Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

HaceR

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Doteraz som nezistil aké posolstvo tento film mal. Bolo to bez emócií a celý film som len čakal na priznanie jeho otca ktorého som sa nakoniec, po dlhých minútach, aj dočkal. ()

Greg25

Stupidní název odkazující spíš na pseudorodinný film než k... no, k čemu vlastně? Tenhle snímek se totiž nedá zařadit ani vzdáleně snad nikam, jakoby tvořil svůj vlastní svébytný žánr. Ovšem v tomhle případě to zrovna není pochvala. Zpočátku jsem si říkala, že to nikam nespěje, pak přišel dějový zvrat, který byste opravdu nečekali a pak pár vydařených černohumroných scén, které se nebojí jít na doraz. Zbytečné sexuální scény, které sem vůbec nepasují. A pak hodně smíšený pocity, tvůrci se vám celou dobu snaží říct, jak je tenhle svět povrchní, jak bychom se měli vrátit k vlastním hodnotám, že se přetvařujeme a většina okolního je jen pozlátko. Jenže tenhle film je v podstatě přesně tím, co odsuzuje. A jestli to měl být útok na hloubku podvědomí, pak je to film příliš mělký, který na dřeň nejde ani omylem. Ve výsledku filozofování po americku - ne moc náročné a klouže jen po povrchu. Agresivní způsob útočící na diváka ve stylu: "Přiznej se, jsi blbej nebo ne, jsi dav nebo jsi jako Williams?" -není také to pravé ořechové a osobně dávám přednost intelektuálnějšímu způsobu podání, které útočí myšlenkou a ne mělkým podaním s lehce vulgarním charakterem. Zvláštní film ve všech směrech - geniální ve své hlouposti nebo hloupý ve své genialitě, nebo prostě jen hloupý? 50% ()

Jaroslaf

V rámci duchovní obrody jsem si nedávno opět zopakoval God Bless America. Dal jsem tomu tehdá (slabší) tři hvězdy a dal bych je i teď. Přiznejme si, že snímek není nicmoc. Pak jsem zjistil, že to režijně zescénářoval ten šílenec Zed z Policejní akademie! Náhle snímek začal dávat smysl. Pustil jsem se do rozsáhlého kutání co pan Bobcat Goldthwait ještě napsal a natočil. Trvalo to týdny. Pak jsem to konečně objevil... World's Greatest Dad! Robin Williams jako zneuznanej spisovatel a jeho příšernej synek. To by mohlo být pro mě, říkal jsem si. A taky žejo. Šílenec Zed není jen šílenej, umí rozehrát širokou paletu emocí a dle mě značně originální zápletku, v pravda, poněkud divným filmu. Trochu mi to kazil Daryl Sabara v roli syna, kterého jsem viděl už tak po miliontépáté a měl jsem zvláštní dojem, že z něho jednu dobu byl snad i internetový mem. Under Pressure od Queenů zažilo taky už tak statisící exhumaci, ale film mohu vřele doporučit všem. Divným a snad i nedivným a od Zeda aka Bobcata si rád skouknu něco i příště. Potenciál má rozhodně. ()

Amper01

Tento film mě velice pohoršil. Vytáhnul totiž něco, co ze srdce nesnáším - když se ze zemřelého udělá svatoušek... A tento film tomuto tématu nasadil opravdu korunu. Z vyloženého hajzlíka udělal táta světce... Jak nechutné... A že to nakonec prozradil? To už filmu moc nepomohlo... Toto téma je hlubší, než se na první pohled zdá, ale tuto ho rozebírat nebudu... Shrnuto podtrženo: vulgární + velký podvod = zklamání na druhou a N-E-D-O-P-O-R-U-Č-U-J-I-!!! ()

Bozvav

Vlastně velmi bizardní tragikomedie o tom, jak jsou lidé velcí idioti. A že někdy tam, kde nic není ani čert nebere. Výborně zahrané, zajímavý scénář. Za mne 75%. ()

mala_kea

Škoda, že film neví, čím chce být. Z filmu mohla být skvělá tragická záležitost, která by některým mohla nahnat i nějakou tu slzičku. Nebo z druhé strany se mohlo jedna o naprosto zvrhlou a darebáckou komedii, tak jak to mám rád. Hodnocení mohlo být vyšší. Takhle film působí vážně směšně, protože se snaží hrát na city, kterým se člověk stejně vysměje.. Ani Robin to na ty 4* prostě nevytáhne. ()

Rockerman

Naprosto úžasná tragikomedie! Tolik humoru a zároveň smutku v jednom filmu se jen tak nevidí. Otec zneužívá rádoby tragické smrti svého syna a vydává jeho jménem knihu, která vyvolá hysterii zájmu o Kylea a jeho život. Přitom Kylea nikdo neměl rád, protože to byl drzý a o nic se nezajímající "hajzlík". Stačí však domělá sebevražda mladého chlapce a najednou se vše obrací naruby. Krásný film s Robinem Williamsem, kterého jinak moc nemusím, ale tady je to, po "Králi rybářovi" jeho druhá nejlepší role. ()

darkreider

Nebudem rozoberať, ako moc to je pritiahnuté za vlasy. Vadil mi záver, ktorý by som asi videl trochu inak. Inak fajn, zaujímavá tragikomédia. Kyle bol skutočne syn na zabitie a srší z toho oveľa viac depresie ako vtipu. Robinovi Williamsovi som veľmi rýchlo uveril, že je zničený životom a chce niečo lepšie. Kto by sa v jeho situácii cítil inak?! ()

