Ghost Rider 2

Ghost Rider 2

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• D.Moore

Ačkoliv to tak v prvních minutách možná nevypadalo, nakonec je druhý Ghost Rider podobně špatný jako první. Čili hodně. Podobně proto, že film je to úplně jiný, a to v každém ohledu. Někomu se možná ten dravý styl pánů režisérů zalíbí, mně, kterému se nelíbilo ani jedno Zastav a nepřežiješ, by se to podařilo asi jen těžko (Gamer je zřejmě ona výjimka potvrzující pravidlo). Triky byly slušné, ano, ale toť vše.(23.9.2014)

• Isherwood

Po Gamerovi jsem vzal duo N&T na milost, přičemž představa, jak kočírují pokračování pekelného jezdce, se mi vlastně docela zamlouvala. Nevím, kde přesně je chyba, jestli v polovičním rozpočtu oproti prvnímu dílu, nebo ve scénáři, kdy vůbec netušíte, o co se zrovna hraje, každopádně vím, že režisérské duo to všechno posílá pod drn svým tvůrčím (ne)uměním. Ne, tohle už není obrazová anarchie, která by mohla někoho bavit, jako třeba u Cranku, tohle je krystalicky čirá esence filmařského bordelu, kde má kamera se střihem maskovat chudé exteriéry a průměrné triky, přičemž v tom všem vlastně vůbec nestíháte sledovat, co se má v daném obrazovém segmentu odehrávat, protože to prostě nejde. Být jako urvaný z řetězu a myslet si, že se speedem v palici budete sekat jeden cool frame za druhým, tak se šeredně mýlíte. Blbý, že jsem se docela těšil.(28.3.2012)

• Sobis87

...mně se k tomu vlastně nechce ani nic psát...snad jen dodám, že Ghost Rider 2 má přeci jen nějaký smysl, neboť dokazuje že Neveldinův a Taylorův chaotický styl není a nikdy nebyl sofistikovaný, ale je založen na jejich neumětelství a neschopnosti osvojit si čisté umění vyprávění (jakoby byli vášnivými malíři, kteří se odmítají učit realistickou kresbu, aby se později od ní mohli odklonit a vypracovat si vlastní styl;místo toho se hned pustí do tvorby a namalují panáčka s hráběmi místo rukou a stříkajícím penisem přes celé plátno). U Cranku to fungovalo, protože nebyl brán vážně, ale Ghost Rider 2 se co do vážnosti (a závažnosti své existence) směle vyrovnává pozdním "seagalovkám". Jediným plusem tu je vzhled Ghost Ridera (nokoliv Nica Cage), který je v porovnání s jedničkou nepochybně lepší.(23.2.2012)

• predators

Jako výplň mezi dvěma telenovelama ve všedních dnech v dopoledních hodinách dobrý! Měla to být čistokrevná akce, ale jenže to by jí museli vyplnit těch zbylých devadesát procent žvástů a šeptajícího Nicolase! Bída! 10%(27.5.2012)

Nojo, ani comicsy s Ghost Riderem nejsou nic světoborného, prostě jen splňují představu, že comics je oddechové nenáročné čtivo (což samozřejmě platí jen pro část produkce). Poučený čtenář tak opravdu nemůže čekat duchaplnou bombu, ale naopak naivní scénář, stylové ksichty nejen hlavního hrdiny a prostý boj dobra se zlem, který je trochu zamotaný, jelikož proti ďáblu bojuje démon z pekla... O něco slabší než jednička, ale stále zábavné s patřičným happyendem. Akce ucházející, při sledování si hned uvědomíte slova počítačových expertů: nejhorší je animace vody a ohně, a tak snad jen roztřepaná kamera mi občas pila krev. Jasně, šlo z toho udělat maso, jenže pak by to nebylo pro celou rodinu. Ch.Lambert vypadá poslední dobou jako mumie... V paměti utkví - lebka, hořící rypadlo a plamenomet...(1.5.2012)