Láska na druhý pohled

Láska na druhý pohľad

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2009, 109 min

• Anderton

Love happens aj štyridsiatnikom. Hlavne, ak vyzeráte ako Aniston a Eckhart. Love happens aj v tridsiatke, ale ide to už omnoho ťažšie ako v dvadsiatke, hlavne, ak nevyzeráte ako Aniston a Eckhart. Ešte že ich máme, môžeme si žiť potom život plný predstáv, že to v živote chodí tak, ako vo filmovom mainstreame. Len by nám to mali podávať zábavnejšou formou.(14.6.2012)

Na tohle jsem vyrazila s kamarádkou protože nic lepšího v kině zrovna nedávali a já si říkala, že když už nic, tak je tam aspoň Jennifer a sympaťák Aaron. A já vím, že ten název zní strašně kýčovitě a spíš k podívání odrazuje než navnazuje, ve výsledku jde ale o překvapivě příjemný film s civilními hereckými výkony – za všechny vyzdvihnu skvělého Johna Carrolla Lynche. Jasně, příběh jede v zajetých romantických kolejích, ale kolik nešablonovitých filmů v tomto žánru ještě vzniká?(17.6.2012)

Velmi příjemný film, od kterého jsem čekal spíe romantický slaďák, ale nakonec se z toho vyklubalo něco zajímavějšího. Drama, kterému budete sakra věřit a už dlouho se mi nestalo, že by mi záleželo i na vedlejších rolích, které i zde dostávají prostor. Škoda, skoro žádného zakončení.(23.5.2010)

• charlosina

Úvodní scéna s "citrónovou limonádou" mě navnadila tak, že tohle bude jistě zajímavá a vtipná podívaná. Následující minuty ale prvotní impuls zabily... Love Happens je na můj vkus až příliš "plánovaný" dojemný film, než aby mě dojal. Přitom z tak silného tématu by se dal natočit opravdu silný film... To se ale Brandonu Campovi nepovedlo. Plno emotivně prázdných míst zalepil lacinou scénkou, která divákovi říká: teď si vyplač oči! a další momenty vyznějí do prázdna... Tvůrce si vzal těžký oříšek: jak natočit film o muži, který ztratil manželku, napsal o svém utrpení knihu (bestseller) a snaží se pomoci dalším lidem, i když sám se s tím ještě pořád nevyrovnal? A do toho vstoupí jedna pohledná slečna, po které zatouží? No, takhle rozhodně ne. // Kdyby tam nebyla postava Waltera (John Carroll Lynch), která to celé držela nad vodou, ani bych se nedodívala.(4.1.2010)

• halogenka

Shit happens.(31.7.2010)

• - Jennifer Aniston, představitelka Eloise, se neúčastnila natáčení v Seattlu. Všimněte si, že nikdy nespatříme její obličej, byla totiž použita dvojnice. (HellFire)

• - Jako interiér Eloise´s Garden byl použit luxusní obchod s dámským prádlem, který filmaři předělali na květinářství. (Ruuzha)

• - V souvislosti s náplní práce Ryana (Aaron Eckhart) jsou ve scéně na hřbitově zabrány hroby legendárního herce Bruce Leeho a jeho syna Brandona, kteří oba zemřeli předčasnou smrtí. (Pepinec)