Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Burrows

Třetí Reitmanův celovečerák a potřetí jinak. A stále kvalitně. Tentokrát myšlenkově hodnotný a naplňující snímek se sympatickým scénářem a herci. ()

FortKnox

Depresivní film, kde při svitku naděje na odlišné zítřky, jdou vyhlídky George Clooney opět rapidně dolů. To, že snímek končí tak jak končí mu určitě přidává na kvalitě. Na druhou stranu, je těch 100 minut filmu nudných, stejně jako život hlavního představitele filmu. ()

Dslike

Velmi som vahal ci 4* alebo 5*.Nedostalo sa mi pri filme akehosi uspokojenia, stale som cakal a vravel si teraz to pride! tak nie, teraz to pride...ku koncu to bolo skoro ono, ale stale to nevyplnilo moju tuzbu po okamihu koli ktoremu by som si tento film pustal znova a znova.Je to tak 4 a pól * ale nedokazem dat 4 pretoze George Clooney a Vera Farmiga tento film zachranuju, zboznujem ich a klaniam sa, vo finale davam teda 5. Je dost mozne ze mi nieco "uslo" a preto som rozhodnuty film zhliadnut este raz a prehodnotit svoje pocity. ()

boombang

Další film o sympatickém a charismatickém hajzlíkovi, kterému divák drží palce skoro proti své vůli. Clooney je noblesa sama, ale nebýt jeho asi bych z kina odešel v půlce filmu. Jeho ženské spoluhráčky mi byly více či méně nesympatické, ale budiž. Tři a půl hvězdy. Dvě dávám za vynikajícího Clooneyho, 1 za smutný humor a zbytek za poněkud neobvyklý konec. Jinak to kolem mne proletělo docela v souladu s názvem a podruhé už na to nepůjdu. ()

B.Jay

Sebereflexe v podání George Clooneyho, která mě utvrdila v tom, že George je Pan Herec. Právě prvek autentičnosti dělá z toho filmu něco víc, něco co se vám vryje pod kůži. Troufám si říct, že každý v tomto díle najde část sám sebe. Možná po prvním zhlédnutí jako celek působí film trošku povrchně, ale doporučuji jej vidět vícekrát až po té si totiž uvědomíte tu opravdouvou hloubku. ()

Queendom

Uf. Kterak nenapravitelnej cynickej egomaniak ke štěstí nepřišel a návdavkem ještě přes hubu dostal. Jak už to ostatně v životě chodí. A to je všechno? To už přeci víme, ne? Jojo, na světě není žádná spravedlnost a manuál k použití lásky taky nevlastníme. Po Juno a Děkujeme...jsem čekala víc, než stokrát omletá klišé o životě. Trochu mi to režijně připomínalo Po přečtení spalte, z kterýho jsem měla nejdřív nic, potom trochu víc, až nakonec si čtyři čistý zasloužil. Zde se, bohužel, stejný myšlenkový pochod nekoná, páč se nekonal žádnej přechod za pomyslnou čáru. Jinak ale Clooneyho a Farmigu by měli dodatečně nominovat na Oscara za nejvíc sexy pár. To teda jo. ()

curfew77

Reitman junior je mistrem ve vyhledávání neotřelých a přitom palčivých (jakkoli pitomě to slovo zní) námětů, což UP IN THE AIR jen a jen potvrzuje. První polovina filmu se navíc - nejspíš tak trochu náhodou - dokonale trefila do aktuální světové ekonomické velekrize, což umocňuje příjemný dojem toho, že film kromě inteligentních dialogů a výborných herců přináší i "něco navíc". Přesto jsem se dlouhou dobu nemohl zbavit dojmu, že podobně jako v případě TU4S si režisér malinko plave po povrchu a spíš naťukává, než aby opravdu udeřil. Závěrečných dvacet minut je ale velmi, VELMI silných, a obavy rozmetalo, pročež se nebojím jít až na pět hvězdiček. Jen závěrečné "doslovy" vyhozovaných lidí se mi zdají naprosto zbytečné, protože až moc názorně rozpitvávají to, co laskavý divák předpokládám z drsného finálního spinoffu dávno pochopil. Velmi potřebný a užitečný film, přitom ale naprosto zábavný a pohodový, navíc se skvělými herci - zatímco Clooney svou třídu "jen" potvrdil, Anna Kendrick naopak nadchla neplánovaně. 85 %. PS: Zcela nevhodný český název musel dát snímku buď hodně slaboduchý distributor, nebo někdo, kdo ho vůbec neviděl. ()

