V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

Likan7

Clooney natočil naprosto precizní Den zrady, aby se Suburbiconem totálně potopil. Fakt jsem se snažil tomu filmu přijít na kloub, jenže od začátku do konce to je jeden šílený wtf film, který střídá nelogické momenty s těmi naprosto absurdními. Nesedl mi humor, nesedl mi Damon, Moore ani Isaac. Jediný pozitivum je upozaděný příběh černošské rodiny a její zkušenosti s rasismem, ale to je na kladné hodnocení fakt málo. ()

gemi

Zpočátku člověk neví na čem je, potom se to tváří jako šestáková detektivka a nakonec se z toho vyloupne skoro tarantinovská taškařice. A vše se odehrává ve stínu rasové nenávisti vůči zcela přizpůsobivým černochům v sousedství. ()

zapalik

57 procent? Tady se někdo zbláznil. Rasismus krásně odvedl pozornost od hlavního tématu. Atmosféra jedinečná, úchylnost nechybí, skvělý herecký výkony taky. Tohle je skoro na 90 procent... ()

GTS_PUNK

George Clooney na režisérskej stoličke a scenáristický rukopis bratskej dvojice Joela a Ethana Coenovcov. To je Suburbicon, kriminálna dráma s mysterióznym nádychom, zasadená do retrofuturisticky pôsobiaceho predmestia v Spojených štátoch amerických päťdesiatych rokov dvadsiateho storočia. A zároveň film, ktorého príbeh, sledujúci dve dominantné roviny, je z hľadiska námetu aj realizácie viac-menej nezáživným dielom. Coenovský rukopis, ktorý sa vyznačuje svojským dejovým rozprávaním, je v Clooneyho snímke citeľný, ale na rozdiel od niektorých iných filmov spätých s bratskou dvojicou, nie je v tomto prípade dvakrát zaujímavý. Ono najväčším problémom tohto diela je fakt, že ani jedna z rovín, či už je to rovina vraždy alebo rovina rasizmu, nepôsobí dostatočne výrazne z hľadiska atraktivity finálneho spracovania. S oboma rovinami filmu, navyše odohrávajúci sa v atraktívnom časopriestore amerického predmestia päťdesiatych rokov, by sa dalo vynikajúco pracovať, ale nedeje sa tak. O niečo dominantnejší uhol vraždy, spojený s úžerou a poisťovacím podvodom, jednoducho spracovaním nedokáže zaujať, čo sa odzrkadľuje na celom filme. Dá sa povedať, že uhol rasizmu, ktorý je vedľajší, je dokonca tým zaujímavejším. Ale takisto sa na ňom podpisuje akási citeľná nevýraznosť, ktorá sa nesie naprieč celým filmom. A to sa odráža aj na hereckom obsadení. O Mattovi Damonovi a Julianne Moore možno povedať, že v niektorých scénach vyložene nudia. A zvyšok hereckého ansámblu takisto diváka nedokáže výkonmi výraznejšie presvedčiť, aj keď o zlom hraní sa v prípade nikoho hovoriť nedá. Suburbicon by mohol byť vynikajúcim filmom z atraktívneho prostredia amerického dobového predmestia. Výprava je, koniec-koncov, tým najlepším, čo dielo Georgea Clooneyho aj v tejto podobe ponúka. Ak by však snímka mala úplne iný, námetom aj spracovaním lepší príbeh, dá sa predpokladať, že by bola schopná dosiahnuť nadpriemerných kvalít. V podobe, v akej uzrela svetlo sveta, sú ale jej kvality podpriemerné. Bohužiaľ. ()

WhiteRaven

George Clooney je vizuální režisér, který dbá na čistotu a vzhled. Suburbicon je temný, ale příjemný krimi film, který si zakládá na svém dokonalém prostředí, které je tak nádherné, že vás vtáhne do 50. let. Příběh je velice jednoduchý, ale to absolutně nevadí. Matt Damon je skvělý herec a nevíte, co od jeho postavy čekat. Stejně tak i Julianne Moore. Rozhodně stojí za to se na tento film kouknout a užít si 104 minut městečka Suburbicon. ()

Brooks

Poctivá, remeselne suverénne zvládnutá, coenovská žánrovka,, ktorú zhadzuje zbytočná rasová linka. Tá nie je dostatočne dejovo rozvinutá a v tandeme s veľmi slušnou krimi linkou vôbec nefunguje. ()

RAFT

Suburbicon a Clooney ,no film natočil ,tak jako se točí jeho filmy .I když je pravda že ,tenhle film nebyl až ,tak moc můj dobrý šálek kávy.Na tu thrillerovou linku ve filmu to moc nefunguje .Druhé shlédnutí nepotřebuji vidět.55% ()

