Šestnáctiletá Junie změní střední školu v průběhu školního roku po smrti její matky. Přichází do nové třídy, do které chodí její bratranec Mathias. Ten se stává jejím prostředníkem v skupině jeho kamarádů. O Junie se začnou rychle zajímat kluci ze skupiny, ona si vybere nejtiššího z nich, Otta. Ale brzo je konfrontována s velkou láskou jejího učitele italštiny, Nemourse. Vášeň, která se mezi nimi zrodí, je odsouzena na zánik. Junie, která nechce podlehnout svým citům, tvrdošíjně odmítá štěstí, které je v jejích očích pouhou iluzí. (oficiální text distributora)

tere.z

Z podobné zápletky by šla udělat pěkná nasládlá hovadina. Jenže tohle není americká romantika ze středoškolského prostředí, ale malý, civilní francouzský film… ze středoškolského prostředí. To, čím Junie tak působí, je prostředí laděné do šedavých barev, skvělí herci, kamera, která postavy vyloženě „sleduje“, nepitomé dialogy a vůbec celá nosná myšlenka o strachu z lásky. Příznivce potěší jedna z hlavních rolí pro Louise Garrela, vycházející hvězdu současného francouzského filmu. ()

kisha

Dyť se tam celou dobu vůbec nic neděje a Junie je pesimistická ošklivá nesympatická husa, kterej se nedá fandit. ()

lucijelucije

Krásná Junie je sice krásná a možná i chytrá, ale ne, nedosažitelná. A nejsem si jistá jestli ta skutečnost, která vyplula na povrch byla tak famózní, jaký budila dojem. každopádně pointa filmu byla pro mě jako stvořená a líbilo se mi to odepření, které nemělo jistou budoucnost, protože ty otevřené dvěře, které říkají, co kdyby, už nikdy nezavřeme..Romeo a Julie tak trochu jinak? =) ()

fredisek

Francouzské...skrz na skrz, křížem krážem, totálně a maximálně. Honoré dokazuje, že nejen lidé, ale i filmy mohou být šarmantní. ()

kdosizrosy

Ne krásná Junie, ale krásný Nemourse, Jacob, Jeanne, Mathias a tak dál. Prostě takřka všichni. V člověku tenhle film navodí pocit, že ve Francii jsou jenom samí fešáci a krásný slečny. Takže je aspoň na co se koukat. S dějem je to však už o něco horší - la belle personne neví, co vlastně chce. Jen tak si proplouvá životem, v novém městě, zdrcená ztrátou matky. A příval nápadníků jí to ale vůbec neulehčuje. Nakonec podléhá prvnímu, kdo se jí vyzná. Ošem následně na to zjišťuje, že jí nový přítelíček tak trochu ubírá prostor a ona ho zas tak moc ráda nemá. Zakoukání se do svůdníka Nemourse (což jí ale nikdo v případě Louise Garrela nemůže mít za zlé!) to nadto ještě celé komplikuje.(...) On to není špatný film už jen proto, že se na něj hezky dívá. Není to ani žádný romantický nonsens, protože romantiku by tady člověk hledal těžko. Zanechá to ve vás takový sotva postřehnutelný pocit a právě asi proto má cenu tenhle snímek vidět. ()

Vesecký

Zklamání. Dost dlouho jsem se nedovedl ve studentském kolektivu orientovat, o učiteli italštiny jsem se domníval, že je jedním z nich; příběh banální, vlastně hovořil o citovém tápání postpubertální mládeže. Junie ostatně ani příliš krásou nevynikala, dokonce bych řekl, že ve středním věku pěkně přibude na váze... Citový Otta si nakonec vezme kvůli poznání, že Junie je stejně neupřímná jako ostatní dívky, které znal, život. Vůbec nevím, proč si předtím musel zpívat písničku, aspoň kdyby byla titulkovaná, tak bych možná její funkci pochopil, ale kdo si takhle na ulici a ve škole prozpěvuje? Vzhledem k tomu, že se opět objevil (hle, i u Francouzů moderní téma!) problém gayů, tak jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdičkami, nakonec jsem přimhouřil oko... ()

HouseMK

Přiznávám, zezačátku jsem se absolutně neorientoval ve změti puberťáků a vztahy mezi nimi. Učitele jsem považoval za jednoho ze žáků. Taky mě zarazily reálie školy - to se jen tak nevidí ani u nás. Až s postupem času jsem zjistil, že ten film je o něčem jiném. Junie možná není nejhezčí holka, kterou jsem kdy viděl (ikdyž tělo má fakt pěkný =), je ale každopádně velice zajímavou a "vnitřně" krásnou osobou (La Belle personne), která nechtěně změní životy kluků ve svém okolí. Po několika nečekaných zvratech spěje tento jemný, neotřele natočený a zajímavý film k nehollywoodskému konci. A tak to má být. 4* ()

fisus

Režisér Christophe Honoré je pro mě velkou neznámou.Ke snímku Krásná Junie jsem se dostal náhodou.Moje obavy z nudného a 'holčičího' slaďáku se rozplynuly již pár minut po začátku a já se celkem překvapivě ponořil do světa francouzských teenagerů a zavzpomínal na svá středoškolská léta.Co se hodnocení filmu týče,stále nejsem úplně rozhodnutý,jak hodnotit.Cítím,že nepatřím do cílové skupiny diváků,která tento snímek ocení daleko lépe.I tak nakonec dávám 4 místo původních 3 hvězd,i když asi nejspravedlivější by bylo hodnocení 3,5! ()

mira.l odpad!

