Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

gogo76

Syn slovenského rodáka má naozaj dobrý vkus a film po filme sa zdokonaľuje. Priznávam, že upútavka ma veľmi nezaujala, ale nominácia na oscara a obsadenie už predsa len niečo znamená, tak som to skúsil. Neľutujem. Výborný príbeh o samotárovi, ktorý nikoho nepotrebuje. Časom predsa len nájde spriaznenú dušu, prehodnotí svoj život a začína zmýšľať trošku inak. G. Clooney predvádza tradične dobrý výkon, ale hlavná hviezda je tu V. Farmiga, ktorá je naozaj úžasná a každým filmom stúpa v mojom osobnom rebríčku. Film 80%. ()

Xmilden

Je neuvěřitelné, kterak vysoce má položenou laťku Jason Reitman. Třetí film a já opět jsem spokojen, tyhle inteligentní komedie rozhodně můžu za jakéhokoliv počasí. George Clooney navíc opravdu předvádí hereckou extratřídu, za kterou je pravděpodobné že inkasuje Oscara. Když píšu tento komentář tak si zároveň uvědomuji že dát tomuto film 4 hvězdičky by bylo málo a tak přihazuju poslední navíc. PS: Od Clooneyho bych se s chutí nechal i vyhodit, ten pán to prostě dělá s takovým šarmem, že mu sežeru i tu geniální povídačku o prázdném batohu. ()

FlyBoy

“Anybody who ever built an empire, or changed the world, sat where you are now. And it’s *because* they sat there that they were able to do it.” ()

Arbiter

Jak to tedy je..? Kde je to správné rozhodnutí? Vyházet batoh a chodit jen se zbytečnejma popruhama bez obsahu nebo ho zaplnit tím přešťastným životem. Ono to zní hrozivě, co svým příležitostným ovečkám Clooney cpe do hlavy na svých namotivovaných seminářích, ale argumentačně by oponenty prostě ušlapal. Všechno logické, léty ověřené, statistikou podepřené a nejednapanípovídala stmelené mluví proti tomu, abychom se chovali v duchu stereotypů, které se časem tak nějak vyvinuly. Láska je vymyšlená, monogamní rodina je vymyšlená, hnízdění je lenost. Nehledě na to, že to stejnak časem přináší vrásky, díry v něčem jako srdce, hemeroidy a nasranost. Mimo jiné, samozřejmě. Správnému rozhodnutí jsme nejblíže, když ho nehledáme rigidně a impotentně jen na základě logiky a faktů, ale ani jen nějak citově. V citech stejně není tolik romantiky jak by si člověk přál. Chce to zkloubit a myslet při tom hlavně na sebe a to nemyslím nutně v sebestředném smyslu. Neuplatňovat touhu po jednom na úkor všeho ostatního. To pak stojí pěkně za hovno. ()

-bad-mad-wolf-

V roce 2009 byly v kursu tak trochu jiné romantické komedie... stačilo osekat cukr, přidat na negativismu, obstarat nějaký ten svěží trendy prvek a ze všech stran se sypala oslavná slova. Musím říct, že je stejně jako v případě pětisetdenní Summer příliš nechápu. Lítám v tom není originální, jeho příběh o napraveném sobci se od konkurence liší v podstatě jen poněkud nečekaným závěrem a nohy mu s jistotou podráží zbytečná svatební berlička. Ryan má bohatý podnět k úvahám nad skutečnými hodnotami už v hrozbě internetizace svojí práce, tudíž není třeba doslovné a trapné scénky, kterak sobeček v hodinu pravdy přesvědčuje zlomeného muže o hodnotách, jimiž se dosud sám neřídil. Vyznívá to jako laciný tah na branku a plnění si žánrových poviností, kterým se jinak film sympaticky vyhýbá. Mnohem silnější jsou chvíle věnované samotnému obsahu Ryanovi práce. Internet proniká do všech sfér lidské činnosti, jenže ne všem situacím absence skutečného člověka pomáhá. Scéna, v níž Natalie během vyhazovu plačícího starého muže bojuje s nutkáním zvednout se a jít za dotyčným, který ve skutečnosti sedí jen o pár metrů dále, je rozhodně nejupřímnějším a také nejsilnějším momentem. Pokud to všechno sečtu, našel jsem si jeden vrchol, jeden propad a zbytek se veze v rovině dobré, inteligentní, ale nikterak vyjímečné zábavy. Herecké výkony jsou obstojné a deset milionů mil bylo využito tak, jak mělo. ;-) ()