Scraffy

Už dlho som nevidel film, ktorý by takto nedokázal využiť svoj potenciál. Výprava, kamera, prostredie. Toto všetko je na výbornú, ale scenár a celkovo réžia je maximálne zblbnutá. Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, keď sa začala preberať téma rasizmus, ale film sa toho nedržal a silou mocou sa tam snažil zakomponovať nejaké vraždy a vymáhactvo, ktoré ale bolo veľmi zle natočené a vôbec sa do toho nehodilo. Ako hovorím, keby sa film držal témy rasizmus a jednalo by sa v ňom o nasťahovanie čiernej rodiny do mesta bielych a k tomu by jediný ich kamaráti boli práve títo susedia, tak by som neváhal a išiel s hodnotením hore. Takto v podstate tí černosi tam ani byť nemuseli a malo by to rovnaký spád. Škoda, čakal som teda od toho hodne. George Clooney svoju úlohu vôbec nezvládol. Nedokázal udržať napätie ani na dve minúty, takže ku koncu mi bolo vlastne úplne jedno, čo sa tam deje. Nedokázal dokonca ani len poriadne viesť hercov, ktorý v niektorých situáciach pôsobia priam až chaoticky. Bratia Coenovci u mňa len dokázali, že sú najviac nadhodnotený a v podstate ani len jeden film od nich ma nedokázal nadchnúť na viac, ako len na úbohé 3 hviezdy. A to ani nie je tento prípad. Ich tvorba ostáva u mňa záhadou a ešte väčšou to, ako môžu byť na tom tak dobre, ako sú. Dve hviezdy čisto len za peknú kameru a celkové prostredie. Inak absolútne nezvládnutá daná téma. Obrovské sklamanie. ()

Shitonit

Nenápadný rozjezd, mě uvelebil do křesla, a pomalu, hodně poomaličku ladil mé závity. A to bylo moc dobře, protože díky tomu pohodovýmu začátku, jsem si mohl dokonale vychutnat atmosféru toho pohodového, klidného městečka, kde se vcelku nic zvláštního neděje. Tak dlouho se tam nic nedělo, až se začaly dít podivuhodné věci. Pravda, že je vrahem zahradník, jsem odhalil velmi brzy, ale to jsem ani ve snu netušil, jakou slast a zamotanost mi pan Clooney naservíroval.. ()

celticek

Tak za mě jeden z těch slabších filmů od Coenů. Pomalý rozjezd a celé to bylo jakési divné, nemohl jsem se dostat do děje, moc mě to nechytlo. Na jedno shlédnutí. Damon to odehrál dobře. Moore teda nic moc. A líbil se mi ten pojišťovák. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Výborný idylický "retro" styl, bizardní černý humor a instatní karma na každém kroku. "Zlá" černá rodinka vs. "hodná" bílá rodinka...a nebo né? :D ()

Alois88

Film o divném městě plném nesympatických lidí a o takové menší rodinné zabíjačce. Líbí se mi ten nápad, líbí se mi i jak to bylo natočené, ale přistihl jsem se, že mi to místy připadalo velmi nudné. ()

GameboyNES

Joo, za všechno můžou negři, dokonce i za to že Jirka Klony natočil děsně nudnou uspávají píčovinu o hovně. Nebejt Julči, tak to vidím na odpad. Howg.. ()

Rimland

Coeni jsou z toho cítit nejen scénáristicky, ale i režijně. Což je vzhledem ke Clooneyho potenciálu v téhle úloze docela škoda, ne c´est pas? Každopádně to i tak k ničemu není, protože tahle černo"humorná" absurdita je tak prázdná a mdlá, že prakticky hned s náběhem závěrečných titulků vyšumí do ztracena. Pamětihodné jsou na tom tak akorát retro padesátková atmosféra a kvalitní herecké obsazení, zejména svou roli si evidentně užívající Isaac. ()

TaNya_

Morbidně zvrácené, a přesně tak to mám ráda. Možná s hodnocením trošku přilepšuju, ale ikdyž šlo od začátku poznat, kam přesně film spěje, tak to jak se tam dostal bylo velkolepé. Dobová atmosféra a kosýmy to posouvají ještě dál a vsadím se že Julianne a Matt si to na setu skvěle užívali. Zbožňuju tenhle typ absurdity, skoro jako American Psycho, ale to je přece jenom o level výš. ()

Mkartaylas56

Ne, že bych měl od tohoto filmu nějaká obrovská očekávání, ale pro mě je to bohužel zklamání. Co se povedlo, je rozhodně herecké obsazení, kde si všichni zahráli svoje a nemám k tomu tedy žádné výhrady. Co se už ale nepovedlo, je humor. Ano, nejedná se o komedii, ale přeci jen se od podobného formátu dají čekat i komediální prvky. A nejspíš tam i nějaké rádoby pokusy byly, ale mnou zůstaly nepochopeny a většinou jsem jen kroutil hlavou. Nebudu tu rozpitvávat příběh, protože ten rozhodně nebyl něčím, na čem si chtěli filmaři v čele s G. Clooneym dát záležet, což se zde ale dalo pochopit. Jinak celkový spád a průběh snímku mě taktéž nenadchnul a jak jsem již psal, tak jsem po většinu času jenom kroutil hlavou. Rozhodně o nic nepřijdete, pokud si Suburbicon nebudete chtít pustit. Za mě tedy silný průměr, možná až lehce podprůměr. 40% ()

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller