Doktor Animo (TV seriál)

Pavel Koutský

Petr Skoumal

Zvuk:

Jan Kacián

Současná česká animace to má opravdu těžké, ani ne tak kvůli nedostatku talentů, jako spíš podfinancování a producentské nekompetence. A těžké to mají taky současné večerníčkové seriály, protože ty staré klasické se vezou na vlně nostalgických vzpomínek, kdežto ty současné pochopitelně dospělí nesledují nebo se na ně dívají ryze dospěláckýma očima. Večerníčkové řady jsou u nás holt vyráběné pro nejmladší diváckou generaci a generační přesah typický např. pro seriál "A je to" je spíš výjimkou. Koutský je momentálně náš nejlepší animátor, který se věnuje tvorbě pro děti a pokud má tak malou konkurenci, není to jeho vina. Jeho večerníčky sice nedosahují kvality té absolutní špičky večerníčkové tvorby, ale jde o slušný nadprůměr. Původních 44 % u Dr. Anima je nespravedlivých zejména v porovnání s vyšším hodnocením tuctových komerčních animovaných grotesek vysílaných na Nově a Primě. Celkový dojem: 70 %. Koutský boduje jako výtvarník i jako animátor a nikoliv náhodou je prakticky jediný, kdo je dneska známější z prostředí české animace v mezinárodním měřítku.(22.10.2008)

• Ded@M@tes

Na první dojem z propracovanosti grafického vzhledu s jinými večerníčky poněkud daleko a příběhy nejsou ani průměrné. Menší diváci ocení víc. / Viděné epizody *8.dílů / ( Hodnocení: 3/10 )(27.5.2012)

• Master19

Aby si mohl večerníček dovolit být "němý", musí na to mít dostatečně zajímavý příběh, kvalitní animaci, vtip a sílu. Tady není skoro nic a navíc se autoři dobrovolně vzdali slov, které leckdy mnohé zachrání...(7.10.2016)

• UncleG

A vůbec: co jsme to za večerníček, v němž by se ptačí pískle nemohlo stát pilotem? Proč mu to zakazovat a učit ho lítat "ručně"? Protože je to tak správné? Protože to tak dělají všichni? Jasně, tak mlč ty blbý žlutý kuře a nevyčnívej z řady. Je správné být jako všichni ostatní. A kdyby ses cukalo, doktor v oblasti Normalizace jménem Animo Mengele si s tebou už poradí. Takže á-dva, tři: všichni pěkně společně dělejme co se sluší a patří. ... ... Jo, dávám jen jednu hvězdičku. Koutskýho jsem měl z počátku jeho tvorby rád, ale tohle mě vyloženě sralo stejně jako Dějiny Udatného Národa Českého. Debilní hudební doprovod, debilní pazvuky vyluzované Lábusem (a to mi jinak Lábus nevadí), debilní hlavní postavička plešatýho pazdráta (no dobře, nebyl úplně debilní, ale byl vrcholně nesympatickej) a celkem slabá myšlenková náplň, která se s železnou pravidelností opakuje v každém díle. Pták nechce létat, chce pilotovat letadlo, gepard nechce běhat, chce řídit auto, sysel nechce hrabat, chce jezdit s bagrem, načež přijede Normalizátor, pustí jim video na notebooku (zřejmě účinná forma zvířecího brainwashingu) a všechny znormalizuje.... ano, ústřední myšlenka hodná imbecila. A to se opakuje v každém díle ...stále a trapně dokola. Shrnutí: Hezky se to hejbe, je to hodně jednoduchý a barevný ... poslední dobou mám pocit, že to je jediná deviza pana (kdysi vynikajícího) režiséra.(7.9.2010)

• otík

Němý večerníček se šílenou animací tak pro dospělácký artovský film. I příběhově je to spíše hnusné. Děs, hnus, fuj.(9.10.2016)