lesumir

Film roku? Velký film? Dokonce film desetileti? Hm, tak to nechapu kde jste na to prisli. Vas nazor bohuzel nechapu a rozhodne ho nesdilim. Prumerne. ()

A_FISH

Solidní odpich od ranveye, ale zhruba od poloviny jsem začal odpočítávat minuty do přistání... (hmm, druhej let byl nějakej lepší) ()

Gimp

Tohle mě neusadilo. Bacha na spoilery. Ženský jsou ale rozhodně za a) naivky, za b) svině. Případně kombinace. Muži jsou pak a) naivní svině, za b) svině naivní, případně jedno z toho. Ty jsi jen epizoda! Ryan utíkající od pultíku, zasebevražděná černoška, kariéristka se svědomím. Bohulibý motivační dopis, pohled na nástěnku, rodinné hodnoty opravdového života. Tenhle film je klišé na klišé a mít ho v batohu neváhal bych ho zapálit i s otcem a synem Reitmanovými. ()

cheyene

Já si u tohoto snímku odpočinul...Nic náročného na sledování, žádná velká romantika, skvělý Clooney, sympatická Anna Kendrick, mnohé scény úsměvné, jiné o něco dojemnější...Celková podívaná za horší 4*. ()

nunka

Výborná Reitmanovka na serióznu tému podaná veľmi odľahčene a s nadhľadom, navyše celých 109 minút je o zábavu postarané. Clooney svoj šarm a noblesu využíva bravúrne, Anna Kendrick je tiež výborne zvolenou "ingredienciou"...Up in the air spolu s 500 dní so Summer sú rozhodne najlepším zo svojho druhu za posledné obdobie... ()

Jamal

Dobré, ale konec hodně zbytečně protažený. Pro mě jeden z nejvíce povedených filmových párů, co jsem v posledních letech viděl. Věřil jsem jim cokoliv. Každý telefonát, každé gesto, každý úsměv a stejně jak George hrajícího profesionálního vyhazovače Ryana Binghama jsem se ve Vere Farmingo hrající Alex Goran s podobnou prací jako má Ryan pořádně sekl. ()

paascha

Tak předně, není to ani komedie, ani drama, ale protože na filmy tohoto druhu jaksi kategorizace nefunguje, je to asi jedno. Každopádně jde o vcelku zábavný kousek, který nenudí, pobaví a sere jen malinko. A navíc, v kontextu všeho i to, co opravdu prudí, tedy ta malá ambiciózní píča, nakonec dopadne celkem slušně. ()

Fiftis

Ak si o niekoľko rokov budete chcieť pripomenúť jeden z najhorších rokov (2008), toto je ideálny príklad. Masívne prepúšťanie ľudí je náplňou práce iných. Technológie sa tlačia vpred a hrozia koncom klasických zamestnaní. Kedže práve toto je hlavným dejom filmu, mne to navodilo len depresívnu náladu. Filmu nepomohli ani inak zaručené herecké esá ako George Clooney a Vera Farmiga. Navyše mi vadila neskutočné nesympatická postava a herečka zároveň - Anna Kendrick. Veľmi som sa nudil. ()

lamps

Mám rád civilního Clooneyho, mám rád psychologicky zaměřeného Reitmana, mám rád Veru Farmigu v jakékoli poloze a ano, mám rád i okatou Annu Kendrick, takže Lítám v tom se mi vlastně ani nemohlo nelíbit. Romantická lahůdka ochucená skvělými herci, mezi nimiž panuje přímo ukázková chemie, zajímavou zápletkou a především nevtíravým, ale přitom naprosto přirozeným a účelným humorem, kterým mě Američané čas od času mile překvapí. A oceňuji i absenci otravného happyendu (tzn. vášnivý francouzák v dešti a jiné formy filmové romantiky), který byl místo toho vyřešen jako celý zbytek filmu- nenuceně, lidsky a originálně. Zatraceně, já mám ten film rád..:) 80% ()