Skleni

Ako odkaz je jasný: budte samým sebou ale pritom "príjemná" lož nikdy nič nepokazí. Film má očarujúce tri veci. Začiatok (samá mastrurbácia je trochu rušivý element ale na konci je to možno aj dobré), herecký výkon robina , a samozrejme záver. Navyše mi prišlo krásne ukázať to aká je vo svete pretvárka a to čo je za ňou je už jedno, pokiaľ sa ukáže na svetlo sveta a rovnako s ňou aj irónia. 82% ()

Slimakovec

Tenhle film má něco do sebe. Ze začátku je to spíš taková úchylárna, ale potom to začne bejt zajímavý (a bohužel i ve spoustě věcí pravdivý). ()

Kofolacik

Po dlhej dobe sa Robin Williams konecne objavuje na platne. World Greatest Dad je zaujimavy film, troska nedotiahnuty ale castami smiesny a realny... Robin Williams hra otca syna, ktory znazornuje vsetko zle co snad s teenagerom moze byt...ale aj tak svoju otcovsku lasku nezaprie. 7/10 ()

Lumberjack

Překvapivě dobrý film, který jsem si vybral kvůli tomu, že ho režíroval Bob Goldthwait (Zed z Policejní akademie) - chtěl jsem mu dát druhou šanci za tu sračku, kterou natočil před tím (Nesahejme psům na párky) a u mě si to urovnal... ;-) ()

Petulka88

Film, který nejvíc boduje svým absurdním (a někdy i černočerným) smyslem pro humor a hlavně výborným Robinem Williamsem v hlavní roli. Ale ani jeho skvělý výkon nemůže zakrýt fakt, že je celý film prakticky o ničem. Ještě že má Táta šampión přiměřenou stopáž, při dvouhodinové délce by to asi už bylo nekoukatelné. Takhle si šampióna Williamse můžete užít. ()

masino

Ani som nevedel, ze Williams tento film natocil. Prezeral som si jeho celu filmografiu az po jeho smrti a preklikaval filmy, ktore som s nim este nevidel. Film ma popisom moc nezaujal. Nazov filmu vo mne evokoval nejaku rodinnu komediu. Ale to ani z daleka. V skutocnosti bol film uplne iny ako sa tvaril. Bavil som sa! Zaujimava drama a miestami komedia s usmevom Robina Williamsa. Tento styl filmov mi fakt sedi. Velmi rad sa k opakovanemu vzhliadnutiu vratim. RIP RW. 4*** ()

L3G1ON4R

Pěkně pojatý příběh taťky a syna, kteří si zrovna nekápli úplně do not. Claytonův syn Kyle je úplně bez zájmů, a jediné o co jeví zájem, jsou různé druhy sexuálních praktik i když přitom sám se nedostal žádné holce pod kapotu. Jednou to však Kyle přežene natolik až ho jeho choutky dostanou nenávratně mimo živý svět. Clayton je dobrý spisovatel a díky okolnostem a úmrtí svého syna se začnou publikovat jeho díla, která jsou vydávána jako díla jeho syna Kyla. Nebyl by to ale " Největší táta světa " kdyby v něm nepohlo svědomí a vše nakonec nedoznal... ()

jafuska

průměrný film který je spíš komedií, jak to umí Robin Williams hrát, je to pro něho typické a role pro něho jak ušitá, docela vážné téma, kdy syn neštastnou náhodou umře, a otec se snaží dokázat, že byl jedinečný, proto vše vzal na sebe a popsal jeho život, ale vše bylo docela neštastně udělaný, vlastně to byl celkem i depresivní film chvílemi, kde se polemizuje, jestli žít nebo ne, jaký má smysl mít známé, a proč vlastně lidi kteří nás obklopují, nemusí být tak důležití,pokud je v tom jen přetvářka a v tomto filmu je to jasně daný a ukázaný ()

uodevr

Ten Robin se ale nezdá. Je to vskutku nádherně tragikomická záležitost, kterou bych se místy neostýchal nazvat ryze černou komedií. A teď je problém ten, že mluvit o tomhle filmu a vyhýbat se spoilování zároveň je dost obtížné vzhledem k tomu, že vůbec nejdůležitější (a popravdě jediný) plot twist se tu koná přibližně v prvních dvaceti minutách. Musím se přiznat, že napříč první půlkou filmu jsem kolísal mezi třemi a čtyřmi hvědami, páč to nějak nemělo šťávu a celý to působilo spíš jako reklama proti sexu. Během druhé půlky se však střídá jedna geniální scéna za druhou (od té sexuální přes interview v televizní show po "duchařský" průchod školní chodbou...a mohl bych ještě dlouho pokračovat) a kolikrát jsem nevěřícně kroutil hlavou, co se to v tom filmu děje. O mém výsledném hodnocení mě však pevně utvrdilo až finále filmu, které graduje tak fantastickým způsobem, že jsem to upřímně musel pár minut rozdejchávat. Předpokládám, že si ten konec každý vyloží podle vlastního momentálního rozpoložení, avšak ať už jsem jej pochopil tak, jak to bylo tvůrci zamýšleno, nebo jsem úplný magor, co i v hovně vidí kus umění hodný prestižní galerky, líbil se mi tak moc a měl na mě takový dopad, že těch pět hvězd tomu vlepit prostě musím. Jo a zmínil jsem už, že to má totál brutál perfektní soundtrack? ()