V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

as-minor

Miestami som mal dojem, že ani sám Clooney nevie čo vlastne točiť a ako to točiť. Žánrovo nejasné a nestabilné. Ich miešanie (žánrov) tiež nefunguje. Na čiernu komédiu slabý humor, na thriller dosť nudné a nezáživné. Jediné vyslovene podarené aspekty filmu sú celkom zaujímavý záver a vynachádzavá kritika spoločnosti odohrávajúca sa na pozadí. Komunita šíri rasovú nenávisť, pri tom vlastne o prisťahovanej rodine nevie nič, ale zakrýva si oči pred skutočnými problémami, ktoré sa dejú na prvý pohľad v idylických priestoroch. Tento filmový inotaj, ktorý aj dnes nájde opodstatnenie sa podaril. To je však podľa mňa i s interesantným záverom tak všetko. Keď som vstupoval do tohto „Coenovsko-Clooneyovského“ vlaku očakával som jazdu divným svetom aj žánrovú mystifikáciu. No nemyslel som si, že celý ten efekt bude taký matný. Matt Damon a vlastne aj ostatní herecky činný kolegovia boli síce obstojní, no nebolo v ich silách zachrániť dysfunkčný celok. P.S. Aj ja som si počas premietania natrel jeden chlebík, ale film ma tak vyviedol z miery, že k džemu som pridal nejaké pesticídy a kúsok antracitu pre estetický efekt. Našťastie film skončil a včas som sa spamätal, aby tento nevydarený kúsok zazrel posledné jagotavé lúče prenikajúce dierkami koša a spoločne s filmom skončil v hlbinách zabudnutia. ()

PeDe

Jedna vec sa mi na tomto filme obzvlast pacila - nadcasovost. Vsetci sa burili proti ciernej rodine, ktota vlastne nikomu nic nespravila, len mali "tu drzost" prist byvat do dobrej stvrte. Zatial co ich biely sused nenapadko zabil svoju zenu... ()

lada32

Po Půlnoční nebi, jsem si spravil s Clooneym radost. Klasická pocta Alfredovi H. A Coeni ..ty mám rád odjakživa. Takže vše se protne a hodnocení nemůže být snazší. ()

Bogrant

Clooney akosi stráca dych a v spolupráci s nudným a tuctovým scenárom od Coenovcov je ich Suburbicon doslova utrápená záležitosť, ktorá je hrozne umelá a celá divná. Všetko je tu buď skrátené, málo úderné alebo povrchné. Nefunguje dokonca ani ten pokus o čierny "humor", ktorý vôbec nie je vtipný a taktiež vyvrcholenie sa snaží zo všetkých síl vyvolať pocit hrôzy. Neúspešne. Dôraz sa kládol zrejme iba na vystavanie predmestia v štýle 50. rokov, ale ten zvyšok niekde stroskotal. Navyše, už dlhodobo mám problém s Moore (touto dvojrolou si rozhodne nepolepšila) a taktiež aj Damon tu je dosť mimo. Film, po ktorom máte chuť sa zabiť. ()

Bragi66

Dobrř gradující černohumorný příběh, na kterém se podíleli i bratři Coenovi. Skvělá režie, výborně zahráno a špičkové dobové dekorace. 50. léta mi připadají na prvním místě v ohavnosti módy, zařízení bytů, automobilů atd., tady je to ale povýšeno do výborné nadsázky. ()

charles3

Až na trochu slabší, pomalejší a matoucí rozjezd typická coenovina, resp. retro clooneyovina. Škoda že si v ní George nezahrál také, přesně by se hodil na toho kontrolora z pojišťovny (jinak výborný Oscar Isaac) nebo toho detektiva. Moc jsem ale nepobral zápletku s černošskou rodinou, která se ústředního tématu nijak netýkala a pro děj zde byla zcela nadbytečná. Objektivně 70 %, ale zaokrouhlím nahoru. ()

