Jezero

Lake, A

Francie, 2008, 90 min

Philippe Grandrieux
  • formelin

*CinepurChoice 2008* Škoda mluvit!(13.12.2008)

• Rochester

Když ne tma - tak šero. Když ne šero - tak mlha .Když ne mlha - tak zdlouhavé scény (ale sakra zdlouhavé). Když ne zdlouhavé scény - tak mořská nemoc z kamery nejen roztřesené, ale doslova skákajícího obrazu. Omluvou pro "expresivního kameramana" by bylo naprosté promrznutí rukou při natáčení filmu kamerou na kliku ..... a nebo sdělením, že se jedná o amatérský film.(26.11.2013)

Un Lac (Jezero) je velmi nekonvencnim filmem natocenym velice netradicni ale zdarilou kamerou. Ve filmu je minimum dialogu. O to vic si vsimame prave kamery, detailu a prostredi , ktere nam jakoby nahrazuji rozhovory a pomoci jichz nahlizime a vnimame prozitky a emoce herců. Dilo je zasazeno do prostredi, nevime kam. Vystupuji zde lide, nevime kdo. To vsechno jen podtrhuje fakt, ze je cely ve francouzstine, kdyz nahle zaslechnem vlamstinu a pak i cestinu. Divak nevi a ani nema smysl se po tom pidit. Bavilo me se stylizovat do prozivanych pocitu, at slo uz o incestni lasku, nebo proste jen zabery spiciho chlapka.(5.12.2008)

• Musak

Ztotožňuji se s MEJLovým komentářem, jenom bych ještě dodal, že kamera je mnohdy roztřesená, takže ti, kdož v sále trpí epilepsií mohou prožívat totéž, co herec ve filmu, rozmazané záběry nebo 15 vteřinový záběr na herce jak zívá, to prostě není můj šálek čaje.(9.12.2008)

• ptady

Skromné dialogy, tmavé místa, kde není nic vidět a dlooouhé záběry na tváře. Nuda a šeď. Film jsem nedokoukal, ztráta času.(2.5.2016)