Zamrzlá řeka

Děj se odehrává v období těsně před Vánocemi v rezervaci Mohawků, poblíž nepříliš známého hraničního přechodu, spojujícího státy New York a Québec. Převádění nelegálních, převážně asijských imigrantů přes zamrzlou řeku St. Lawrence představuje možnost snadného zisku peněz a ta je až příliš lákavá pro ty, kteří si legální cestou dokážou vydělat byť jen minimální prostředky. Dvě ženy - běloška Ray a indiánka Lila, obě svobodné matky, nacházející se v zoufalé životní situaci - jsou vtaženy do světa obchodování s lidmi a nakonec neuniknou spravedlnosti. (pee-jay)

SAINTS

Frozen River je nielen dobry film ale je to hlavne pribeh o živote v tažkych podmienkach.O ludoch ktori sa snažia najst štastie v krajine zamrznutej ladom.Velmi realisticky pohlad na život v nehostinej krajine. ()

solisoli

Nie až tak drsné teploty, ale rozhodne drsné prostredie, zavedú tento príbeh do útrob prevádzačov cez rieku St. Lawrence. Dej sa zaoberá sociálnou situáciou rodiny, na pokraji prežitia v drsných zimných podmienkach. Cele je to strohé, chybuje tomu citlivejšia a pútavejšia atmosféra. V mnohých situáciách nepresvedčivé momenty, akoby scény v telenovele, čomu prispeli nepresvedčivé herecké postavy. ()

Soupalka

Jen více takových filmů! Je až strašidelné, jak jsou reálné, když jsou dobře zahrané a přiměřeně minimalistické. V polovině 90 let, když jsem v té oblasti cca měsíc byla, mi přišlo smutné, jak už tak hroznou zimu tak nějak stupňuje vysoká nezaměstnanost a pragmatičnost místních obyvatel. Ten film ten pocit velmi dobře upřesnil a o pohnutkách jeho postav a reálnosti scenare bych se ani neodvážila polemizovat. ()

david666

Vzhledm k tomu, že filmů s podobnou tématikou jsem viděl poslední dobou víc takže jsem možná už přesycen, a tím pádem jsem možná až tak nedocenil sílu Frozen River. Jasně, film stojí a padá s hlavní představitelkou, která hraje dobře. Jinak se zde ale víceméně pořád opakují stejné scény. Ženská naloží lidi do kufru, přejede hranice a tak je to pořád dokola. Nějak se tvůrcům nepodařilo děj vygradovat a konec vyzní vcelku slabě. ()

SpeedyL

Zajímavý a hodně příjemný film. Nominace na oskara pro Melissu Leo a za scénář je absolutně na místě. Hodně mne překvapilo, že nejde o žádné ohrané téma v novém kabátě. Hodnocení 80%. ()

skyfire

Shodnu se s většinou komentářů. Takže jednoznačné plus jsou neokoukaní herci, neokoukané prostředí, depresivní příběh a to vše dohromady dává perfektní atmosféru. Není to tuctový akčňák nebo krimi, kterých jsou dnes stovky a člověk si na ně po pár dnech ani nevzpomene. Tohle ve vás zůstane přece jen déle. ()

pezz

Kde sa skrývala táto pani herečka? Pôsobivý a presvedčivý výkon Melissy Leo, reálne nakrútený film z pohraničia a z možných jednoduchých ľudských osudov (príbehu). Nechýbajú dramatické momenty z krimi správania protagonistov. Pani režisérka by mohla pokračovať v režírovaní nie? Film som videl nedávno, ale ho vrelo odporúčam, nesklame Vás. 75%. ()

JARDAHONDA

Reálné drama vypráví příběh o jedné sociálně slabší rodině, kdy se matka Ray spolu se dvěma syny ocitnou ve finančních problémech. Matce se naskytne lákavá avšak riziková finanční nabídka.. Ovšem vše má v životě své pro a proti.. " Zamrzlá řeka má i tenký led " Syrovost snímku, mě nenechla lhostejným, ovšem film mě nic moc nepřinesl, působí chladně,, ale je to jen na divákovi, jak snímek přijme.. Závěr = 50% ()