Fibonacci

je to také..mm.. stupídne naivne ?? hrozne primitívne mi to prišlo, a to aj napriek tomu, že matt damon a julian moore hrali skvelo, až na to, že v takej hlúposti. formou to bolo veľmi pekné, ale hrozne tomu filmu chybala nejaka normalna myšlienka. bolo to ale ozaj mysteriózne, lebo stále som očakavál, nejaký zvrat, nejaky finiš, ale bola to nakoniec len taka..mm..gebudzina?? jj, tak.. gebudzina ()

im8

Krásný retro vizuál bohužel nezachrání pomalu tažené hovězí, promiňte film. Komu není zápletka jasná hned při přepadení, dojde mu nejpozději u policejní identifikace a pak už je to jenom čekání na co? Přišlo mi to, jak když si kluci, co spolu mluví, natočili film pro kluky, co spolu mluví. Škoda. Ten rasový motiv mi tam přišel úplně zbytečný, to pokrytectví šplouchalo z každé scény i tak. Oscar za promarněnou příležitost. ()

Nedos.

Po babe z ledu, behem ktery mozek vetsiny osazenstva u zelevize upadal do uspornyho rezimu, u mensiny dokonce do hibernace, pusobi tehnhle film jako zjeveni. ()

Cezar209

Dle mojho skromneho nazoru to Clooneymu viac svedci pred ako za kamerou. Aj ked sa mu podarilo napaskovat do tohto svojho pokusu velkom zaujimavu zostavu znamych mien...ako celok to prilis nevyslo, dal som 3 hviezdy ale realne to je nieco medzi 2 a 3. 50te roky na periferii kedy biela stolicka bola pre bielych a cierna stolicka...nebola. Tatko, mamka a maly Niki sa mohli mat celkom fajn, pokial si tatko nevsimol ze svagrina by mohla byt vacsie terno ako jej sestra a tak ukuli plan ako sa zbavit manzelky vziat prachy z poistky a ficat na Arubu, ktora nevydava zlocincov. To by bolo ale prilis easy a nie na 104 min ale max na 40...dalej sa ale neprezradza, za jedno pozretie to stoji. ()

MATTcz

Na první pohled se to zdá jako každý jiný americký film odehrávaný z 50 let, ale jsou tady i temné i humorné chvilky, které však nemusí pochopit každý. Avšak můžeme zde vidět věci jako rasismus, vraždy a hodné sousedy. Bylo zde i pár scének, které mě šokovaly. S filmem jsem byl nadmíru spokojený. Líbilo se mi obsazení, prostředí, děj a v neposlední řadě i hudba a humor. Doporučuju všem co se chtějí pobavit nebo zhrozit nad tímto dílem. ()

lineker

Ne zcela lehce uchopitelný, a to hlavně skrz žánrovou rozmanitost, film. Chvíli se to tváří jako, thriller, aby to za chvíli sklouzlo k temné komedii a posléze zase nabídlo dramatickou část. V některých momentech jsem se dokázal i pořádně nudit. Vím, že scénáře bratrů Coenů takhle prostě vyznívají, ale film na mne nikdy nepůsobil tak "roztrhaně". Velmi dobré herecké obsazení, tak pořádně ani nedostává šanci předvést to co v nich je. K tomu zhruba půlhodinovému "stupňovanému" závěru nemám ani co napsat. Lidská vybíjena vyšperkovaná rasistickou akcí u vedlejšího domu. WTF? ()

JerryPilsen

Po takovém nejasném začátku se děj rozběhne směrem,jakým bývá u Coenů zvykem.Herci si své role užívají a žádný záběr není zbytečný. ()

karelondatra

Mně film vcelku sednul. Jak zpracováním, tak tím, co asi chtěl ukázat. Matt Damon se mi líbil v pro něj netypické roli, ale nejen on. Že film působil svým zpracováním "divně" beru v tomto případě jako plus. Za mě tedy čtyřhvězdičková vpodstatěspokojenost. ()

arit

Bratři Coenové si svým nezaměnitelným rukopisem získali mega příznivců. George Clooney zrovna tak.. Ale každý rukopis je tak jiný, že v tomhle filmu spolupráce spíš poškodila výsledný film. Umím si film představit pouze od bratrů. A zrovna tak natočený pouze pod vedením Clooneyho. Chybí mi tu syrová málomluvná přímočarost Coenů a zrovna tak Clooneyho zábavný způsob vyprávění. Coenovi: Dvě roviny příběhu příběhu se k sobě ani nepřiblíží. Clooney: Případ vraždy a pojišťovacího podvodu. "Kulisy" tj. závistí a záští prolezlé gheto maloměšťáků také zůstaly nevyužité. ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller