Zamrzlá řeka

Děj se odehrává v období těsně před Vánocemi v rezervaci Mohawků, poblíž nepříliš známého hraničního přechodu, spojujícího státy New York a Québec. Převádění nelegálních, převážně asijských imigrantů přes zamrzlou řeku St. Lawrence představuje možnost snadného zisku peněz a ta je až příliš lákavá pro ty, kteří si legální cestou dokážou vydělat byť jen minimální prostředky. Dvě ženy - běloška Ray a indiánka Lila, obě svobodné matky, nacházející se v zoufalé životní situaci - jsou vtaženy do světa obchodování s lidmi a nakonec neuniknou spravedlnosti. (pee-jay)

Kurikmoon

Film rozpráva uveriteľný príbeh. Herci dotvárajú stiesnenú atmosféru. Zaujala ma drobná rolička Charlie McDermott ako T.J. Ale po filme som si nepripadal o nič bohatší... Takže viac ako ** nedám. A ak vyslovene nepotrebujete tento štýl filmu... ()

milancecil

254. Jsem vděčný za vznik takových filmů, i když jde o nenápadnou, skromnou, minimalistickou tvorbu, pro diváky je to obsahově velmi vydatné dílo, závažné téma ilegální migrace, s rozrůstající se globální krizí stále posilující fenomén, nezřídka poslední naděje pro tisíce zoufalstvím vyháněných z domovů, právě s rostoucí poptávkou se rychle rozvíjí i zločinné struktury, do kterých se jako převaděči zapojují lidé, kteří si tak chtějí vyřešit svou vlastní finanční tíseň, v tomto situačním rámci se rozvíjí i příběh matky dvou dětí, která se pod tlakem svých existenčních problému také zapojí, využije příležitost, tak se k nám příběhem dostávají velmi věrohodně podané skutečnosti, umožňující pochopit, porozumět, získat celistvější náhled na tak závažnou problematiku, kterou je zasažena i naše realita. ()

DavidS.

Syrové drama, syrově natočené a syrově zahrané... Pochopíte to hned z prvního detailního záběru na Melissu Leo... Film má několik silných momentů a celým svým ztvárněním a minimalizmem nám dává pocítit, jak moc je ze života a realistický... A přestože nežijeme na kanadsko-americké hranici ani v indiánské rezervaci, tak není problém toto vyprávění vnímat, i když jeho tempo je pomalejší a v závěru se děje možná něco jako "happyend" nebo očistná katarze nebo přirozené rozuzlení...Sám nevím ()

Hanys_

Takové televizní drama o tom, že ve finanční tísni jsou lidi schopni udělat cokoli, aby přežili. A jak se říká "s jídlem roste chuť". Slušný námět, průměrné provedení, průměrní herci. A navíc - právě ta zde několikrát zmiňovaná "realistická" kamera, mi na tomhle vadila ze všeho nejvíc..4/10 ()

MareT.

Klidný, pohodový, ale hlavně přirozený a realný film o životě jedné matky, která shání peníze pro svoje děti a uchýlí se k pašování uprchlíků. Dlouho se mi nestalo, že bych tak fandil hlavním postavám, režie je svižná i přesto, že děj plyne pomalu. Škoda, že o něm u nás skoro nikdo neví. ()

farfalla

Nečekaně vánoční film. Asi bylo dost těžké získat pro něj peníze. Příběh nám představí Ray Eddy (Melissa Leo), která právě zjistila, že její muž utekl v noci se špatně ukrytými našetřenými penězi na nový dům. Ray a její dva synové upírají své naděje na lepší život ke koupi v podstatě levného domu, který na dvakrát přivezou na náklaďáku a zmontují ty poloviny na místě, kde si ukážete. Po ztrátě peněz však musí zůstat bydlet ve své příbytku typu unimobunky. Rayin starší syn chápe, že táta je gambler, ale vinu za jeho útěk dává matce a chce, aby ho hledala. Ray náhodou objeví manželovo auto a chce zjistit, o co jde. Spozná Lilu Littlewolf (Misty Upham), která je členkou kmene Mohawk. Její manžel se utopil v řece, když spolu pašovali z Kanady lidi pro mafii. Lilina tchýně jí ukradla syna z porodnice jako náhradu za svého ztraceného syna. Americká policie nesmí vstupovat na území Mohawků a její kmen se jí nezastal. Tak Lila sleduje svého syna jenom zpovzdálí a nechává pro něj peníze u dveří jejich domu. Ray a Lila nemají nikoho jiného, nic neumí, nemají vzdělání, obě potřebují rychle peníze. Začnou tedy pašovat lidi společně – Lila má kontakty, Ray auto. Na začátku filmu s každou scénou získává divák další informace o životě těchto dvou žen a jejich rodin a příběh je stále smutnější a bezvýchodnější. Je jasné, že ony dvě jsou nejcitlivějším článkem v pašeráckém systému. Povídáním si v autě a pochopením své situace si najdou k sobě cestu. Scénář je výborný i v tom, že není upovídaný. Jednak se lidé nemají čím chválit a pak je život naučil, že stejně nikoho nezajímají. Kamera se zaměřuje na zobrazení života na hranici, v podstatě v přírodě. Zmrzlá krajina, bláto kolem domů, velké vzdálenosti, málo lidí. Lidé zvyklí na obtížný život a málo jídla. Závěr je opravdu vánoční a přála jsem ho oběma ženám. ()

