Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

klerik

Tlieskam. Veď toto je klasická Seagalovka, presne ako z deväťdesiatkovej éry. Jediné, čo môžem vytknúť, je slabší finálny fight, ale inak je Steven takmer rovnaký frajer ako bol svojho času iný bodyguard - Kevin Costner. Steven hádže nože, drsne hláškuje a dokonca mám pocit, že vyzerá akosi lepšie/chudšie. Staré Seagalovky mám rád, ale zaslúžené štyri som dal len BLESKOVÉMU MUŽOVI a prvému PREPADNUTIU. Po miléniu iba RUSLANOVI. Toto bolo ale tiež blízko. Ešte väčšia spokojnosť než pri BEŠTII... ()

Chrustyn

I přes veškeré zápory, jedna z nejlepších Seagalovek za posledních 16 let. Příběh je po všech směrech ohraný, ale akce překvapivě slušná. ()

SeBig

Poslední Seagalovka na doháňku, co mi zbývala a taková nudná sledovačka ve slunečních breljích a sem tam nějaký to mávnutí rukou. ()

korbitch22 odpad!

čau stevene,ahoj jak je?ále jde to,co děláš?nic moc,teď sem se jen trochu nasnídal bacon burgerem a kouká na svoje starý fláky.hmmm hmmmm a nechceš natočit novej film?no já ti nevim,ješte tu mám mléčnej šejk a trochu hranolků....hele v pohodě,vem si to sebou do letadla,neboj už sem ti rezervoval 2 letenky,aby nebyl nějakej trapas,jako minule.No já ti nevim a kam mi to letí,hele první cesnou do hvaštamsitrliájarukutu v rumunsku.No ty vole to je zase název...Neboj máš tu rezervovanej pokoj na pěkný farmě,stará bábá žvaratkovská už kvůli tobě pokrátila 2 krávy...Nó tak asi jó....ale co tam budu dělat???hele stevene neboj,všechno už je vošéfovaný,banda rumuskýho komparzu bude jezdit,mluvit,chodit a střílet a ty se mezi všim tim budeš pomalinku pohybovat...hlavně v klídečku žádnej stres..víš jak to s tebou naposled seklo,tak vole nevi jestli nám hasiči znova půjčej jeřáb,aby sme tě mohli přesunout do upravený sanitky pro slony....no ale zase ktématu....jen párkrát něco řekněš...to je jedno,ti rumuni ti stejně nebudou rozumět,no a pak kdyby se na tebe náhodou někdop blbě podíval,tak ho hned musíš nahlásit kaskadéroj,jo?a ten ho za tebe pár krát stluče,no pak jen pár krát popojedeš v autě,jo ale steve,steve...žádný hranolky s kečupem,minule jsme půjčovně museli platit úklidovku jo,to fakt nejde,neměli bysme potom zase peníze na titulky...jo?no pak teda,až dojedeš k nějakýmu domu,tak 2krát vystřelíš z brokovnice a bude hotovo jo?se všim souhlas????No to by šlo,ale ty krávy ať ta babka pokrátí 3:-)DDDD TAK TAKHLE VYPADAL ROZHOVOR REŽISÉRA A SEAGALA 2 DNY PŘED NATÁČENÍM. ()

jojinecko

100% rutinný akčný sajrajt so zostarnutou karikaturistickou figúrkou v popredí...Všetko funguje opäť podľa známych pravidiel, klišé (napr. "všetkci strieľajú jak besný, ale len neohrozený Steven triafa presne":)..Príbeh v podstate nenudiaci, ale obohraný ako 50 ročná platňa..Ale dobrá správa je tá, že sto kilového Seagala niekto prinútil opäť kopať a ukázať nejaké tie chmaty...Kto zatvorí obe oči, tak to dokáže aj dopozerať bez ujmy. Tie ** sú v kontexte predcházajúcej Seagalovej žalostnej produkcie... ()

hrona odpad!

Tomu nerozumim, jak tady čtu ty komentáře, tak jsme každý viděli asi úplně jinej film, už jen začátek, kdy je Segal prakticky zastřelen, a hned po převozu už je zase v poho a má sílu dokonce ukrást svojí kolegyni, nebo co to je, pistoli z tašky a zastřelit svého proradného parťáka - hrůza. Jedna z největších srágor, co se kdy podařila s nim natočit, a to nemluvim o dialozích - které byly ubožejší, než jakýkoli hongkongský film s kung fu tématikou. Jak už jsem psal u jednoho z jeho předešlých filmů, měl by se držet muziky, která mu jde minimálně o 100% lépe, než jeho veškeré poslední počiny. ()

jonyyy

Pro Vás, kteří tvrdíte, že Steven má jen jeden univerzální výraz - koukněte na Hlídače, tu se několikrát dokonce směje! Celkem slušný akčňák, ale trochu mě zklamal konec, o kterém jsem se domníval, že bude více sofistikovaný a promyšlený, Rollandovo chování a seběvědomí na konci napovídaly tomu, že má nějaký plán. 60% ()

eraserhead666

"Kdo na mě vezme nůž, toho zabiju. Ale mám ještě jedno pravidlo. Nezabíjím děti. Do které skupiny chceš patřit?" Je obrovská škoda, že tu té akce je tak málo, protože Seagal je zase trochu ve formě, nenechává se ve rvačkách zastupovat a docela hlásí. Nemlátí se, pravda, už jako za mlada, přeci jenom už má nějaký ten křížek na krku, ale jak zlomit ruku ještě nezapomněl. Příběh vcelku tuctový, ale nic ultrašpatného, naopak, trošku jsem se vrátil v čase na začátek devadesátých let, na takovéhle filmy, s trochou více té akce, jsme chodili do kina. Obecně vzato, Hlídač mě docela potěšil. ()

SOLOM.

Starší filmy, ve kterých se objevil Seagal, patří k mým oblíbeným, ovšem postupem času se z něj stalo prasátko Steven a kvalita jednotlivých kousků šla rapidně dolů. Tohle je někdy na onom přechodu s dobrých bojových scén na zběsilý střih, máchání rukou a posléze i náhrada za dvojníka. Tady se můj kdysi oblíbený herec ještě držel, ačkoliv scénář samotný už za moc nestál a stejně tak během akčních scén někteří podali až ochotnický výkon. Pořád ale praskaly kosti, padali drsňácké hlášky a nechyběly ani pěkné ženské. Za Liezl Carstens dám jednu navíc, jinak bych to spíše viděl už na lehce podprůměrnou záležitost. Takhle dám ale klasický průměr. ()

becki_tu

Steven zhubnul, potrénoval chvaty, rozšířil svůj herecký rejstřík o úsměv a natočil film, který je jedním z těch lepších v jeho filmografii. Hlídač je v podstatě osekanou variací na Scottova Muže v ohni s tím, že příběh má nečekaně hlavu a patu a konečně zase vidíme v akci (místo šikovného střihače a dubléra) přímo Stevena Seagala. ()

Kamca_

Dalo by se říct, že tohle je hodně otřepané téma ve filmu. Ale řekla bych, že to nedopadlo úplně nejhůř. Mě to docela bavilo, takže dávám 55%. ()

Lacike

Moje pocity z filmu zhrniem v bodoch: Pribeh - dava zmysel, sceny na seba nadvazuju a hlavne film neobsahuje skoro ziadne sokujuce zmeny charakterov jednotlivych postav (tu jednu si film odbije nastastie na zaciatku ) - jednoznacne pokrok oproti niektorym nedavnym Seagalovkam. Namet je sice klisoidny (Osobny strazca, Man on Fire atd na x-tu), ale ja mam tento typ priamociarych pribehov rad, takze som bol zvedavy na jeho spracovanie, ktore bolo bohuzial velkym sklamanim. Tempo bolo vrazedne pomale. Tvorcovia sa asi kvoli nedostatku penazi prve 2/3 filmu sustredili na dramaticku cast plnu hroznych dialogov, ktore by nemali sancu uhrat ani kvalitni herci, nie to este Seagal. Herecke vykony - Seagal sa pocas filmu celkom dost casto usmieva, takze to moze niekoho zaujat. Potesilo ma, ze to dievca ktore Seagal strazil nebolo take rozmaznane a nesympaticke ako sa na prvy pohlad zdalo. Jej otec bol sice blbec, ale aspon sympatak. Filmu citelne chyba poriadny hlavny zaporak, alebo aspon nejaky jeho nabuchany poskok, aby sa divak mohol tesit na finalnu bitku. Niekolko krat pocas filmu proste nabehne na Seagala niekolko no name manikov, ktorych lavou zadnou Seagal bleskovo zmasakruje. Bitky - su sutredene do poslednej tretiny filmu a aj ked su natocene celkom prehladne a vacsinou fakt vidno Seagala, tak su zrychlovane aj zakladne chvaty ako svih rukou. Bohuzial su velmi kratke. O nieco dlhsie su dost zle natocene prestrelky. Kamera ma divne svenky, strih je dost chaoticky. Najvelkolepejsou akcnou scenou mala byt hrozna nahanacka dvoch aut, ktorej chyba poriadna dynamika. Dabing - plusom je, ze Seagala po dlhsej dobe dabuje Stepnicka, ktory mu dodava aspon trochu hereckeho talentu. Bohuzial dost velke postavy vo filme nadabovalo aj vsadepritomne neznesitelne daberske trio: Svarc, Mahdal, Tuma. Celkovo sa jedna asi uz o Seagalovsky klasicky hrozny standard a ja definitivne nad nim lamem palicu. Nadeje vkladam uz len do jeho cameo vystupu v Machete. ()

