Krásy evropského pobřeží (TV seriál)

• Francie

Tour d'Europe du littoral vu du ciel

Europe coastlines from above

Dokumentární

Francie, 2005, 30x6 min

Yannick Charles

Pobrežia a obzvlášť pobrežné mestá majú svoje čaro a neuveriteľnú atmosféru. Ja som si ich zamilovala, keď som bola v Škandinávií a Fínsku. Škoda že je tento dokument tak krátky. Videné: Helsinki, Andalusie, Golfsky proud, Katalánsko, Nejsevernejší mys, Norské fjordy, Od Stroboli k Etne, Severní Norsko, Skagen - prst v mori, Stockholmske souostrovi, Sundska úžina, Útek do Cadizu, Úžasná míta starého kontinentu, V srdci Balru a V západním Atlantiku.(13.10.2010)

Opravdu krásné záběry, zajímavé informace, krátká stopáž, která však seriálu dodává na dokument cestopisného typu neobvyklou svěžest. Pavel Rímský se svými dabérskými kvalitami a hlasovou dispozicí u nás momentálně nemá konkurenci..(12.4.2013)

Vždy jsem měl slabost pro letecké záběry krajiny, které tak divákovi ukázaly pro něj netypické panoramatické záběry. Krátké, pěkné a výstižné.(8.8.2013)

Je to jen 6 – 7 minut. Ale každý díl je malým klenotem, který zaujme a překvapí, nadchne. A člověk užasne, jak je ta naše planeta krásná a co všechno lidi dokázali vytvořit. K tomu výborně ladící meditativní hudba a vlídný komentář v podání Pavla Rímského, to všechno je báseň, která ve mně vždy ještě dlouho doznívá. Přesto v ČT zařazují tento pořad zcela nahodile a nepravidelně, a přitom by si zasloužil hlavní vysílací čas.(3.10.2010)

Občas na tento několika minutový spot narazím jako na vsuvku mezi pořady a moc se mi líbí letmé seznámení s evropským pobřežím. Krátké, nenucené a rozhodně lepší než reklama nebo teleshoping s Horstem Fuchsem. Víc takových drobných dokumentů, které vás alespoň malinko nalákají k návštěvě těchto míst. 90%(5.5.2016)