dormouse

Obyčejný lidský příběh o ženské bez chlapa, se dvěma dětmi, o indiánech, o lidském snu v podobě dřevěného domku, který vám přivezou na objednávku zabalený do celofánu, a samozřejmě taky o jedné řece. Napětí, naděje, přátelství a láska (nikoli milostná v tomto případě). Poctivé řemeslo. Takové filmy mohu konzumovat v neomezeném množství. ()

DannyBoy80

Zajímavé téma, dobře podané, zajímaví neotřelí herci, kteří zvládají to co mají hrát. Zasazeno do docela netradičního prostředí. Klasický nezávislý, malý film za málo peněz, nabízející mnohem více než drahé Hollywoodské produkce. O nějakém TV vizuálnu nemůže být řeč. ()

Phillo

Milujem ten pocit, keď si ma film pripúta a ja nedokážem vnímať jeho jednotlivé zložky. Preto ani netuším aká hudba vo filme bola, čím bola originálna kamera, strih... Frozen River si ma pripútala ľudským príbehom podaným jednoduchou cestou, kde všetko funguje ako má a zainteresovanosť do príbehu je dokonalá. K plnému hodnoteniu mi vadí už len jeden (objektívne dosť veľký) logický nedostatok a to, či namiesto posledného prevážania nemohla hlavná predstaviteľka radšej predať auto. Nevadí, som nad mieru spokojný a opäť raz očarený schopnosťou filmového média ako takého. A to nie je málo. 85% ()

RomanHyde

Zamrzlá řeka je nízkorozpočtový snímek, který lehce zavání až televizní produkcí, ovšem s nesmírně silným scénářem a také hereckým výkonem hlavní herečky, která byla po zásluze nominována na Oscara. Příběh o hmoutné nouzi, která leckdy člověka zažene až za hranice zákona je výborně napsán a odehrán, a nehostinná zimní krajina známého hraničního přechodu spojující Kanadu a USA jen dokresluje zoufalou životní situaci. Snímek hodnotím jako nadprůměrný až velmi dobrý a doporučuji k vidění! ()

dalziel

Bol som "donútený" to pozerať (na CT2), ale nakoniec to hodnotim kladne.Sám od seba by som do toho asi nikdy nešiel.Ja tieto hogo-fogo dramatické filmy moc nemusím. ()

John80

Dráma so štipkou krimi o žene ,ktorá ma finančné problémy  a sa spozná s inou ženou, ktorá ukradne auto a tá jej ponúkne ,aby robila pre ňu službu prevádzanie emigrantov za peniaze. 2* ()

wito

Tento filmík je jeden z tých, ktorý síce nepôsobí nijak senzačne, neláka diváka prehnanými upútavkami na každom kroku, zato jeho vzhliadnutím človek neutrpí, naopak. Uveriteľnými hereckými výkonmi, najmä hlavnej predstaiteľky a príbehom, ktorý síce zrovna nestrháva, zato je obohatený aktuálnym problémom pašerátstva a rozhodnutiami, ktoré postavy v každodennom boji o život a šťastie riešia...čo nie je málo. ()

Zeldur

Velmi zajímavý námět s o něco slabším zpracováním. Co se ale tvůrcům nedá vytknout, je skvělé zachycení ponuré atmosféry, které se táhne filmem od začátku až do konce. Tento snímek nezklamal, ale ani nenadchnul. ()

dewil21

Tak to je pech, mít na krku takovýho budižkničemu, tak asi taky začnu s nelegální čiností. Holkám jsem fandila, ikdyž od začátku bylo jasný, že na ně přijdou. Tempo hodně rozvážné, místy to šlo ale opravdu do hloubky, takže i v té mrazivé atmosféře to vřelo. Vcelku jsem spokojená, za ten konec dám * navíc ()

Marator

Zamrzlý, syrový snímek s propracovaným scénářem, plný emocí, životních strastí uspořit každý dolar ke koupi jídla a k pořízení střechy nad hlavou v podobě mobilního domku v tak „snové“ Americe. Vysvětlit svému dospívajícímu synovi, že jen ona ho udrží na tomto světě a ne otec, který vzal kramle.Převézt uprchlíky přes zamrzlou řeku a nepropadnout se na samé dno lidského bytí. Herecký výkon Melissy Lea je tak uvěřitelný jako celý příběh.Výtečné! ()

V.N.

Moc nescházelo a bylo by to za pět. Indiáni jsou v tomto filmu sympatičtější než v indiánkách, Melissa Leo je sympatická stařena a policisté si zde sympaticky dělají svou práci. Co kurva chcete víc? ()