Rozpočet $12miliónovTržby USA $4,046,336Tržby Celosvetovo $42,355,526║ Indovia načali veľmi silnú tému a ešte proti úžasným mierumilovným američanom na ich území, dramatizácia príbehu tu je veľmi dobre zvládnutá, veľmi poctivý film /80%/(22.7.2010)

Po delší filmové pauze způsobené nedostatkem času jsem kupodivu nezabrousil do hororových vod. Do rukou se mi dostal film " My Name Is Khan " s " hrozivou " stopáží 165 minut. Risk je ale zisk a potvrdilo se to i v tomto případě. Psychologický, Drama, Thriller, Romantický - no prostě odevšeho trochu. Určitě je to ale hodně citlivej film, kterej snad nikoho nemůže nechat chladným. Kamera je luxusní a hudební složka skvěle doplňuje dění na plátně. Audiovizuální stránka je kulervoucí. O tom není pochyb. Dalším plusem je ožehávý téma okolo kterýho se film točí. No a v neposlední řadě nesmím opomenout bezchybnej výkon Shahrukh(a) Khan(a). To co předvádí na plátně je dechberoucí. Pro mě se jednoznačně jedná o jeden z nejlepších mužských hereckých výkonů jaké jsem kdy viděl. To se může jít DiCaprijo se svým Revenant(em) vysrat za keř a tím svým vymodleným Oskarem si může tak akorát vytřít prdel a tiše závidět. Všechny tyhle aspekty přispěly k tomu, že těchto 165 minut uplynulo jako voda. Ač to není zrovna šálek mé kávy tak se mi tenhle film neskutečně trefil do noty. Buď je to tím že jsem měl slabší chvilku nebo že jsem byl posilňenej flaškou Jacka. Nevím. Ať je to tak či tak každopádně se jedná o povedenej film, kterej za sebe můžu jen doporučit. Ale abych na tenhle kousek neházel jen samý superlativa, tak bych tu jednu výtku měl. Na můj vkus mi přišel konec filmu docela odfláklej. Ale to je jen názor jednoho tupce. Výslednej obrázek o filmu si musí stejně udělat každej sám.(2.11.2016)

"Víš co?" "Ne." Shah Rukh Khan zahrál fantasticky člověka s Aspergerovým syndromem. Mnoho, mnoho věcí se mi na tomto filmu líbilo - asi až do Georgie, kdy začal děj trpět nerealističností a já si řekl "zatraceně", ... protože ... mohlo to být dokonalé (a je málo filmů, u kterých se člověk směje, ale přitom jsou smutné nebo vážné nebo obojí). Jenže ... nakonec to bylo pozitivní a já odpouštím a ukládám 5*. ■ Jinak - i v osobním životě je Shah Rukh Khan věřící muslim a má za ženu hinduistku. ■ P.S. Začínám přemýšlet sehnat jeden film z roku 1995 http://www.csfd.cz/film/107196-statecne-srdce-ziska-nevestu/, ve kterém hrála identická dvojice (přestože má příšerný název). ■ Stále dokola poslouchám song z filmu (Sadja): https://www.youtube.com/watch?v=5_OALB7iOSw(1.8.2014)

• Happens

Khan je indická laciná verze Foresta Gumpa, kterému nevěřím nic, co zahraje..(18.9.2015)

Klasický melodramatický kýč -jako z indické omalovánky- který vysoko nad hladinu průměru tahá to stěžejní poselství, které pohladí duši každého "sluníčkáře" a hne žlučí každého "slušného čecha" :D .... A tentokrát (bohužel?) zcela bez tanečků..(15.9.2016)

• - Na scénu s povodněmi v Georgii bylo použito 20 tankerů vody denně po dobu 10 dní. (MJackie)

• - Hlavní ženskou roli Mandiru měla původně hrát herečka Kareena Kapoor, ale režisér Karan Johar nakonec obsadil svoji oblíbenkyni Kajol. Rizwanova bratra Zakira měl původně hrát Aamir Bashir, ale nedostal vízum do USA, a tak roli nakonec dostal Jimmy Shergill. (MJackie)

• - I v civilním životě je Shah Rukh Khan věřící muslim a má za ženu hinduistku. (Jirka_Šč)