• Fretakata

Akosi som tomu neprišla na chuť. Hlavny predstavitel ma nepresvedcil. "Resuscitacia" maleho Samira je trapas nad trapas.(6.4.2015)

"Šušká se, že jedním ze zaručených postupů, jak vyrobit bollywoodský blockbuster, je obsadit do hlavní role Shahrukha Khana." Toto hlásá první věta v biografii tohoto herce a já tomu věřím, už dlouho jsem tak báječný herecký výkon nezažila. Zahrát autistu je podle mě neskutečně těžký úkol a co předvedl tento, pro mě neznámý herec, je úžasné. Ale teď už k samotnému filmu, mám své pravidlo a to je 5 hvězdiček filmu, který mě rozbrečí. Zatím bych je spočítala na prstech svých rukou a dnešním dnem, tam můžu zařadit i tento indický skvost. Ano, možná je to citově vyděračský film, ale mě polapil :)(3.2.2013)

Ze začátku naivní pohádka kombinující kousky "Rain Mana" a "Forresta Gumpa", která se po první hodině zvrtne v agitku proti rasismu, které se probudilo v pitomých Američanech po osudovém 11. září. Začátek byl ještě docela sympatický a zábavný, stejně jako hlavní hrdina ale smrtící délka a tuny patosu, mě každou přibývající minutu více a více iritovaly a celý příběh a nápad začal ztrácet na své působivosti. Přesně ten typ filmu, který chce být něčím velkým, myslí, že je něčím velkým ale není ničím velkým.(19.1.2012)

Určitě zajímavý příběh, který tak se nebojí "odtajňit" jestli to tak můžu nazvat druhou - pozitivní stranu Islámu, kde si lidé normálně pomáhají a kde se snaží začlenit do společnosti. Bohužel je dnes Islám spíše propagovanej (jak filmově tak v médiích), jako náboženství války a terorizmu. Bohužel tomu napomáhají extremisti, kteří si čtou Korán podle sebe. Bylo zde přesně vidět, jak může být tato posvátná kniha muslimů zneužita pro terorizmus a jaké to má následky pro ostatní bezproblémové občany s muslimskou vírou. Tento příběh mi docela připomínal svojí nevinnou ale důležitou a dobrodružnou rolí Forersta Gumpa, ale také svým "vzhledem" Milionáře z chatrče, který byl shodou okolností také muslim, a který byl natočen také v USA/Indie koprodukci. Opravdu zajímavý film a na konci mě pobavil vzhled pana Obamy, :)(16.7.2012)

Hodně silná káva .... Štvou mě nepřizpůsobiví i fanatici ... Ale vážně - lidé jsou dobří nebo zlí ...jak jen se zbavit toho zla ???(25.1.2015)