Studená vojna je vo svojej najvypätejšej fáze a Američania nechcú nič nechať na náhodu, všetko čo sa týka armády a letectva musí byť dôkladne pripravené na možný útok Sovietskeho zväzu. Na všetkých takýchto útvaroch prebiehajú neohlásené kontroly a po inšpekcii na jednej leteckej základni sa zistia vážne nedostatky. Okamžite je vymenený veliteľ a na jeho miesto prichádza plukovník Caldwell (Rock Hudson). Ctižiadostivý Caldwell zistí, že na základni panujú až príliš priateľské vzťahy a rozhodne sa s tým skoncovať a zaviesť miesto toho tvrdú disciplínu a poriadok a potrestať každého aj za tú najmenšiu chybu, aj keby to mal byť jeho najlepší priateľ. (Dale)

Martin741

U Roka Hadsona som zvyknuty na priserne presladene komedie, tuna ide o dost nudnu dramu - a viem akurat , ze to bola letecka zakladna. Rod Krajcir /Ptaci 1963, Vlivni Lide, Inglourious Bastards 2009/ tu bol vyslovene zbytocny, videl som aj slusneho Henryho Silvu /Nico 1988, Manhunt in the City, Viva Zapata/, ale nepochopil som jeho angazman vo filme. Tot asi vse, nema zmysel sa vratit k tomuto filmu, nepravom nadhodnotene : 60 % ()

Stejšn

Vojenská agitka na USAF, která téměř nemá žádný děj. Je to něco jako americká Plechová kavalerie, stejně jako v ní je náplní filmu "jak splnit plán na 130 procent". Největší drama je, když nemůže jeden z bombardérů B-52 vzlétnout spolu s ostatními k cvičnému letu. Nemůžu říct, že by to člověka neudrželo u obrazovky, ale je to jenom díky pěkným záběrům na Stratofortressy. Top Gun byl proti tomu veledílo. ()

majo25

Zaujímavá téma, ktorú som nevidel spracovanú v žiadnom inom filme, či už staršom alebo novšom. A pritom je každodennou súčasťou súčastnosti i novodobých dejín ľuďskej spoločnosti. Čo uprednostniť skôr? Priateľsko s podriadenými alebo výkon v práci, a ide to vôbec dokopy? No a čo je vhodnejšie prostedie ako armáda, alebo ako v tomto prípade letectvo. Všetko sa deje z pohľadu nadriadeného, ktorého výborne stvárnil Rock Hudson, a ktorého postava si svoje neortodoxne sa vyvíjajúce vzťahy s podriadenými a navyše po veľkým tlakom vie aj adekvátne obhájiť. Dialógovo veľmi dobre zvládnuté. Samotné výcvikové lety, v prostredí ktorých sa príbeh odohráva, a dramatično s nimi spojené nie sú takmer podstatné, sú iba kulisou pre gro príbehu a spracovanej témy - čo je trochu na škodu. Nepopieram tiež, že film sa určitej vojenskej agitky nevyhne. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher