Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

jorgus

jasnych pet to rozhodne neni, ale po delsi dobe nejakemu filmu dam o trochu vic nez si objektivne zaslouzi:)prvni tretina. romanticka ta byla vynikajici, druha tretina- putovni taky skvela, treti-? radsi kdyby nebyla..film se otocil do bollywodske nelogiky a libivosti a dal divakovi to co chtel..emoce emoce a sladky natahovany nelogicky zaver..u komedii me to nevadi a naivita indickyh filmu me bavi, ale u vaznych filmu opravdu ty diry ve scenari jsou videt a kazi me predesle minuty..i tak dam pet, protoze Khan zahral Khana skvele:) ()

Narciska

Nelíbilo se mi to. Ne pro kombinaci Rain mana a Forresta Gumpa. Ale pro totální černobílost a fatální jednoduchost. Přehnanost, trapnost, sladkobolnost jsou slova, která mě napadala nejčastěji. Jak reklama na idylu. Točené čistě pro efekt. Ale asi je dobře, že takový film vznikl... ()

jandula00

I když se nejedná o nijak závažný film, který by vám způsobil onen pád čelisti, My Name Is Khan má bezesporu jiné přednosti. Tak především je silně optimistický a i když se chvílemi snaží brnkat na smutnou a vážnou strunu, ve výsledku vám přivodí úsměv na tváři. Ani mi nevadila délka filmu, která by mohla být v mnohých případech pro film osudnou, ale zde jsme se opravdu ani minutu nenudila. Jediné, co mi trošku zkazilo dojem z příjemného filmu byly ony teatrální scény v závěru filmu, které byly na můj vkus až moc růžové a smrděly Amerikou, jinak super :) ()

popelka595

Kdyby to mělo o hodinu méně, je to určitě snesitelnější. Místy je to fakt přehnaný, spoustu věcí vykradených z Forresta Gumpa, konec předvídátelný, přesto dávám bezprostředně po zhlédnutí tři hvězdy, jestli si to do zítřka nerozmyslím :)) ()

danek22

Indický Forrest Gump bojující proti xenofobii, který si na konci filmu podá ruku s Obamou a tím film dojemně skončí. Já prostě tuhle pohádku žeru. ()

hororwatch

Takový arabský Forrest Gump. Příběhová linie a zápletka jdou sice jinym směrem, ale scény a citové útoky na diváka jsou mířeny stejným způsobem. Osobně bych dal přednost vyobrazení mentálně zdravého člověka a trochu surovější realitu, ikdyž chápu, že by to režisér neměl tak jednoduché s těmi emocemi a musel by se zabývat mnohem důkladněji oběma stranami, než jak jednoduše nám předvedl ty zlé rasisty. Na druhou stranu se to dost křížovalo s romantikou a ve výsledku z toho vznikl sice lehce moralizující počin, který však vyšel s čistým štítem a vztyčenou hlavou a měl by nasměrovat každého zdravého člověka na to správné zamyšlení.(nechtěl bych tu definovat ani zdravého člověka, ani správné zamyšlení) Za mě lepší 4* ()

KHkomiks

Myslel jsem, že by mohlo jít o dobrý filmek, rozhodně nic, co by se mohlo srovnávat s Forrestem. Mohl být podobný jako Milionář z chatrče od Dannyho Boyla. Bohužel jsem si pořádně nepřečetl, o čem to vůbec je. A dostal jsem přecitlivělou zdlouhavou sračičku. A aby to nebylo o ničem, zavzpomínáme si na 11. září. U tak silné dávky citů, úsměvů a sentimentu jsem vydržel jen díky PACMANOVI. ()

lemonova

Myslím, že Kajol je najkrajšia žena na svete a Shahrukh Khan to zahral dokonale a vďaka nim dvom som to bola schopná dopozerať do konca.. stopáž je totiž odstrašujúca a zo samotného filmu kričí Bollywood na všetky strany (hudbu som vyslovene odtrpela:)) Občas však potrebujeme aj takéto naivne pôsobiace filmy s jasne predostreným posolstvom, najmä v dnešnej dobe, ktorá tomuto posolstvu vôbec nepraje. ()

brumbrum

No proste Bollywood ;-). Krasne pipky, citlivy uplakany hrdina, a halimaleee-halimaliii muzika. Nepozerali sme to cele, sa to nedalo vydrzal. 2* za tu farebnost a zenstiny jak malovane :o) ()

