filmu ještě líbila Misty Upham na rozdíl od Melissy Leo, která mi byla ve filmu velice nesympatická. ()

laik_60

zaujímavý príbeh, neradil by som ho medzi "krimi žáner" skôr sociálny, herečka bola výborna a touto cesto ďakujem LARELAY za titulky (Zuzka naozaj ďakujem) ()

c.tucker

Takových malých velkých filmů by klidně mohlo být více. Herecká přestavení jsou obdivuhodná a atmosféra plná sněhu je senzační. Můžeme zde vidět, co udělá vše matka, když se má starat o děti a je ve velmi zoufalé situaci. ()

moviefilm

Prvá polovica ma dosť nebavila, vzhľadom na to, že mi príliš pripomínala Winter´s bone, no druhá polovica bola perfektná. Melissa Leo zvládla svoju úlohu na jednotku, rovnako, ako jej indiánska spoločníčka. Veľmi pekný film... ()

trojtmberk

Je dobrý ukazovat druhou stranu mince, aby lidi nežili v představě, že v Americe má každej auto jako kráva a když z něj za jízdy vystrčí hlavu z okýnka, tak mu nalítaji pečený holubi do huby. ()

chelseaman22

Pokud nemáte love a nejste zrovna krasava, tak si kupte ojetý truck a pašujte pingpongáče osamělou indiánskou rezervací, kde sněhu rozhodně není pomálu. Problém nastane v okamžiku, kdy zapadnete v pangejtu a kanadská jízdní policie (samozřejmě na koních) vás nepohostí javorových sirupem s horkou šunkou, nýbrž pobytem v cele předběžného zadržení. Ponaučení? Nebydlet v kraji permanentního permafrostu. 70 % Celosvětový příjem k 8. 8. 2019: $5,414,283, což je 5,41 násobek rozpočtu ()

Triple H

O triedu slabší duchovný príbuzný Winter's bone. Melissa Leo výborná, pôsobivosti trošku uberá mierne vykonštruovaný scenár. ()

PeterNet

Tak děsná režie, tak hrozná kamera. Sorry, ale na tohle jsem se více než 10 minut koukat nedokázal. Kniha může být fajn, ale Melissa, ne-Melissa, vizuální provedení je hrozné. ()

Karush

Vzhľadom na to, že je to prvý film režisérky, tak predviedla celkom dobrú prácu. Vôbec to nie je bezchybný film, ale dobre stvárňuje spoločenské rozdiely. Aj dve hlavné hrdinky odviedli dobrú prácu, predovšetkým Melissa Leo v úlohe zúfalej beznádejnej matky. Celkovo je to rozhodne pozitívny film, na zamyslenie o citlivej, spoločenskej téme s menšími chybami a nudnými pásažami. Podobný film: Bubble. ()

Mishqo

Na mňa až príliš melancholické a jednotvárne, ale za to dôveryhodne zobrazený chladný sever a Melissa zase excelovala. 70% ()