Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

maseer2

chce to jen zatnout zuby nad tou šílenou stopáží a s otevřenou myslí se naladit na nereálnou indickou pohádku, která je plná jakéhosi zvláštního (indického?) smyslu pro humor a ždímá emoce hodně netradičním způsobem, třebaže máte z počátku tendenci se tomu bránit.. já jsem zkrátka nikdy nic ani vzdáleně podobného neviděl, takže i přes jistou nevyrovnanost jednotlivých pasáží (která je ale přebita tím, že film jako celek funguje skvěle) musím být ve výsledku spokojen :) ()

bouncer

Povedená komedie (slovní spojení, které se už moc často použít nedá). Ano, dalo by se to trochu vylepšit, například trochu zkrátit stopáž - třeba alespoň o písničky a tance. uvědomuji si, že to k Bollywoodu prostě patří, ale to neznamená, že si to budu užívat. I když v tomhle případě to nebylo tak hrozné. Také by nebylo od věci ubrat trochu patosu a tak jasný "drive" k happy-endu. Ovšem to už bych chtěl asi moc - to, že jsem se nasmál a příjemně pobavil mi na 4* stačí, protože "All izz well!" ()

Hwaelos

Moje první setkání s Bollywoodem nakonec dopadlo dobře. Muzikálových pasáží s otřesnou hudbou, při kterých se mi bude chtít umřít studem za tvůrce, bylo úplné minimum. A ani tříhodinová stopáž a slzavá údolí na konci filmu mi nezabrání říct, že jsou 3 idioti nadpůrměrná komedie. Jak moudře říká Norbert Lichý v Comebacku: "Když to srovnám s Temelínem, tak velký výbuch to zase nebyl." ()

JohnCZ

AAL IZ WELL! Moje první setkání s indickou kinematografií a moje pocity jsou značně rozporuplné. Herecké obsazení je neskutečně příjemné, reálie rovněž. Spíše mám ale problém se samotným filmem, na kterém mi pár věcí vadilo. Přišel mi až moc přehnaný a tak celkově zvláštní - asi proto, že nejsem na indické filmy zvyklý. Nicméně má svoje silné momenty, díky kterým si ho určitě pamatovat budu. Nechám to na třech hvězdách - kdo ví, třeba Indům časem přijdu na chuť. /Po několika týdnech se mi film rozležel v hlavě a přihazuju další hvězdu. Jednoduše proto, že ve mě stále rezonuje. Zejména asi hlavně kvůli nádherným indickým písničkám. ()

joehot

Jsou filmy, které vyprávějí historku, některé příběh a těch pár výjimečných pak Příběh. Indická pohádka o 3 Idiotech je regulérní tnutí do živého, nabitá emocemi od smíchu po dojetí. A dokázat při takřka tříhodinové stopáži udržet tempo tak vysoko, aby se divák ani jednou nezanudil, to chce kumšt. A taky dobrý scénář. Obě podmínky byly splněny, scény krásně gradují, vše funguje, jak má. A když to navíc člověku sedne i do nálady, plné hodnocení je nedaleko. Asi se do těch indických vod budu muset ponořit častěji. ()

Zeebonk

Prvoplánový slzopudný hindi blivajz na téma "Běž za svým snem, synku!" a "Školský systém stojí za hovno!". Je hezké, co se nám ta partička krávonežravých cigošů snaží sdělit, ale faktem zůstává, že takové naivní vykastrované žblebty z úst mistrů teoretiků jsou jasné každému vesnickému Forrestu Gumpovi a že ze způsobu, jakým nám svá moudra prezentují, akorát zvracím zahleněné cucky žaludeční blažky. Podobného bollywoodského hovnaření jsem byl svědkem poprvé a ve spáncích mi pulzuje silná nechuť opakovat to. ()

ConanVJ

Pěkný příběh člověka připoutá, i když je celkem předvídatelný. Je však vtipný a pěkně zahraný. Jediné co mi zde chybí jsou chytlavější songy. Za mě 80% :) ()

mad_ness

Tri hodiny znesú veľa, aj množstvo nezaujímavých pasáží a hluchých miest. Dobrá správa je, že tuto sa nič z toho nekonalo. Bolo to hlučné a farebné (presne podľa očakávaní) a práve táto pestrosť, energia a nadhľad podali x gýčovitých tém z úplne inej perspektívy. Keby ich chcel s podobným zámerom spracovať západ, zaobalil by to do vágnych dialógov a prekombinovaného deja, pritom India to dokáže tak jednoducho a nenútene, tak prečo z toho robiť vedu?→ HA! Narážka na dej (ne)úmyselná. Možno to bolo neokukanými tvárami či prostredím, ale na hercov sa veľmi dobre pozeralo, žiadne zbytočne afektované prejavy a výkon stále dokázal zapôsobiť (aj na city). Klobúk dolu. Ešte mi niekto vysvetlite, ako môže byť riaditeľ o 2 roky starší ako Rancho... wau. Videné v rámci Season Challenge Tour 2015. ()

monsieurR

Film z diváka ždímá emoce, ale i přes velmi dlouhou stopáž a poměrně předvídatelný děj udrží divákovu pozornost. Rozhodně nejlepší indický film, co jsem doposud viděl. ()