MickeyStuma

Silně citový příběh zabývající se mužem s Aspergerovým syndromem, který je přikloněný k muslimské víře a který se zamiluje do indické emigrantky. Příběh není jen příznačný ve vyobrazení co to ten Aspergerový syndrom vlastně je, ale převážně v tom, jaké potíže vlivem této nemoci takový člověk v životě má. Přidejme k tomu onu muslimskou víru, přestěhování do Ameriky a konfrontaci s děním kolem 11. září roku 2011. Bollywoodská kinematografie tímto snímkem Hollywoodu jasně ukázala, jak se mají takovéto snímky točit. Shahrukh Khan předvedl v roli onoho muže úctyhodný výkon jaký se jen tak nevidí ve velice silném příběhu, který chytne za duši a vede k pochopení a lítosti. Jsou tu syrově ukázány hodnoty života, schopnosti jít s proudem a hlavně definice dobrého a špatného dle toho, kdo je zrovna u moci a kdo je ochoten pomoci. Snímek má ve svém jádru jednoznačné poselství, které tu vzbuzují emoce na svět ve kterém žijeme a který bereme takový jaký je. Máme sílu to však změnit? ()

anitae

Pěkná pohádka pro dospělé, a asi můj první indický film. Líbivá hudba, sympatický hlavní hrdina, a pěkně rozložený děj - 2,5 hodiny uteklo jako nic. Ano je to kýč, ale mě chyběla pořádná pohádka na Vánoce:) 5* ()

tranquill

Zůstanu u průměru, ale má to více rozměrů. Na jednu stranu bych dal určitě víc za nadstandardní příběh a výborné herecké výkony, na druhou to srazil až stupidní bollywoodský patos a velmi dlouhá stopáž filmu. Ale neviděl jsem režisérský sestřih a věřím, že po patřičném pokrácení a vynechání některých pasáží, by snímek u mne stoupnul podstatně výš... ()

FeriusParfax

Překvapení jako hrom. Myslela jsem, že ze seznamu filmů, co nás čekají bude tohle ten nejhorší, a tak nějak zůstával upozaděn, dokud nezbývalo nic jiného než si to zkrátka pustit. A fakt mě to nadchlo. Hlavně první polovina. Ta byla extrémně vyvedená a nebála bych se jí dát 5*. V druhé půlce, při putováním za prezidentem, už ale bylo méně Khanových zvláštností. Úplně bych v druhé polovině vypustila návštěvu negříků a následnou pomoc při záplavách. To mi tam trošku nesedělo a bylo to zbytečné. Roli muže s Aspergrovým syndromem zahrál naprosto dokonale. Bavilo mě sledovat jeho myšlení, chování, zvláštnosti, strachy. Stejně tak rozdíly mezi muslimy, hinduisty a jejich nesnášenlivosti. ()

Dan

Svědectví o tom, že být muslimem po 11. září nemusí být právě jednoduché. Svědectví, které je viděno z indické perspektivy a točeno indickým způsobem. Z toho sice plyne velká míra naivity a snad i plytkosti; ty jsou však vyváženy nečekanými hloubkami autistického charakteru hlavního hrdiny a vtípky à la Forrest Gump. Výsledkem je dlouhotrvající příjemně dojemná zábava :) ()

Wacki

Podle některých komentářů, které film přirovnávají k Forrestu Gumpovi a vyčítají mu jeho přeslazenost, příliš nesouhlasím. Ano, je to přeslazené a přehnané, ale narozdíl od Forresta (rozumějte - retardovaný člověk s IQ 75, který je skvělým atletem, držitelem akcií Applu, majitelem firmy lovící krevety, běžcem, který přeběhl několikrát USA,... je i na mě už trochu moc) jsem jim to velice rád odpustil. Rozhodně je to skvělý film, který jsem od Bollywoodu nečekal. ()

neimed

Tiez ma napadlo, ze sa film napadne podoba tomu o Forest Gumpovi. Rozdiel: narodnost a postihnutie Khana. Priznam sa, ze som nedokazala pre minutaz film dopozerat dokonca. Unavena som konecne uspala svoju ratolest a s odchodom do postielky som vypla aj telku. Ale vobec by ma neprekvapilo (kedze som uplny finalny zaver nevidela), keby na jeho konci vsetci predstavitelia tancovali v rytme indickej hudby, samozrejme s Mandirovym synom na cele. Inak, Aspergerov syndrom zahrany vcelku slusne. ()

onlavu

Myšlenka dobrá, ze začátku se to tak alespoň zdálo, ale typická vlastnost ind. filmů se ani tomuto snímku prostě nevyhnula - na Evropana zbytečně dlouhá stopáž (úvod by šel zkrouhnout, stejně tak i zbytečné a kýčovité záplavy v údolí). ()