Tommassi3

"Chtělo by to víc respektu, dědku !!" - "Ty mi můžeš políbit prdel, svině.." To by si dědek Saegal s Keonim Waxmanem ten respekt nejdřív museli vydobýt nějakým slušným bijákem, za něhož však Hlídače považovat nelze ani náhodou.. Já viděl jen akční břečku s typicky waxmanovskými dialogy, které nezřídka fungují téměř jako (sebe)parodie tvůrčích záměrů.. Mně osobně v akci zběsile střihaný Štefan navíc zdejší chvále navzdory téměř uaikidoval a ublábolil k smrti.. K smrti uchechtáním !! Rolland býval policajtem.. A Saegal bejval hubenej !! To je zkrátka život..;) ()

Terva

Produkce: Seagal, hlavní role: Seagal...trochu lepší film se Seagalem, než se dalo v poslední době vidět. Zde to šíleně kazí hudební doprovod, je velice deprimující. Jedna hláška z filmu: Kdo na mně vezme nůž, toho zabiju. Ale mám ještě jedno pravidlo: nezabíjím děti. Do které kategorie chceš patřit? Kdo má rád Seagala bude spokojen. ()

Ouwen

Od takového příběhu, ještě s takových bouchačem bych čeka větší nářez. Jenže SS už není, co býval a docela mně tohle nudilo. ()

Expendable

Steven je opravdu zpět a v celé parádě.Souboje mají slušnou choreografii,nový režizér jde opravdu vidět, příběh je důmyslný a propracovaný.Je tu také jedna velmi pěkná autohonička se střelbou a ta závěrečná část,kdy Seagal příjde osvobodit tu holku od teroristů.Přestřelky jsou velmi dobře natočeny, není ani náznak po bloudivé kameře,broky z brokovnice se krásně zavrtávají do nepřátel a kulky sviští kolem zdí, je cítit napětí a strach.Opravdu perfektní film, ale na jeho starší filmy to už nemá. ()

Marsik

** Dneska večer dávali na Nova HD tenhle film a jelikož jsem ho sice před dvěma roky viděl, ale moc si ho nepamatoval, tak jsem si řekl, jdu do toho. Po pár minutách jsem však pochopil, proč jsem na něj docela zapomněl. Tenhle kousek se Seagalovi nepovedl. Má lepší filmy, i když uznávám, že Seagalovy filmy jsou opravdu jen pro skalní fandy a já se k nim v podstatě také řadím. Zkrátka toto bylo nic moc. Po druhém shlédnutí sice ponechávám 3 hvězdičky, ale po třetí se už na film fakt nepodívám. 50% // (14.9.2012) NOVA - Náhodou jsem zapnul TV a náhodou to opět vysílali. Jelikož nic lepšího nedávali, šel jsem do toho. Tentokrát jsem si říkal, že to vůbec špatné nebylo. Na Seagala určitě hodně dobrý nadprůměr. 50% z minula měním a přiznám se, že se nebudu bránit v budoucnu dalšímu shlédnutí. Prostě mi dneska film sedl. 65% (with J.) ()

Andersis

Paráda. Souboje sou sestříhané normálně, takže Steven je v nich vidět uplně celí. Jeho herectví už není tak toporné a snaží se hrát. Jinak všechno za mě vlastně napsal ssfan. ()