Láska na druhý pohled

Láska na druhý pohľad

Drama / Romantický

USA / Kanada, 2009, 109 min

• Anderton

Love happens aj štyridsiatnikom. Hlavne, ak vyzeráte ako Aniston a Eckhart. Love happens aj v tridsiatke, ale ide to už omnoho ťažšie ako v dvadsiatke, hlavne, ak nevyzeráte ako Aniston a Eckhart. Ešte že ich máme, môžeme si žiť potom život plný predstáv, že to v živote chodí tak, ako vo filmovom mainstreame. Len by nám to mali podávať zábavnejšou formou.(14.6.2012)

Žádný zázrak, ale určitě to nebylo tak špatné jak se tu mnozí tváří. Jen drama, které doplácí na poněkud křečovitou a urputnou snahu dojmout a navíc se mu příliš nedaří být romantickým. Aaron Eckhard se totiž jako Ryan utápí víc ve vlastním traumatu než v lásce, navíc značně nemotorně a křečovitě, a Jennifer Aniston je spíš vedlejší rolí, která se občas objeví aby něco řekla, ale zůstává natolik nepodstatná, takže kdyby tu vůbec nebyla, příběh by to možná nijak zvlášť neovlivnilo. Navíc jsou oba upozaděni v okamžiku kdy se na scéně objeví John Carroll Lynch. Ten měl možná jako Walter být jen jednou z mnoha vedlejších postav, rolí i způsobem jakým ji zahrál se však razantně protlačil do popředí mého zájmu a možná jen díky němu film nehodnotím film až tak záporně.(4.3.2012)

• eLeR

Film, ktorý Vám vyšumí z hlavy už na druhý deň. Aniston moc nemusím, ale Eckharta mám rada, takže sa to vyrovnalo.(15.4.2014)

• Skip

Romantika zkřížená s dramatem absolutně nefunguje, ale pokud má někdo chuť na pořádnou porci patosu Made in USA, tak tohle je ta pravá volba. Já z toho mám pořádné trnutí v zubech. Ufff!!!(26.2.2013)

• Djoker

Celý film je zahalen v New Age hávu a divák si tedy musí protrpět řadu vznešených proslovů a životních procitnutí. Opravdu mě překvapuje, kolik velkých jmen se podepsalo pod něco tak nevýrazného. Třeba Conroy tam má pouze štěk. Všechny pasáže týkající se jen motivačního řečnění jsou čiré zlo, ovšem jakmile nastoupí na scénu opačným pohlavím ztrápená Eloise, má člověk alespoň pocit, že se bude něco dít. Nebude, film není o budování vztahu, ale o vyrovnání se se smrtí blízkého a Jenn je tam spíše jako lákadlo pro mužskou část publika, která na slzavé údolí většinou nemá náladu. Vzhledem k tématu samozřejmě nechybí typicky americká scéna, kdy všichni povstanou, začnou si navzájem tleskat a jsou hrdí jeden na druhého. V českých podmínkách si něco podobného skutečně nedovedu ani představit.(2.1.2015)