No ty woe... to byla nekoukatelná kravina. Lidí jako smetí, od začátku do konce prakticky jeden neví, kdo je kdo, kdo s kým, kde kdy, jak, za kolik, atakdále..., pak se zase jedná o nějaký dopis mezi dvěma buzíkama, do toho jeden nepozná učitele od žáka, no neskutečnej maglajz. ()

Lengyel

Najlepší Honorého film, pre dôkladný komentár si potrebujem prečítať La Princesse de Clèves a vidieť to ešte raz... ()

štíple

Film o těžkostech mládí. O hledání lásky a míjení se. O nezralosti. O tragických následcích. O ztrátě odvahy milovat. Bohužel nebo bohudík neznám literární předlohu. Mohu posuzovat pouze film jako takový. Místy je trochu překombinovaný, takže divák se trochu ztrácí. Přesto velmi příjemný film. Zejména pro milovníky francouzského filmu. 85% ()

BUBO26

Francúzska telenovela o milostných troj/štvor/päťuholníkoch, nevere, klamstvách.. a klasických telenovelských témach. Každý je do každého zamilovaný, hetero/homo/bi-sexuálne vzťahy vypĺňajú celý film. Každý tu o láske rozpráva, píše, spieva, dokazuje ju, odmieta, umiera... akoby to bola jediná téma na svete. Ach, tí presladkí Francúzi. Strácal som sa v množstve postáv aj v ich motívoch. Bohužiaľ, celý film bol povrchný a ja som príliš často preskakoval sekundy a hľadel na hodinky. Pozitívom bola krásna Léa Seydoux (kvôli ktorej som to pozeral) a občas hudba. Rozhodoval som sa medzi 3* a 2*, nakoniec som sa rozhodol pre slabšie hodnotenie, keďže nemám túžbu pozrieť si ten film opäť. ()

Riverin

Veľmi zvláštny film a teraz ľutujem, že som si o ňom neprečítala skôr ako som sa do toho pustila. Možno by som nebola taká prekvapená štýlom akým je točený. La Belle personne som vlastne pozerala len pre Léu Seydoux, ktorá je pre mňa najsvetlejším bodom filmu. Postavy sa mi zo začiatku neskutočne plietli, všetci boli kučeraví a tmavovlasí a ešte k tomu ten prekombinovaný dej... V skratke: Veľmi ale veľmi francúzsky film na ktorý treba mať náladu. ()

lobo87

Tešil som sa hlavne na Léu, ale v tomto nezáživnom pseudoartovom žváste sa veľmi predviesť nemohla (teda okrem jednej scéney :-) ). Nepochopené, odtrpené, nudné... 45% ()

DonBraso

No těžko říct co jsem vlastně viděl.Film si pustil kvůli Léa Seydoux a tu jsem tady měl jak na talíři.Samozřejmě opět ukáže kozy:)Pak je tu směs žáků a jejich pletky.Musím se přiznat,že jsem až do konce nevěděl vlastně u některých proč vůbec v tom filmu hrajou a co byly vůbec zač.Zbytečně promotaná story,kde stěžejní je jen to,že do Junie se zamiluje Otík a učitel italštiny co vypadá jak student.Pak už ani nevíte jestli je to jejich kamarád nebo co.Občas to má sílu zvláštnosti a teens školních lavic,ale těch postav je zbytečně přehršel.No v důsledku jich není mnoho,ale koho vlastně zajímá,že se vyzradí,že jeden je na kluky.Důsledek to nemá žádný,jen takový,že to bylo napsáno ve scénáři a to smrdí celým filmem,že se nedivím,že to někdo ani nedokoukal a někdo naopak tento žánrový francuá hltal.To,že někdo skočí...To byla fakt předvídatelná zbytečnost.45% ()

black8

Žiaľ, niektoré francúzske filmy sú na hrane nepozerateľnosti. Emócie, o ktorých sa síce hovorí, ale na pocitovej úrovni je to nula bodov. Zle, zle. Ale aspoň som videla Léu Seydoux v niečom inom ako Život Adéle. Žial, aj v tomto prípade ide o nepodarok. ()

kolodej1

film je celý o citech a vztazích, které se točí kolem hlavní hrdinky Junie a jejich spolužáků. Chování Junie mi nebylo zrovna blízké, toho, do koho byla zamilovaná a o kom věděla, že jí taky miluje, odmítala s tím, že by jí jednou stejně zklamal. Nebylo to úplně špatné, řešily se vztahy a to mi je blízké. Ale nějak mě to příliš nevtáhlo, moc emocí to ve mě nevzbudilo, bylo to místy takové mdlé ()

zaziny

utahané drama o ne moc hezké holce, ze které jsou všichni paf.. aspoň že se dalo koukat na francouzského Pattinsona ()

amalia

Lea Seydoux a Louis Garrel, krásné postavy nové generace francouzského filmu, oba jsem poznala poprvé v Krásné Junie... ()