jafuska

bohužel jen průměrný film herce Clooneyho mám ráda, umí hrát, na rozdíl od některých jiných herců, ale bylo to zbytečně dlouhé, druhá půlka mě už dost nudila, je fajn nalétat tolik kilometrů, ale pak mít zodpovědnost za lidi, které musí firma vyhodit, aby měla co největší zisk? to není dobrý pocit, ale i to je realita bohužel, tenhle film pro mě určitě nebude srdcovou záležitostí a nejspíš na něho rychle zapomenu ()

pekas

Jo tak celej film moc hezkej a závěr překvapivě výbornej. Clooney opět vynikající a jeho povolání - originální. Dělat "profesionálního vyhazovače" pro ty, kdo na to nemají odvahu o tom jsem slyšel poprvé. A jak měl všechno vymakaný do detailu ( za koho se zařadit do fronty na letišti...). Jo jsem z něho nadšenej a rád dávám plnou palbu. Ale napsat žánr komedie - to snad ne. To už spíš romantický, drama, ze života. ()

CaMMe

Polovinu filmu si říkáte, že má Ryan docela pravdu. Být sám není špatné. Druhou polovinu filmu si říkáte, vždyť je to úplně na hovno. Nejlepší Reitmanův film, nejlepší Clooneyho film. Super pár s Verou, věříte jim opravdu vše. Nebylo to daleko od pěti hvězd. Nakonec 4*. 80% ()

uodevr

Kurde, ta Vera je ale kus. Reitman si vskutku libuje ve vyprávění příběhů o zachybovaných jedincích, čímž ovšem dokonale zužitkovává svůj nesmírný talent, kterým oplývá málo který tvůrce - tyto postavy, ať už to jsou sebevětší mrchy/ubožáci/chudáci, nějakým zvláštním kouzlem vždycky navleče do neskutečně sympatického kabátku, a jinak tomu není ani v tomto filmu. Ryana coby ústředního protagonistu nejdříve představí jako samotáře, který si jede to svoje, žije si podle své filosofie života (kterou si mimochodem nejednou naprosto bezchybně obhájí, takže zazlívat mu jí věru nemůžu), a následně ho za to nechá topit ve vlastní mizérii, která na něj shodou okolností právě doléhá. A to právě my sledujeme, a to si právě my neskonale užíváme. Protože nevíme, jestli dřív s Ryanem soucítit, nebo škodolibe ukazovat prstem a řvát "A máš to, cipe!". Komedii bych s klidným srdcem z kategorií vyškrtnul, tohle je čiré drama, byť místy absolutně příjemné a párkrát snad až příliš obyčejné. Jediný náznak komického reliéfu jsem spozoroval v náhlém pláči Kendrickové, která ač spíš svou přítomností otravuje (aspoň teda mě), musím jí uznat tu dálku, kterou od Twilight ušla. V porovnání s Thank You For Smoking (ke kterému má z Reitmanovi ostatní tvorby dle mého nejblíže) je navíc tento příběh daleko intimnější, netlačí tak na pilu, je uvěřitelnější, a celkově je to prostě jiná liga. Reitman dospívá, točí čím dál kvalitněji, takže už to jenom chce pracovat s vyspělejšími scénáři, které budou přece jen trochu méně obyčejné, a když už budou obyčejné, tak snad trochu skromněji, neřku-li komorněji. Up in the Air je každopádně bomba. ()

Vanguard77

Jednou se na to podívat dá, ale výraznější stopy to na člověku nezanechá. Clooney byl celkem ucházející, ale celé je to takové... neopravdové a přitom se právě o to film snažil... Film má svoje klady, pro mě však nevyčnívá nad hladinu šedivosti letištních terminálů. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)