Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

Fergiinka

Tenhle kousek me dostal. Kdyz pominu nekolik patetickych pasazi, jizdu na motorce s umirajicim otcem a porod vysavacem, melo to i hloubku. Tanecku mohlo byt vic, Aamir Khan omladl o dvacet let, Kareena zarila, indicka priroda me uchvatila. V duchu jsem si gratulovala, ze nase vysoka je jina a svou cestu jsem si vzdycky mohla vybrat sama. Hlavne nezapomenout, ze 'All iz well, all iz well'. ()

Tipek_14

Bál som sa trošku stopáže, veď je to indický film, isto tam nebudú robiť nič iné len spievať, no ale hodnotenie tu na csfd.cz a najmä postavenie v rebríčku IMDb.com ma presvedčili. A veru dokonale strávené necelé tri hodiny. Film, kde sa človek zasmeje aj poplače. Myšlienky, ktoré prinútia zamyslieť sa. AAL IZ WELL! AAL IZ WELL! ()

Chmur

Tématicky a obsahově parádní film. Bohužel zpracování indických filmů jsem ještě na chuť nepřišel. Všechno to míchání dramatu s muzikálovými čísly, komediálních scén s hlubokomyslným mentorováním mi tak nějak úplně nesedlo. Škoda. ()

klukluka

V krátkém sledu dva filmy režiséra Hiraniho a oba výborné. Peekay se mi líbil víc, ale Tři idioti jsou taky úžasně promyšlení a propracovaní. Scénáristicky, herecky i režijně. Dlouho jsem o tak vysokém hodnocení vůbec neuvažoval, ale rozsekal mě závěr a v průběhu sledování jsem se ani chvíli nenudil. Jestli tomu něco vytýkám, pak snad jedině přílišný tlak na divákovo dojetí. Indové tuto techniku ovládají dokonale, neměli by to ale přehánět. Umí ale i pobavit a dokazují, že humor je mezinárodní dorozumívací prostředek. ()

purekritik

Sentimentální, kýčovitá, ale celkem pohodová indická produkce. Film poukazuje a snaží se vypořádat s tou západoasijskou tradicionalistickou submisivní mentalitou, která zde kondenzuje v prostředí vysoké technické školy, jež je pro ni ideálním místem. Tamější neokoukanej kolorit je plusem, klasický asijský hudební vložky mínusem. A hlavní herec vypadá jako klon Eminema. 2,5* ()

Zagros

Indická tvorba je specifická a je dobré s tím počítat dříve, než si nějaký film z Indie pustíte. Je to naivní, šablonovité, plné klišé, jsou klasické indické tanečky a zpomalené romantické záběry... Indický mainstream je zkrátka svázán neměnnými konvencemi ještě více než ten americký. Přesto mě dokázali Tři idioti ve své naivnosti pobavit. Z celého filmu je cítit až dětská hravost. Především díky pozitivnímu vyznění a fajn pocitu po skončení filmu, jim nechám každému jednu hvězdu. Nechci vyčítat ani zmíněná klišé, ani dva indické tanečky a ani přepálenou délku, která mi popravdě utekla velmi rychle. Asi bych více indických filmů najednou nedal, ale jako oživení jednou za čas to funguje výtečně. ()

The_Second

Hodně svěží komedie která i přes svou značnou délku nepřestane bavit. Indové si opět neodpustily 2 taneční sekvence, které sice neurazí, ale jsou uplně zbytečný a asi by bylo lepší kdyby tam nebyli. Tak jako u tohohle jsem se bavil naposledy u Pařby ve Vegas. ()

Scevola

Napriek nezvykle dlhej stopazi pre takyto typ filmov som si to pozrel a urobil som dobre. Toto nebol ziaden Bollywood - naopak sviezi a zaujimavy snimok zo skolskeho prostredia. I ked tie indicke vtipky ma az tak nedostali, velmi dobre sa to ako celok pozeralo. A este celkom presne pomenuva vcelku rozsireny problem v indickej spolocnosti a to "natlak" rodicov na studium technickych odborov, ktore garantaju vacsiu financnu stabilitu. 8/10 ()

hunterN

Obrovské překvapení. Nejedná se úplně typický bollywood, na ty tři hodiny, co film trvá, je tam toho všeho typicky bollywoodského tančení a zpívání neštěstí celkem poskrovnu, což z tohoto filmu činí velice dobře stravitelné dílo i pro běžného diváka odkojeného Hollywoodem, Barrandovem a evropským filmem vůbec. A BTW, dle imdb.com, narozdíl od csfd.cz, aktualně 128. nejlepší film vůbec (!). ()

XdanteX

indoangličtina je super. Všechna ta přiblblost bollywoodu vlastní....příjemná filozofie....super soundtrack....neskutečně dobrá nálada, neskutečně dobrá zábava, neskutečně dlouhá stopáž...ale co? Já stejně nechtěl ať to skončí:) Komedie přecházející do muzikálu přecházejícího do drama přecházejícího do highschool romanťárny přechazející do detektivky a tak dokola. Prostě Ol izz Vel :D ()