Krt.Ek

Vtipné, pohodové. Jednoduše řečeno, tenhle film představuje všechno co očekávám od kvalitní komedie. Škoda jen občasné kýčovosti. Ale i ta mi nezabrání dát plný počet. 85% ()

kareen

Indové válí.Musím přiznat,že když jsem si kvůli vysokému hodnocení pustila ze zvědavosti tento film,takovou nálož jsem ani zdaleka nečekala.Příběh týpka,který svým bezprostředním a originálním přístupem k životu nejenom že ztrpčuje život despotickému řediteli školy ,což vyvolává spoustu vtipných a zábavných situací,ale zároven' ovlivní myšlení svých přátel natolik,že jsou nakonec schopni oprostit se od všech konvencí a vydat se za svými sny.Zábavné chvilky tu střídají ty smutnější,nechybí romantika,dojetí a dokonce se dočkáme i dvou bollywoodských tanečních čísel.Jasně,že je to občas trochu patetické a vlastně dost pohádkově dokonalé,ale na to já kašlu,protože jsem se královsky bavila a to je konec konců to hlavní,ne? ()

Korbitch

Dal jsem na radu kolegy z práce a pustil si 3 idiots. Film trvá necelé tři hodiny, tak jsem si řekl, že to rozdělím na dvě půlky. Po první půlhodině jsem to chtěl vypnout, ale občas se objevil geniální fór, který to zachránil. Asi 14 dní jsem to pak chtěl dokoukat, ale moc se mi do toho nechtělo. Ona indická tvorba je poměrně specifická. Hodně barev, indická hudba, zpěv, tanec. No....ještě že jsem to dnes dojel. Jak byla první půlka průměrná, druhá je naprosto boží. Ten film není jen komedie, drama. To je čirá filozofie o vnímání světa a života. A přiznávám se bez mučení, že scéna s porodem mě rozbrečela. On to taky nebyl ledajaký porod.... skvělý film! ()

Bajda

Absolutně nechápu, jak se stalo, že se tenhle film dostal do IMDb TOP250. Trvá skoro tři hodiny, během kterých nenabízí absolutně nic, kromě dojemného (čti "slzy ždímajícího") příběhu o třech přátelích. Vím - někdy i to samo o sobě stačí na pět hvězdiček, ale tohle není ten případ. Hirani vrší jedno klišé na druhé a nepřináší absolutně žádnou přidanou hodnotu. V rámci současné indické kinematografie se jedná o konzervativní snímek (jak v rovině obsahu, tak stylu), který nepřichází s ničím novým....a navíc to není vtipný ani svojí béčkovostí, jako některý jiný bollywooďáky :-( ()

Freemind

Možná by mě ty tři hodiny bavily, kdybych mohl hádat, kde se mám smát. Bohužel i tento požitek mi tvůrci odepřeli, když každý humorný prvek doprovodili trefným hudebním akcentem. Pijoooong! Huiiiii! Dršššššš! Dodatečně mě zahřál u srdce fakt, že dobrá polovina point byla nasbírána ze vtipů, které jsem prvně četl ve školních časopisech ještě před sametovou revolucí. Celé je to dojemné i zábavné zároveň - asi tak, jako když vidíte zakopnout kalkatského sirotka. Pijoooooooong! ()

Alementina

All iz well :) Tak kvuli teto hlasce jsem se musela na tento kousek podivat, protoze mi to napsal muj kolega z Bulharska na moje stresu plne zadosti a teprve ted chapu, jak moc se me snazil uklidnit :) A jinak, ksakru, tri hodiny!!! 3,5* A jinak smekam pred maskerama, nalicit 45 leteho chlapa na studenta, aniž bych si toho všimla... opravdu klobouček. ()

ABLABLABLA

Ano prosím.. více takových filmů, aby byl svět veselejším a barevnějším a kouzelnějším. Bavilo mě to od začátku do konce, přestože to má 3 hodiny a je tam řada pěvecko-tanečních čísel. Např. pěvecko-taneční číslo na hajzlu... nevím, jestli jsem zrovna musela vidět Indy na hajzlech, jak pískají na prsty. A ta taneční čísla byla vůbec nejvíc humorná - hlavně to zamilované, jak vyměnili 4 interiéry a exteriéry a několikery kostými během jednoho songu - to muselo být asi hodně finančně náročné. By mě zajímalo, kdo odkud ukradl ten joke s testy - já ho znám třeba už z reklamy na losy, ale ten, kdo byl původce tohoto "triku" to vymyslel moc pěkně:) Velké plus filmu? Už umím předvést jak nastartuje indukční motor (na 1:00). Jinak i ve vážných situacích to prostě působilo komicky - když spadl z nevímkolikátého patra na beton a ještě žil? A pak místo hlavy nebo vnitřního krvácení mu operovali nohu? A nekomentuju ten porod radši vůbec :D Konec byl ale nejlepší... šok co? Doporučuju všemi deseti a nenechte se odradit tou délkou. pockat on spadl z nevimkolikateho patra na beton a jeste zil? a pak misto hlavy nebo vnitrniho krvaceni mu operovali nohu? ()

italka63

Výborná komedie, která je milá, vtipná, určitě ne vulgární a z Indie vážně překvapivá,Opravdu jsem se smála, protože na rozdíl od některých jiných komedií bylo skutečně čemu a mírně vyšinutý profesor Virus byl nezapomenutelný, zrovna tak jako všichni studenti a hlavně tři kamarádi, kteří, ač trošku každý jiný, se snaží odolávat nečekaným nástrahám indického školství.Skvěle jsem se bavila, protože studenti na celém světě se potýkají s podobnými trapasy. Takže moc milé překvapení a dík rejžánkovi za doporučení, protože pět hvězd putuje do Indie opravdu zaslouženě. ()

rt12

Indičtí BÁSNÍCI přijeli s plnou polní do našich kin. Opravdu svěží komedie, která mě příjemně pobavila a překvapila. Sympatičtí kluci, kteří bojují se studiem na vysoké zkostnatělé škole. Takže ruku na srdce a AAL IZ WELL !!! ()