Shakers

Filmy s Clooneym nemám na dennom poriadku, ale nejako zázračne som sa k tomuto dostal a prekvapivo ma to bavilo viac ako som si myslel. Príbeh bol zaujímavý, mal tempo, nenudil, k tomu si pripočítajme sympatickú Annu Kedrick, fantastického Clooneyho a sexi dračicu, ktorá si očividne s chuťou zahrala Vera Farmiga. 85% - 4* ()

Pepinec

Film, který ani za mák nevyvrátil mé pochybnosti o tom, na základě čeho uděluje americká akademie nominace na slovutné Oscary. Šest nominací na zlatou sošku se mi zdá přinejmenším neodpovídající. Role George Clooneyho nebyla ani oscarově napsána, vždyť se většinu času jen sladce culil; co je na tom za oscarový výkon? Ani Vera Farniga s Annou Kendrick těžko ze svých rolí mohly vytěžit více. Z čehož mi jednoznačně vyplývá, že samotný film Lítám v tom není natolik silný, aby se mohl měřit s těmi největšími velikány. Jedinou nominaci na scénář považuji za zaslouženou. Ano, právě scénář tohoto snímku mě velice zaujal. Rád bych si vyzkoušel kočovný život George. Aby si někdo nemyslel - film se mi líbil. Byla to velice příjemná podívaná s pohodovou atmosférou a povedenou hudbou. Bohužel však tolikeré nominace na Oscara zapříčinily mé mírné zklamání z očekávání. ()

KlárkaS

Asi jsem na to ještě moc malá, abych to pochopila. Prostě mě to nedojmulo, i když přiznávám, že s Goergem to na konci bylo smutné. ()

Big Bear

Příjemná komedie o atypickém zaměstnání. Ryan Bingham totiž létá po USA a jako zástupce agentury, kterou si najímají podniky redukující své stavy zaměstnanců a rozdává za ně padáky. Svojí roli má sehranou dokonale, naříkající či otřesení lidé, kteří právě přišli o práci ho nedokáží rozhodit. Je jak kat, který výpověď leckomu podá tak, že je dotyčný za to skoro ještě rád. Jeho způsob života mu naprosto vyhovuje. Svůj pracovní a povětšinou i soukromý čas tráví po luxusních hotelích a v prvních třídách všech aerolinek. Tento stereotyp jen náhodně narušuje nárazovou známostí se ženou, žijící stejným způsobem života, se kterou se čas od času potkávají na letištích. Zaběhlý rytmus mu rozhodí šéfem nově dosazená mladá a hezká kolegyně. Po prvotním prskání starého kocoura to samozřejmě začne mezi nimi jiskřit. Film svižně reaguje na krizi a já se u vtipných dialogů dobře bavil. Navíc byl George pro tuto roli skvěle vybrán. * * * * ()

Boogeyman

Reitman je zřejmě ujetej na hlavní postavy s naprosto "nemorálním" povoláním, prořízlou klapačkou a silně cynickou náturou. Kdo by si při scéně, kdy si v restauraci Ryan a Alex porovnávají věrnostní kreditky nevybavil soutěživý rozhovor zástupců zbraní, alkoholu a cigaret? Svým způsobem toho má Lítám v tom s Děkujeme že kouříte společného hodně, oba filmy jsou ale jedinečné a jasně dokazují, jaký talent Jason po otci podědil, ba ho co do slávy zřejmě brzy překoná. Clooney je samozřejmě bezchybný, Farmiga krásná a konec úžasně reálnej. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)