farfalla

´3 Idiots´ byl první bollywoodský film, který jsem viděla. Jestli jsem nějaký viděla už dříve, tak si ho ale vůbec nepamatuji. Rozhodně ale tento film zůstane prvním bollywoodským, který se mi líbil a užila jsem si ho se vším všudy. Délka - 2 hodiny, 40 minut, ale vůbec to nebolelo. Písně a tance - za začátku mi přišli přehnané a přeslazené. Ale časem už byly nedílnou součástí stylu filmu. Zoobi Doobi si mě chytla. Přehnané hraní - opravdu různé grimasy herci používají místo slov na vysvětlení toho, co prožívá jejich postava. Také plačících mužů jsem zaznamenala několik. Ale všechny tyto vedlejší charakteristiky přebil hezký příběh, který vypráví o tom, jak je důležité poslouchat někdy i srdce a ne jenom hlavu. Rancho, Farhan a Raju se seznámí na vysoké škole, prožijí spolu 4 roky. Rancho byl hlava otevřená a vše ve škole zvládal bez problémů, a tak měl čas i koukat kolem sebe a pomáhat lidem, jestli o to stáli nebo ne. Farhan musel zjistit důvody svých problémů. Raju se musel rozhodnout, jestli bude i nadále poslouchat otce a nechá ho za sebe rozhodovat. Pak se bývalí spolužáci znovu setkají po 10 letech. O Ranchovi neměli celý ten čas žádné zprávy. Farhan a Raju se ho rozhodnou najít, také aby zavřeli pusu bývalému spolužákovi a školnímu patolízalovi Chaturovi. Na cestě po Indii ještě osvobodí Piu, bývalou Ranchovu lásku. Všichni štyři přijedou do školy, kde by Rancho mohl být. ´Aal Izz Well.´ ()

Ynés

Pokud nepočítám Ghándího, tak jsem si prošla křtem do světa bollywoodských spektáklů. Čekala jsem hodně okázalu jízdu ale idioti mě naprosto převálcovali. Už jsem se dlouho takhle nezasmála (i když upřímě nevím, jestli jsem se smála tomu, čemu jsem se měla smát). Zjistila jsem, že v Indii se mluví jakousi indickou angličtinou, že Indové jsou velmi citlivý a dojímají se naprosto kdykoli a kdekoli, že nejraději nosí spodní prádlo transparetních barev a nedej bože aby v záběru byly jen tři barvy, hned se tam šoupne alespoň oranžový stan, aby to nebylo tak smutné, že "dokud nejsou všichni šťastní, film nekončí." 5 filmů v jednom, ale překvapivě funguje. Podle mě nehodnotitlený zážitek, děj byl naprosto primitivní až dětinský ale ta propracovanost a dobrá nálada mě přeci jen přiklonila ke 4* ()

angloumene

Film sám o sobě vlastně není vůbec špatný, dokonce je zde pár opravdu vtipných okamžiků. Navíc i jako celek dávají 3 idioti smysl. Problém ale vidím ve zpracování, i když jsem se připravila na bollywoodskou "pecku", stejně jsem toho celkem dost neunesla. Nejvíc mi asi vadilo to, že tajemný Rancho asi tak polovinu času, co je na plátně, stráví dojemným pofňukáváním nad tím, jak je rád, že má tak skvělé přátele, kteří se mají taaaak rádi... Celkově tam bylo víc citového vydírání diváka, než jsem prostě mohla unést... Mohu doporučit jedině fanouškům Bollywoodu, anebo někomu v extrémně silné láskorádovské náladě. ()

Rozjimatel

2,5 Mám pocit, že tých idiotov tam bolo podstatne viac, Vlastne skoro všetky postavy pôsobili, akoby boli retardované, okrem otravného Rancha (Aamir Khan), ktorý naopak zjedol všetku múdrosť sveta (napr. ten starý fór s vesmírnou ceruzkou bol dosť trápny). Pritom nakrútené to bolo v podobnom štýle ako P.K. (aj s pár muzikálovými vložkami), ktorý sa mi dosť páčil, lenže toto malo o dosť slabšiu hudbu, nebolo to také hravé, odľahčené, skôr to bolo dosť hlúpe, s prízemným humorom, ktorý často sklzne až do nevkusu (vtipky založene na šťaní, prdení, grganí, záchodové muzikálové číslo, ...). Keď sa k tomu pridá tradične bollywoodsky nekonečná dĺžka, prevláda u mňa skôr sklamanie. Škoda, film priniesol pár veľmi čarovných momentov, aby sa vždy vzápätí opäť ponoril do trápnosti. ()

spageta

Tento film mě úplně okouzlil. Chvilku se člověk smál, chvilku plakal, emoce jako na houpačce. Myslím, že se mi ještě nepodařilo vydržet u nějakého filmu necelé tři hodiny bez přestávky, a potom se divit že už je konec. Asi to bylo tím, že to nebyl jen tak "nějaký film". Byl to úžasně natočený snímek o přátelství, lásce a o tom, jak žít svůj život podle sebe a ne podle představ někoho jiného. Dostal mě hlavní hrdina, jeho vnitřní svoboda, nezávislost a vůbec všechny jeho vlastnosti, které jsem si vždycky přála mít. A taky je děsně roztomilý ten přízvuk, který indové mají. Zkrátka 100%, zde není co řešit. ()

Mikino00

Velice sympatická a zábavná komedie z vysokoškolského prostředí, není jen komedií, je to krásný film o přátelství, životních hodnotách s trochou té romantiky navrch. Herci dokonce i zatančí, zazpívají a porodí dítě vysavačem. ()

Marys

Cítiť značné snahy o postmodernu a začlenenie čo najviac možných žánrov od komédie, cez drámu, thriller, muzikál, dobrodružný film, road trip, akciu až po neviem kam. Dosť zvláštny zlepenec, so zopár otravnými vecami, no v konečnom dôsledku som sa na filme veľmi dobre zabavil, aj napriek jeho dĺžke. ()

Nethar

Po hodině jsem se definitivně rozhodl, že pro tohle svůj čas obětovat nebudu. Navíc ještě dvě třetiny před sebou! Kluci jsou docela sympaťáci, ale film je obsahově ubohý. Jestli to je komedie, tak žádná "haha" či snad dokonce "hehe" to ze mě ani vzdáleně nedostalo, tak maximálně kroucení hlavy. Asi jsem příliš velký intelektuál :-) ()